dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 46
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 916
  1. #321
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ja mam takie samo ustawienie w centrali, przeciwprądowa niby. Nie wnikam w to czy opisy są ok, bo wszystko fajnie działa. Od marca działa dzień w dzień. Udoskonalam sobie całą instalację. W nocy było 5 stopni, w domu 22-24. Chyba działa poprawnie. Ogrzewanie nie uruchamiane jeszcze.

  2. #322

    Domyślnie

    Zapodaj jakieś zdjęcia środka reku.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  3. #323
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jak znajdę chwilkę i bede coś tam grzebał to pstryknę foty. Z tego co pamiętam to zdjęcie wnętrza jest tez na stronie producenta. Moja centrala to przeciwprądowa 500/200

  4. #324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jarek W.

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kudlaty69 na 12 stronie jest wyjaśnione że jest źle obrócony i działa jako wspołprądowy. W nowszych jest to chyba poprawione .

  5. #325

    Domyślnie

    No właśnie chciałbym zobaczyć wnętrze poprawionego rekuperatora - bo zdjęcia na stronie producenta chyba jeszcze przed zmianą.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  6. #326
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095149.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	435011Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095156.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	435012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095201.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	435013Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095212.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	435014Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095220.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	435015

  7. #327
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_095726.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	435016

    To moje reku, może coś foty pomogą, sorry za rozrzucone foty, ale pierwszy raz coś tu wstawiłem.

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czy ten reku ma jakąś termoizolację między komorami i zewnętrzną?

    Czy dorze rozmumiem, że wywiew działa ze stałą mocą niezależnie od mocy nawiewu?

  9. #329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Nie zwróciłem uwagi, czy między komorami jest izolacja. Zobaczę następnym razem. Ale obudowa zewnętrzna ma oczywiście termoizolację.
    Tak, nie ma tutaj indywidualnej regulacji wentylatorów. Pewnie można to zmodyfikować. Na reku jest skrzynka z wszystkimi kablami i pewnie tam można podzielić wentylatory na osobne regulatory. Ale ani lekką zimą, wiosną czy latem nie czułem potrzeby regulowania tego. Wszystko fajnie działa. Wystarczy, że któryś filtr się zabrudzi i już cała regulacja jest błędna. Może te droższe reku mają armię czujników i same dobierają prędkość, ale cena za te bajery jest kosmiczna.

    Sąsiedzi mają identyczny domek, klocek, ale wentylację robiła im "firma", reku mają lepsze firmy na literkę "T". Mają nowsze okna, wszędzie rolety, ogólnie lepiej "odświeżony" dom. Ja mam 20 letnie okna, plastikowe, Wentylacja w obu naszych domkach jest bardzo podobna. Mamy podobne temperatury zimą i latem. Fakt mają jakiś tam bypass pomijający odzysk ciepła latem, to plus. Ale za to w upały wyłączają wentylację i się kiszą, a u mnie pracuje np na 15-20% i ja się nie kiszę. Aaaa, mają też fajny panel dotykowy ze sterowaniem. A ja mam pokrętło

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikczer Zobacz post
    Na reku jest skrzynka z wszystkimi kablami i pewnie tam można podzielić wentylatory na osobne regulatory.
    Na jednym filmiku na YT tak jeden zadowolony użytkownik opowiadał. Że wywiew chodzi na maksa, a regulacja zmienia tylko nawiew. To bezsens, bo zaciąga brakujące powietrze wszelkimi nieszczelnościami bez żadnego ogrzania. Inni producenci kombinują, jak zbilansować nawiew i wywiew - a ten wręcz przeciwnie. Ale to fajnie wygląda w temperaturach, bo jak ogrzewasz mniej powietrza nawiewanego, niż schładzasz wywiewanego, to masz cieplutki nawiew, jak topowym sprzęcie albo jeszcze lepiej..

  11. #331
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ale można mieć dwa regulatory jak ktoś chce i z osobna regulować każdy wentylator. Tu nie ma skomplikowanej elektroniki. ja się w to póki co nie bawiłem , bo nie widze potrzeby. Za to mam dodatkowe filtry przed i za reku po to aby możliwie jak najlepiej ograniczyć syf wlatujący do domu. Dla mnie i mojej rodziny jak na razie wszystko jest ok. Nikt nie marudzi. Na pewno dużo droższe reku sa lepsze pod niektórymi względami. Zobaczymy jak da rade jak przyjda mocne mrozy. Tu nie miałem okazji jeszcze go sprawdzić. Ale tak czy siak kocioł gazowy zamiast uruchamiać się w marcu z 10-15 razy na dobę, to startował ze 2 razy, bo w domu ciepło i jednocześnie świeże powietrze.

    Nie wychwalam ponad wszystko tego reku, ale po prostu jestem zadowolony z niego i jakbym miał teraz kupić jakies reku to nadal bym kupił takie lub podobne, a nie droższe i grube kilka tysięcy, bo nie widze z doświadczenia sensu droższego reku.

  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikczer Zobacz post
    Ale można mieć dwa regulatory jak ktoś chce i z osobna regulować każdy wentylator.
    To opcja producenta? Funkcja antyzamrożeniowa nie zeświruje?
    W poprzednim reku miałem jeden potencjometr do obydwu wentylatorów. W obecnym mam bardziej zaawansowany sterownik.
    Niezależne sterowanie ma mały sens a puszczanie wywiewu na maksa i sterowanie wyłącznie nawiewem to całkowity bezsens.

    A z poprzedniego byłem niezadowolony nie przez sterownik, a przez brak odzysku wilgoci. I miałem w mrozy do wyboru kisić się w CO2, albo kopać domowników i psa przy każdym dotknięciu, albo wybulić na porządny nawilżacz więcej, niż kosztuje reku z odzyskiem wilgoci.
    Chciałem nawet wymienić sam wymiennik w starym reku - ale dostępność mizerna i cena wyższa, niż zapłaciłem za reku z mniejszym wymiennikiem.

    Edyta.
    Jeszcze jedno - te wentylatory dmuchają w tę samą stronę? Profanacja i marnowanie możliwości porządnego wymiennika.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-09-2019 o 10:20

  13. #333
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Pojęcia nie mam czy to opcja producenta, ani nie wiem co będzie z systemem antyzamrożeniowym. Nie bawiłem się tym. Doświadczyłem póki co z tym reku tylko takie minus 5 , może minus 7 mrozy. Co do wysuszania domu, to też mam ten problem. Drogi taki reku z odzyskiem wilgoci ?
    U mnie dmuchają w ta samą stronę.

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikczer Zobacz post
    Drogi taki reku z odzyskiem wilgoci ?
    klik

    Cytat Napisał pikczer Zobacz post
    U mnie dmuchają w ta samą stronę.
    Pozajączkowało mi się. Przy takiej orientacji wymiennika jest OK. W obydwu moich i chyba we wszystkich, jakie widziałem jest obrócony o 90* względem tego, co w tym o3ozonie.

  15. #335
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzięki za linki, poczytałem. Może kiedyś się skuszę. Wg opisu bardzo fajna zabawka ten izzi. Ale cena innej kategorii niż mój reku. Ale będę miał go na uwadze.

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na jednym filmiku na YT tak jeden zadowolony użytkownik opowiadał. Że wywiew chodzi na maksa, a regulacja zmienia tylko nawiew. To bezsens, bo zaciąga brakujące powietrze wszelkimi nieszczelnościami bez żadnego ogrzania. Inni producenci kombinują, jak zbilansować nawiew i wywiew - a ten wręcz przeciwnie. Ale to fajnie wygląda w temperaturach, bo jak ogrzewasz mniej powietrza nawiewanego, niż schładzasz wywiewanego, to masz cieplutki nawiew, jak topowym sprzęcie albo jeszcze lepiej..
    Jesli jest tak jak piszesz to jak dla mnie pełna dyskwalifikacja "producenta" , bo widać nie ma pojęcia o budowie i zasadzie działania ...
    Inni kombinują aby nawiew i wywiew zawsze był idealnie taki sam , a ten idzie w zupełnie innym kierunku ...

    Dodatkowo patrząc na zdjecia wygląda że komory nie są pomiędzy sobą zaizolowane , wiec jedna wychładza/ogrzewa drugą.
    Zapewne jak różnice w temepraturach wynoszą kilkadziesiąt stopni to ma to niezły wpływ na realną sprawność tego urządzenia.

    Ale no cóż cena czyni cuda i na pewno lepsze to niż wentylacja grawitacyjna czy też brak wentylacji , ale z drugiej strony siedzenie w którym jest cały czas nadciśnienie lub podciśnienie też zapewne do najzdrowszych i najbardziej komortowych nie nalezy ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #337
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ale nie ma zaparowanych okien, grzyba, pleśni, zacapu. Jest ruch powietrza, ciągle świeże powietrze niezależnie od pogody. Jak jest wichura lub jej nie ma to mam i tak cały czas takie samo świeże powietrze. A kiedyś ? Ciągneło po nogach jak była wichura i wtedy było zimą zimno i świeżo. A jak nie było wichury to zacap . Można spać w sypialni przy zamkniętych drzwiach. Wcześniej ciężko było. Podczas gotowania nie trzeba otwierać okien. Po prysznicu zaraz jest sucho w łazience. Po wizycie w WC po chwili nic nie czuć )

  18. #338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikczer Zobacz post
    Ale nie ma zaparowanych okien, grzyba, pleśni, zacapu. Jest ruch powietrza, ciągle świeże powietrze niezależnie od pogody. Jak jest wichura lub jej nie ma to mam i tak cały czas takie samo świeże powietrze.
    To załatwia jeden wentylator.

  19. #339

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111111.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	435040

    Na podstawie ustawienia wentylatorów to wygląda na centralę współprądową a nie przeciwprądową. Mam rację?
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  20. #340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Na podstawie ustawienia wentylatorów to wygląda na centralę współprądową a nie przeciwprądową. Mam rację?
    Też mi się tak w pierwszej chwili wydawało. Ale nie.
    https://www.rekuperatory.pl/images/a...z-by-passu.png
    Obróć obrazek.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-09-2019 o 17:16

Strona 17 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony