dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 46
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 916
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Co prawda za centralą mam nagrzewnicę wodną , ale od czasu przeróbki jest zakręcona bo na wyjściu mam ok 22*C , jak mi spadnie do +17-18*C to ją uruchomię, ciekawe ile wtedy będzie na zewnątrz -5*C , -10*C ?

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    monat ,kiedy kupiłeś reku,ja mam wymiennik koloru niebieskiego i nie mam wybite recair,Ty chyba masz?
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  3. #243

    Domyślnie

    @monat
    Nie wiem, czy jest to istotne w normalnym użytkowaniu rekuperatora, ale producent Recair wspomina też w instrukcji montażu, że w przypadku poziomego ułożenia wymiennika i w sytuacji, gdy wejściowy strumien powietrza jest chłodzony (może latem w szczególnych warunkach?) w wymienniku na dole powinny być zamontowane fabryczne otowry na odprowadzanie kondensatu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sideways.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	423610

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tak , mam zielony 300mm RC 160 , przecież masz odpływ kondensatu , a nawet dwa, jeden na wyrzutni i drugi na nawiewie - w centrali

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    A , kurcze znowu z pośpiechu nie doczytałem. Wiesz nie przyglądałem się , muszę z ciekawości popatrzeć , ale jeśli to oryginał to powinien mieć

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Nie jestem pewien, czy Twoja przeróbka jest do końca zgodna z założeniami producenta.

    Załącznik 423504

    Ostatnia propozycja wygląda ciekawie, ale do końca nie jestem przekonany na ile zmiana położenia wentylatora na wywiewie z ssącego na tłoczny wpłynie pozytywnie na sprawność. Zakładając, że w obu przypadkach strumienie powietrza we/wy są zbilansowane.
    Prawidłowe ustawienie to lewy dolni obrazek mam ten wymiennik od kilku lat chodzi o to ze skropliny mają najlepiej spływać w tej pozycji a ze ma on bardzo wąskie kanaliki to woda skutecznie blokuje powierzchnie wymiany i spada sprawność o kilkanaście procent.przyjrzalem się tej konstrukcji i stwierdzam ze ten co je składa to ma małe pojęcie o tym wymienniku i co to jest przeciwprad i wspolprad.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 24-12-2018 o 11:53

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    @ marcin_5 , tak ma takie
    @ romano78 wszystkie pozycje wymiennika są prawidłowe , zależy czy grzanie ,czy chłodzenie. Nie doszłem jeszcze do tego z której strony wymiennika krzyżują się strumienie , nie jest to opisane na wymienniku , ale kiedyś do tego dojdę

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał monat Zobacz post
    @ marcin_5 , tak ma takie
    @ romano78 wszystkie pozycje wymiennika są prawidłowe , zależy czy grzanie ,czy chłodzenie. Nie doszłem jeszcze do tego z której strony wymiennika krzyżują się strumienie , nie jest to opisane na wymienniku , ale kiedyś do tego dojdę
    Wiem ze wszystkie są prawidłowe ale nam chyba chodzi o odzysk ciepła i o jak najlepsza sprawnosc do czasu kiedy w wymienniku nie ma skroplin obie dolne wersje mają taką samo sprawność gdy skropliny zaczną się pojawiać wersja dolna lewa jest kozystniejsza bo skropliny spływają grawitacyjnie i w kierunku w którym płynie powietrze.

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    Sie znalazło , z obu , tak jak podejrzewałem, czyli proste jak budowa cepa

  10. #250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    @ romano78, skropliny i tak spływają grawitacyjnie w obu ułożeniach, dodatkowo są wypychane przez strumień powietrza

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał monat Zobacz post
    @ romano78, skropliny i tak spływają grawitacyjnie w obu ułożeniach, dodatkowo są wypychane przez strumień powietrza
    Mylisz się mam ten wymiennik i dobrze go przeswietlilem w wersji prawy dół kanaliki są w poziomie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181224_145443.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	423628  

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Prawidłowe ustawienie to lewy dolni obrazek mam ten wymiennik od kilku lat chodzi o to ze skropliny mają najlepiej spływać w tej pozycji a ze ma on bardzo wąskie kanaliki to woda skutecznie blokuje powierzchnie wymiany i spada sprawność o kilkanaście procent.przyjrzalem się tej konstrukcji i stwierdzam ze ten co je składa to ma małe pojęcie o tym wymienniku i co to jest przeciwprad i wspolprad.
    A czy w praktyce jest możliwe, żeby skropliny pojawiły się po stronie powietrza wejściowego do wymiennika? Przy takim ułożeniu wymiennika, jak na rysunku lewy-dół wentylator na wejściu pchałby te skropliny do góry.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    A czy w praktyce jest możliwe, żeby skropliny pojawiły się po stronie powietrza wejściowego do wymiennika? Przy takim ułożeniu wymiennika, jak na rysunku lewy-dół wentylator na wejściu pchałby te skropliny do góry.
    Wyrzutnia ma być na dole i tam mają splywac skropliny w tym samym kierunku w który płynie powietrze.

  14. #254

    Domyślnie

    Czyli wystarczyło by odwrócić wentylator na czerpni, przełożyć filtr i system antyzamrożeniowy na drugą stronę? Kontaktowałem się z producentem i planuje przeróbkę konstrukcji na marzec. Mówił o odwróceniu wentylatora, że cała przeróbka podniesie sprawność o 5%.

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Witam troche był zaduch w domu więc podłączyłem Ozona 360 ten za 2599zł tak na szybko tylko pod Gwc czerpni ściennej jeszcze nie podłączyłem.Termometry wyskalowane w wodzie lodowej.
    Temperatury:
    wyciągana z pomieszczeń 22,5
    nawiewana z gwc 14 tylko się zastanawiam czy możliwa taka temp. choć działa dopiero dobę więc jeszcze ciepłe.
    Więc sprawność wychodzi 47%
    na zewnątrz -1
    Regulator prędkości Vents obroty ustawione tak że pobór prądu to 40w.
    No to wyszła "jakość" tej centrali ...

    Na zdjęciu ten niebieski wymiennik ciekawy jakiej jest firmy bo na zdjęciach wygląda na tragicznie wykonany (krzywe , nierówne lamele wymiennika). Czyżby jakiś taniutki chiński wymiennik o nieznanych właściwościach i sprawności ?

    Szczerze czytając to co piszą "użytkownicy" wygląda że producent nie ma pojęcia o konstruowaniu takich central i zrobił na takie coś na zasadzie jakoś to będzie.
    Jak sami amatorzy znaleźli błędy konstrukcyjne to tragicznie świadczy o producencie ...

    Widać producent stwierdził że dzięki niskiej cenie i tak znajdzie chętnych i widać miał rację ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    widiocznie nie u wszystkich działa w ten sposób, bo
    ja również kupiłem ten rekuperator CWP 400/200 , wymiennik przeciwprądowy , jak na razie sprawność u mnie waha się ok 70 % @ 90-100% mocy , ale mam jeszcze niedokończoną instalację nawiewno-wywiewną ,oraz nieuszczelnione drzwi zewnętrzne. Standardowo będzie pracować z mocą ok. 40-50% , 3 osoby i założone filtry G4 i F7.
    U mnie wymiennik koloru zielonego aircare czy jakoś tak. Całą instalację robiłem sam ,wszystko wyszło mnie ok 4000-4500 pln.
    Ja jestem zadowolony,
    1. mam oczyszczone powietrze na wlocie do chałupy
    2. mam ogrzane powietrze na wlocie do chałupy ( na dworze -1,2*C ,a na wlocie 18,5*C )
    Trochę dziwne skreślać urządzenie po informacjach jednego użytkownika, szczególnie, jeśli robisz to Ty

    EDIT - Kinetic też nie ma wymiennika położonego jak na dolnym-lewym rysunku, tylko w pozycji, jak na dolnym-prawym. A u Ciebie ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-12-2018 o 08:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #257
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jarek W.

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, od samego początku śledzę wątek względy finansowe zaważyły o zakupie reku CWP 400/200 jon16 PRZECIWPRĄDOWA dom 155m2 pow góra jeszcze nie skończona, ogrzewany dół 96m2. Po podłączeniu miałem takie temperatury zew 6* na czerpni, nawiew 14*, wywiew z domu 20*, wyrzutnia 14*. Po przeróbce zaproponowanej przez monat zrobionej dosłownie przed chwilą na czepni 5,9*, nawiew 17*,wywiew 19,8*,wyrzutnia 11,3*. Przepływ na standardowym dodawanym przez firmę regulatorze na minimum (nie mam czym zmierzyć faktycznego) i dodane filtry z flizeliny .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	423783
    Ostatnio edytowane przez Jarek W. ; 28-12-2018 o 16:06

  18. #258
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    @ fotohobby , mam nadzieję że doczytałeś resztę postów , po drobnej przeróbce sprawność podskoczyła mi średnio 15%, na 30-40%mocy waha się ok. 90%sprawności
    @ yetos_885 , mi powiedział że zabiera się za to po nowym roku
    Może i amator , ale myśleć nikt nie zabronił
    ostatni post na stronie 12 , czyli jak ja bym to zrobił , w linku poniżej chyba nawet znalazłem coś takiego co potwierdza moją teorię
    http://thesslagreen.com/products/centrale-wentylacyjne/

  19. #259

    Domyślnie

    Jarek W. co to czujka temp? Dodałeś sam do zestawu ?

  20. #260
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monat

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    22

    Domyślnie

    @Jarek W. Ta przeróbka miała być tylko na próbę , a że działa to tak zostało i tu jest jeden mankament , ja to zrobiłem ze styropianu i na dużych wydajnościach wydmuchuje mi uszczelnienie z lewej strony , tu trzeba by kawałek blachy (sztywność) i przynitować do przegrody pod wentylatorem nawiewnym i dać ze 2-3 podpórki dociskające do wymiennika , bardzo ważna jest szczelność wokół wymiennika i pomiędzy przegrodami

Strona 13 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony