dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Kulibob tylko że po tym roku to ja nie będę mieć kasy na ten peleciak. Ja muszę zrobić od razu na gotowo. A ozc zrobię

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    To się później pochwal co Ci wyszło
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taki1 Zobacz post
    Ludzie. Mnie obowiązują przepisy z 2017 roku. Na pompe mnie nie stać. Pytałem o koszt i za samą pompę z bojlerem i montażem musiałbym wydac podobno 21 tysi. Ja nie buduję domu bo mam kaprys i nie chcę mieszkać w bloku. Nie. Ja buduję dom bo muszę gdzieś mieszkać a na mieszkanie, czynsz i kredyt mnie nie stać. Nie pytajcie za jakie pieniądze buduję dom, bo czytam forum i wiem co myślicie o takich ludziach. Muszę mieć najtańsze w instalacji ogrzewanie i tanie w eksploatacji. Ja wybieram najmniejsze zło. A co do izolacji to daję tyle ile muszę, żeby nie zbankrutować na opale. Płyta 18cm, ściany 16cm grafitu i 25cm betonu komórkowego 400, strop 30cm wełny, okna tanie 3 szybowe. Gdybym budował dom marzeń, to nie miałby 88mkw. Szukam taniego i dobrego rozwiązania a nie wygodnego i superaśnego. Jak czytam, że wyczyszczenie pieca raz w tyg. I uzupełnienie opału 2 razy w tyg. To dużo roboty, to wydaje mi się, że to piszą albo idioci albo ludzie, którzy za przeproszeniem srają pieniędzmi. Więc po raz kolejny proszę o nieproponowanie pompy, solarów, odwiertów i innych wynalazków, na które nie stać statystycznego Polaka...
    Miałem podbnego klienta chyba 3 lata temu, przyjeżdżał z żona w ciąży i budowali domek 85m, jeszcze ogrodzenia nie ma ale mieszkają sobią.
    Byli 3 razy i za każdym razem odjeżdżali bo chciałem ich odwieźć od pomysłu wstawienia grocha do tego domku.
    Po ostatniej wizycie zadzwoniła ta dziewczyna i mówi, "albo w końcu sprzeda nam pan ten kocioł albo kupimy gdzie indziej"
    Ostatnio wracając z zakupów wstąpili po kilka worków eko, chwilę postali i mówią: tyle nam pan odradzał ten kociołek że już źli byliśmy i mieliśmy kupić gdzie indziej a my jesteśmy tacy zadowoleni, mąż zasypie raz na 3 tygodnie i nikt tam nie zagląda.
    Fora to jedna sprawa a życie druga i trzeba to zrozumieć co nie zmienia faktu że kolegę Taki1 również chciałbym przegiąć w drugą stronę czyli z daleka od paliwa stałego.
    Wyda teraz pieniążki i tak będzie się z tym się męczył a jak pisze w najbliższym czasie nie czuje się na "siłach" żeby to zmienić.
    Także przemyśl kolego to na spokojnie żeby nie zrobić sobie kuku na kilka lat.
    Powiem Ci z własnego podwórka, córka ma zamiar za maż półścia na przyszły rok, mają zamiar sobie wybudować coś małego.
    Mówi do mnie ostatnio w żartach: jakoś to będzie, tato da w prezencie kocioł
    Powiedziałem: dziecko ja nie będę Cię karał węglem w nowym domu i zapomnij o tym.
    Wiadomo będą musieli wesprzeć się kredytem, jeśli wystarczy będzie pompa, jeśli nie będzie bufor z grzałkami.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    100 m2 dom .. dobrze zaprojektowany.. i ocieplony dom - dla 4 osób ( trochę mało ale).. Przyjmując "standard" pasywyny .. 10 W/m2.. mamy niecały 1kW mocy
    na czysto.. a 4 osoby liczy się po 100 wat każda.. to zostaje 600 wat .. i to przy -20 .. i co nie warto ciepło budować ? wychodzi 300 wat mocy grzejnej
    przy 0st.. co to jest 300 wat.. dobra akwarium.. a gdzie jeszcze gotowanie itp.. prostym zestawieniem obrazowym - można i trzeba pokazać zdrowy kierunek..
    Teraz.. już teraz.. potrzeba ogrzewania... ale tego potrzebują.. coś alla blaszaki, jakieś baraki itp.. jak by chcieć mieszkać, spadnie jeszcze jakieś 2st.. i będzie
    już widmo palenia zaglądać do ceglanych zamczysk , z lat 60.. później jeszcze stopień.. ~13 st .na zewnątrz.. zagląda widmo palenia na późnego jaruzela..
    czyli taki dom jak moi Rodzice mają.. u teściów.. wypada przy +10.. bo jakieś poklejone na "krowich" plackach 10cm marne marketowe coś jest..
    i tak dalej .. aż dojdziemy.. do tego co napisałem - na początku..

    Peletu nie skreślam .. bo to jedno z niewielu paliw .. zrób sobie sam i później miej wygodę gazu.. mam sobie taką zajawkę.. na autonomiczność ..
    a pelet mi w tym może pomóc .. tyle biomasy co przewala się przez sezon.. aż nadto starczy..

  5. #45

    Domyślnie

    Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że pelet nie jest złym rozwiązaniem. Przypomnieliście mi, żeby pilnować ocieplenia. Na stropie zawsze mogę dołożyć wydaje mi się, że temat można zamknąć. Jeszcze raz wam Dziękuję za wszystkie info. 3majcie się ciepło

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,

    Zachęcam również do zastanowienia się nad wyborem pompy ciepła zamiast kotła na pellet. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, pompy ciepła gwarantują znacznie niższe roczne koszty ogrzewania Jest to również rozwiązanie całkowicie bezobsługowe i ekologiczne. W porównaniu do kotłów na paliwa stałe nie wymagana jest żadna praca związana z eksploatacją źródła ciepła.
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus, która znajduje się na stronie: moderowano
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-09-2017 o 14:30 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony