dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 46
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 916
  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    u mnie jest tak 44-47 , w łazience po kąpieli 55-60 ale wtedy przewietrzanie reku full na 10 min i po sprawie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    A tutaj znalazłem kalkulator sprawności samego wymiennika https://www.recair.com/pl/recuperator_models.php

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Otóż to - jak jeszcze bezie rozsądnie kosztował i nie pożerał za dużo en. elektrycznej to już w ogóle rewelka
    Jak szukałem reku do swojego domu to producet mówił mi, że za dopłatą ok 500-600 zł włoży do tego reku silniki EC. Zastanawiam się dlaczego tego nie robi.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jak szukałem reku do swojego domu to producet mówił mi, że za dopłatą ok 500-600 zł włoży do tego reku silniki EC. Zastanawiam się dlaczego tego nie robi.
    Potwierdź tą informację u producenta, bo jest to raczej nierealne.
    Różnica w cenie zakupu przy jednym wentylatorze to blisko 1000 PLN.
    A do silników EC potrzebujesz jeszcze inny regulator obrotów.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Potwierdź tą informację u producenta, bo jest to raczej nierealne.
    Różnica w cenie zakupu przy jednym wentylatorze to blisko 1000 PLN.
    A do silników EC potrzebujesz jeszcze inny regulator obrotów.
    Nie wiem, nie drązyłem tematu dalej ponieważ kupiłem Kinetic
    Zacytuję tylko część korespondencji (usunełem tylko swoj adres email oraz nazwę użytkownika allegro) :

    w następnym tygodniu mam dostać
    cena około 400-500 zł więcej

    Dnia 28 lutego 2017 12:12 xll <----------------> napisał(a):

    Jaka byłaby cena z silnikami EC?

    W dniu 2017-02-28 09:19:18 użytkownik Piotr Paruszewski "ECS <[email protected]> napisał:
    SILNIKI SĄ BARDZO CICHE KLATKOWE
    MOŻEMY ZAMONTOWAĆ SILNIKI EC
    Dnia 28 lutego 2017 07:59 Allegro <[email protected]> napisał(a):

    Wiadomość od: --------------------- (702)
    Strona z przedmiotem: Centrala Wentylacyjna Rekuperator 300m3/h jonizato
    Treść wiadomości
    witam, czy posiadacie jaki rekuperator na przyłączach 125? Jakie wentylatory są zamontowane oraz czy silniki są w nich EC. Jaka też jest głośność tego sprzętu. .
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Witam troche był zaduch w domu więc podłączyłem Ozona 360 ten za 2599zł tak na szybko tylko pod Gwc czerpni ściennej jeszcze nie podłączyłem.Termometry wyskalowane w wodzie lodowej.
    Temperatury:
    wyciągana z pomieszczeń 22,5
    nawiewana z gwc 14 tylko się zastanawiam czy możliwa taka temp. choć działa dopiero dobę więc jeszcze ciepłe.
    Więc sprawność wychodzi 47%
    na zewnątrz -1
    Regulator prędkości Vents obroty ustawione tak że pobór prądu to 40w.
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    47% i to jeszcze z GWC to bardzo mało, ja na swoim wyciągam 91-92% , po drobnej przeróbce.

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Jaka to drobna przeróbka?
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  9. #229
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Moim zdaniem to błąd w konstrukcji ,który nie pozwala wycisnąć max sprawności z centrali. Sama prowizoryczna przeróbka to ok. 15 minut , zależy od tego co się akurat ma pod ręką. Napisałem maila do producenta 3 dni temu ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Albo mnie olał , albo nie czyta maili ,dzisiaj do niego zadzwonię i poproszę o komentarz czy mam rację ,czy też się mylę - bo mogę , nie jestem mgr inż. dr itd. . Dzisiaj lub jutro wstawię opis.

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał monat Zobacz post
    Moim zdaniem to błąd w konstrukcji ,który nie pozwala wycisnąć max sprawności z centrali. Sama prowizoryczna przeróbka to ok. 15 minut , zależy od tego co się akurat ma pod ręką. Napisałem maila do producenta 3 dni temu ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Albo mnie olał , albo nie czyta maili ,dzisiaj do niego zadzwonię i poproszę o komentarz czy mam rację ,czy też się mylę - bo mogę , nie jestem mgr inż. dr itd. . Dzisiaj lub jutro wstawię opis.
    Jakiś komentarz?

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Komentarz....... . Komentarz był moim zdaniem niejednoznaczny , gdyż ustawiając wymiennik recair w pozycji w jakiej powinien pracować , a więc przeciwprądowo stłumiłem moc któregoś wentylatora o połowę , czyli do ok 200 Pa , zakładając że spadek ciśnienia na samym wymienniku przy przepływie 350 m3 to 122 Pa https://www.recair.com/recuperator_d...=pl&type=RC160 + spadek ciśnienia na filtrach G4 i F7 , to jaki wydatek mam na wyjściu? Nie wiem , nie mam czym pomierzyć . Nie dyskutowałem zbyt długo bo praktycznie słyszałem co drugie słowo -problem z zasięgiem chyba, dowiedziałem się jednak że od nowego roku konstrukcja centrali będzie zmieniona. Może moja dociekliwość w tym pomogła , może nie .
    Moja przeróbka centrali : użyłem painta do zobrazowania schematu ,a nie fotek ze strony producenta żeby nie być posądzonym plagiat.
    1.obrazek 1 stan przed przeróbką Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 1.jpg
Wyświetleń:	941
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	423485
    2.obrazek 2-1 jak powinno być Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazek 2-1.jpg
Wyświetleń:	745
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	423487
    3. obrazek po przeróbce Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto4.jpg
Wyświetleń:	1379
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	423486
    4.obrazek 3 - moja wizja , czyli jak ja bym to przerobił by zachować zgodność z istniejącą już instalacją nawiewno/wywiewną.
    - obniżyłbym dolne komory , zyskując tym samym miejsce na wentylatory u góry i zwiększając tym samym powierzchnię filtrów jak i liczbę ramek na filtry z każdej strony , im mniej syfu na wentylatorach i w samym wymienniku tym lepiej- producent pisze że można włożyć kilka filtrów np G4/F9/H10 , więc chyba brał pod uwagę straty na przepływie? Oba wentylatory jako pchające powietrze do wymiennika wtedy podciśnienie będzie tylko na odcinku filtr-wentylator.
    Jeśli chodzi o samą przeróbkę- obrócić wymiennik o 90*+uszczelnienie z taśmy głuszącej , zaślepienie powstałych otworów pomiędzy komorami kawałkami styropianu oklejonymi taśmą aluminiową samoprzylepną, tą samą taśmą uszczelniłem styropian przy wymienniku i centrali.

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    4.obrazek 3 - moja wizja , czyli jak ja bym to przerobił
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OBRAZEK 3.jpg
Wyświetleń:	611
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	423488

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Miejsca zaznaczone na różowo - wymiana ciepła przez ścianki centrali , bez udziału wymiennika OK , zaznaczenie kolorem zielonym-wykrapla się woda, dlatego też komory w takiej konfiguracji

  14. #234

    Domyślnie

    Nie jestem pewien, czy Twoja przeróbka jest do końca zgodna z założeniami producenta.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	recair.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	423504

    Ostatnia propozycja wygląda ciekawie, ale do końca nie jestem przekonany na ile zmiana położenia wentylatora na wywiewie z ssącego na tłoczny wpłynie pozytywnie na sprawność. Zakładając, że w obu przypadkach strumienie powietrza we/wy są zbilansowane.

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Obecnie wymiennik mam zamontowany jak na rysunku powyżej prawy-dół

  16. #236

    Domyślnie

    Czyli wróciłeś do tego oryginalnego ustawienia wymiennika i tylko wentylator wyciągowy przełożyłeś na górę?

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nie . Nadal mam tak jak na fotce pare postów wyżej ,dołożyłem jeszcze filtry hepa , bo G4 i F7 po 2 tygodniach pracy zasyfione ,normalnie szok.Nie mam teraz czasu przed świętami , zgodę na dalsze prace remontowo-budowlane dostałem od żony ale po nowym roku

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    A teraz doczytałem ORYGINALNEGO USTAWIENIA WYMIENNIKA - nie , oryginalne ustawienie powodowało że wymiennik pracował współprądowo zamiast przeciwprądowo. Przeczytaj dokładnie post z obrazkami ,powoli , tam są dokładnie pokazane przepływy

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał monat Zobacz post
    A teraz doczytałem ORYGINALNEGO USTAWIENIA WYMIENNIKA - nie , oryginalne ustawienie powodowało że wymiennik pracował współprądowo zamiast przeciwprądowo. Przeczytaj dokładnie post z obrazkami ,powoli , tam są dokładnie pokazane przepływy
    Faktycznie! Nie przyjrzałem się dokładnie. Czyli wychodzi na to, że jest to błąd konstrukcyjny. Zastanawiam się, czy w moim wypadku nie prościej będzie przerobić na wariant lewy-dół. Nie trzeba będzie fizycznie obracać wymiennika, tylko wentylator na dole na wejściu obrócić w stronę wymiennika. Filtr na nawiewie planuję dać i tak przed rekuperatorem w osobnej skrzynii, więc ten z prawej u góry i tak wyciągnę.

    Monat, gratulacje za spostrzeżenie tego błędu kontrukcyjnego. Na pewno innym uzytkownikom ta infromacja może się przydać.

    Tak się zastanawiam, czy jest jakaś różnica w sprawności lub użytkowaniu rekuperatora między wariantem dół-lewy i dół-prawy?

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dół lewy i prawy to jest to samo , tylko nawiewy i wywiewy są z innych boków , mnie było prościej przerobić na prawy dół bez kombinowania z wentylatorami, tym bardziej że centralkę już miałem podłączoną pod instalację

Strona 12 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony