dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Doli, propozycja Elfir z przestawieniem kanapy i tv moim zdaniem bardzo fajna. Co do okien, to jeśli dobrze widzę, pomiędzy kuchnią i jadalnią jest podciąg, więc okno w ścianie południowej w kuchni w propozycji Elfir nie może być w tym miejscu.

    Jeśli bardzo zależy Wam na symetrii, to może w miejscu obecnego okna zrobić pojedyncze drzwi, tak jak planowaliście 90 i dołożyć dwa mniejsze okna symetrycznie, czyli jedno byłoby w kuchni, a jedno koło tv (po przeniesieniu tv na południową ścianę), stół mógłby stanąć przy tym drugim oknie.

    Powiększenie wyjścia na południowej ścianie jest możliwe jedynie asymetrycznie, chyba, że przesuniecie całe wyjście w stronę salonu i dla równowagi dołożycie duże okno w kuchni.

    Może niekoniecznie trzeba walczyć o symetrię, asymetria też może wyglądać ciekawie, tym bardziej, że będzie taras, zadaszenie, pewnie jakaś pionowa pergoli czy coś takiego. Zwróć też uwagę, czy zbyt duże wyjście nie utrudni zagospodarowania tarasu - gdzie będzie stół, tak jak na planie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @mamik, @anika1003 - dzięki za pomysły. Nie chcemy kolejnego okna w kuchni ze względu na słupek w którym chcemy umieścić piekarnik. Ja wiem że asymetria jest ładna, ale to trzeba umieć zaprojektować. Ja z wykształcenia jestem matematykiem i symetria jest moją ulubioną formą

    Przespaliśmy się z tematem i pomysł @Elfir z przesunięciem stołu i odwróceniem kanapy przypadł nam najbardziej do gustu. Wilk syty i owca cała
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony