dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wymontowanie drzwi wew polskone

    Witam,

    Pilnie potrzebuje porady jak dokonac demontazu zamontowanych oscieznic din z polskone!

    Niestety, gapcia, zamowilam zly kierunek otwierania i chce wymienic dzwi i oscieznice z lazienki z tymi od pokoju.

    Oba polskone.

    Niestety, te od pokoju maja wezsze oscieznice ( lazienka zakres 160-180, a pokoj 120-140), wiec pomyslalam ze podmienimy same opaski z zawiasawi. Czy tak da sie zrobic?

    Probowalismy wyjac opaski, ale sa tak wpasowane ze nie dajemy rad.

    Czy ktos ma doswiadczenie?

    Pozdrawiam![

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Już samo założenie mi nie gra i wygląda że to nie będzie pasować. Także... z demontażem też możesz sobie nie poradzić bez strat. Poproś lepiej o radę osobę, która wstawiała te drzwi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Da się zrobić, ale pracochłonne i ryzyko uszkodzenia . Trzeba zdemontować z otworu, rozkręcić i wydłubać katowniki. a jak już uda Ci się to zrobic bez strat to musisz powklejać właściwe katowniki, zwrócić szczególną uwagę aby te przy których jest zawias były wklejone szczególnie staranne, bo w fabryce są wkładane pod prasę, a Ty pewnie wspomożesz się ściskami stolarskimi. Zamawiałam kiedyś w Porcie oscieznicę z katownikami 10 cm i nie dostalismy gwarancji ze względu na to,że wklejenie zamiast maszynowo musiało być robione ręcznie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, bo jakoś zapomniało mi się dopisać do poprzednego postu. Zamiast wydłubywać te kątowniki od strony zawiasowej to zamień przemontuj drzwi i domów w Pol-Skone kątownik z piórkiem 40mm pod warunkiem,że ściana w łazience to równe 16 cm.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za odzew.

    Probowalismy delikatnie wyszarpac opaski (bez podwazania) ale nic z tego. Siedza na scisk.

    Wiec skoro i tak bede musiala rozwalic oscieznice i zamowic nowa to namawiam mojego ojca zlota raczke do dorobienia w istniejacych oscieznicach nowych zawiasow i przelozenia tylko drzwi.

    Czy myslicie ze takie nowe amatorskie zawiasy utrzymaja drzwi przez 2-3 miesiace zanim dostane nowe oscieznice?

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy kto będzie robił te zawiasy i jak bardzo zna się na swoim zdaniu.
    W Pol-Skone szerokość ościeżnicy ustala część bazowa ościeżnicy, a nie kątownik więc wymiana kątownika z piórem niewiele pomoże. Samo wyjęcie kątownika może być niewykonalne - zależnie od tego na co był on montowany. Zapewne był to silikon więc temat z góry uważam za przegrany (mowa o wyjęciu bez strat).
    Szkoda trochę pieniędzy, ale za gapowe się płaci. Zamów nowe ościeżnice i tyle.
    P.S. podmieniasz skrzydło łazienkowe (np. lewe) na pokojowe (np. prawe) aby zamienić kierunek w tych dwóch pomieszczeniach. A ja zapytam o to co z tulejami, kratką albo podcięciem wentylacyjnym w drzwiach łazienkowych, które trafią do pokoju? Zamki zmienisz. Stronę języka zamka również, klamki z kluczem na klamkę z zamknięciem do WC. Tylko ta wentylacja w łazienkowych drzwiach nie daje mi spokoju.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Ja nie widzę tu za bardzo opcji demontażu bez większych uszkodzeń. Na pewno opaska kątowa poleci, bo na 100% była wklejana. Nie pamiętam jak w Pol-Skone, ale w Erkado można było sam taki kątownik kupić i to jeszcze z większym zakresem +20mm. W Pol-Skone jest to w dopłatach +10% ale za opaską Q-System. Dopytaj u producenta czy ma taką opcję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony