dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikrobiks

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    46-080
    Posty
    1

    Domyślnie Wentylacja rekuperacja - uproszczony projekt czy będzie ok proszę o pomoc

    Witam, proszę o opinie o planie wentylacji,
    dom parterowy, poddasze nieużytkowe (może kiedyś..)
    jestem przed rozkładaniem wełny rockwool 30cm na stropie
    więc chcę zrobić instalacje z rur w systemie pe-flex skrzynki i rury i to przykryć wełną,
    a jak będzie kasa to dodam rozdzielnie i centralę. Nie mam kasy na cały system, a nie chcę za rok-dwa rozkopywać strychu i układać instalacji.
    W kuchni okap będzie niezależny - nie chcę zapaprać instalacji tłuszczem.
    Kanały nawiewu są dłuższe od wywiewnych, czy to błąd?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2017_03_14_Iwo_G1_uklład_funkcjonalny_rekuperacja_.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	396412   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	system_pe-flex.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	396413  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kolego ja tez robię na raty w czerwcu położyłem kanały a rekupurator podłącze jak ocieple poddasze ale przed przykręceniem plyt kg.
    Co do wentylacji wygląda ok ale może ktoś z bardziej doświadczonych się wypowie odnośnie wyciągu w korytarzu i zaproponuje przeniesienie go do przedsionka,
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  3. #3

    Domyślnie

    witam,

    długość kanałów w tym przypadku niema znaczenia..
    ale zauważyłem błąd ilości rur prowadzonych do łazienki, powinno byc 2xfi75 a nie 3xfi75,
    ponieważ na taką ilość rur przypada 70 m3/h co powoduje zbyt intensywną wentylacje łazienki
    gdzie temp. ma być około 24 °C. I zgadzam się z Michalgosc, że warto przenieść wyciąg z korytarzu do
    przedsionku.

  4. #4

    Domyślnie

    U siebie planuję wyciąg wyłącznie w łazience i przekrój 200cm2. Nie ma czegoś takiego jak zbyt intensywna wentylacja łazienki.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony