dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 303
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jak tam postępy na budowie ?
    U mnie elektryk zdążył na ostatni moment przed tynkarzami, ale w sumie troche moja wina bo wydziwiałem jeszcze z kablami dodatkowymi.

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Tynki się robią? Jakieś fotki by się przydały

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Widzę, że robota do przodu ... i to samorobna (mam nadzieję, że sprawiająca choć trochę przyjemności).
    Jak się robi tym illbrukiem SP925? Wyciskacz i kiełbasy leżą mi na budowie, ale jakoś nie mogę się zabrać. Używałeś jakichś dedykowanych narzędzi, czy normalnie pędzel + szpachelka?

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dziś zabudowałem wreszcie schody (powyżej mój gelender z 8 i 12 plus kilka prętów zakotwionych w płycie i zalanych wewnątrz bloczka - naparłem swoimi 120kg i wytrzymało) i nałożyłem folie SP925.
    Czym te schody zabudowywałeś dokładnie ?

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Zrezygnowałem ze zbiornika na deszczówkę. Od każdej z 2 rynien odejdę na 5m pod ogrodzenie i wpuszczę do tuneli. rozsączających. Z 50m2 rzutu dachu 2 lub 3 takie tunele w piaskach chyba wystarczą...
    Na mój gust zbiornik to tania i dobra rzecz - wystarczy rury do zbiornika podłączyć i masz darmową wodę do podlewania ogródka.
    Jakimi rurami będziesz odchodził do tych tuneli ?

  5. #205

    Domyślnie

    W końcu się przywitam bo śledzę wątek na bieżąco i aż tak głupio w ukryciu Robota samemu jest na duży plus Okna zabezpieczone bardzo dobrze, przydałoby się jeszcze uchwyty montażowe zakleić A SP925 sprawdza się super, chodź tak jak piszesz troszkę czasu trzeba poświęcić.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wiem jak podmurować drzwi wejściowe. Ok 28cm. Jakiś ciepły bloczek a na to profil xps. tyle, że profil po wylewkach, na ten czas zadeskować otwór?

    nagle spraw tyle do załatwienia....

    A nie lepiej dać drzwi wejściowe na poszerzeniach ? U mnie tak zostały zamontowane drzwi Wikęda, od razu masz drzwi na docelowej wysokości.

    Ps. ile będzie Cię mniej więcej kosztował system odprowadzania deszczówki ? Ja dostałem wycenę na jedną połać (ok. 90 m2) na 3 500 zł ... uważam, że to bardzo drogo

  7. #207

    Domyślnie

    Posadzka od Foto... 42 na kruszywie 0-8, 35zł na kruszywie 0-4 i zwykła 0-2 32zł.
    42 nie dam ale 35 jeśli to 0-4 jest warte tego...
    Mam jeszcze inną ofertę także w cenie ok 35 zł za zwykły piach.

  8. #208

    Domyślnie

    U mnie miesiąc temu z dostępnością Diamanta było to samo, ale tynkarz robił w międzyczasie CW. Obyło się więc bez przerw.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Szaleństwo..

    Jak przejśc przez ścianę czerpnią i wyrzutnią...?
    Sciana szczytowa, poddasze. kanał 160mm. Zrobić w silce otwór na powiedzmy 180mm, osadzić sztywną rurę stalową 160, wypełnić pianą montażową, od wewnątrz wypuścić na 5-10cm, dokleić kanał elastyczny izolowany160, przyjdzie jeszcze 15cm styropianu. A na zewnątrz tę rurę wypuścić na grubośc izolacji. Chyba będzie dobrze...
    Będzie dobrze Ale ja wypuściłabym troszkę więcej rury, niż na grubość izolacji. Zawsze łatwo dotniesz, a różnie to wychodzi w praktyce
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #210

    Domyślnie

    tak też zrobię.

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Sciana szczytowa, poddasze. kanał 160mm. Zrobić w silce otwór na powiedzmy 180mm, osadzić sztywną rurę stalową 160, wypełnić pianą montażową
    Zdecydowanie większy otwór. 1cm izolacji dookoła to jest nic - ściana będzie wychłodzona i będzie się na niej skraplała woda.Daj minimum 3cm, a jeszcze lepiej z 5 cm.
    Do tego czerpnia i wyrzutnia stawia opór - więc lepiej dać oczko albo i dwa większy rozmiar. Najlepiej obsadź w styropianie czerpnię w redukcji - i od środka dopnij rurę, przyłap pchełkami, uszczelnij taśmą i dopiero zapianuj.

  12. #212

    Domyślnie

    To ściana szczytowa, ale faktycznie te 3-5cm piany bedzie ok.

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To ściana szczytowa, ale faktycznie te 3-5cm piany bedzie ok.
    Rodzaj ściany nie ma znaczenia. Ważne, czy przestrzeń ogrzewana.

  14. #214

    Domyślnie

    Zapominam, że dla poddaszowców ściana szczytowa to przecież, przynajmniej po części, przestrzeń ogrzewana.
    U mnie nie jest.

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Koparkowy na deszczowkę i uziom mial byc jutro. Niestety awaria koparki zniweczyla te plany.
    Miałeś system deszczówki przewidziany w projekcie budowlanym ? U mnie niestety tego zabrakło, a w miejscowym starostwie uzyskałem informację, że dla studni chłonnej na odprowadzenie deszczówki wymagane jest w takim przypadku pozwolenie na budowę....chora biurokracja, żeby dla takiej pierdoły występować z wnioskiem o pozwolenie zamienne.

  16. #216

    Domyślnie

    Gdzieś kiedyś pisałeś, że miałeś mokrego XPSa (śnieg chyba zalegał)
    Ściągałeś XPSa i układałeś go na nowo ?
    Pytam, bo XPSa nie zdążyłem wczoraj uszczelnić i położyć folii, więc po dzisiejszych opadach jest w czarnej d***e

  17. #217

    Domyślnie

    No u mnie po dzisiejszej ulewie chlupie aż miło. Dobrze, że mam przynajmniej chudziak to może jakoś to przeschnie.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    U mnie też chlupało. Woda wylewała się falą jak chodziłem po styro.
    Dzięki to mnie pocieszyłeś .
    Poczekam teraz tylko aż trochę górna powierzchnia przeschnie i kładę folię

  19. #219

    Domyślnie

    A po co ta folia?

  20. #220

    Domyślnie

    Będę lał Agilie Lafarge.
    Łączenia uszczelniam pianką ale jak się chodzi to trochę w niektórych miejscach styropian klawiszuje.
    Boję się, że może się gdzieś rozejść i polecieć.

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony