dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aluminium najcieplejsze? I to info z forum? Chyba że mowa o tych za kilkanaście tys..

    Ostatnio widziałem takie drzwi: skrzydło grube, a aluminium na rogach ościeżnicy przepuszcza... światło...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Drzwi otwierane do środka, czy na zewnątrz? Zastanawiamy się jeszcze nad tą kwestią. Mamy raczej niewielki wiatrołap:
    A skąd pomysł na otwieranie do środka jak w projekcie jest ewidentnie na zewnątrz? Druga sprawa - do środka kolidowałoby z drzwiami z garażu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem czy można nazwać to pomysłem. Rozważamy wiele opcji, badamy możliwości. Na ten moment drzwi będą otwierane zgodnie z projektem.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja też dawałbym drzwi otwierane na zewnątrz jak masz w projekcie. Poza tym przy silnych wiatrach skrzydło jest wpychane w ościeżnice i samo niejako się uszczelnia. Przy montażu skrzydła do wewnątrz proces jest odwrotny. Poza tym trzeba dawać okapnik (jak widzę po projekcie to u Ciebie zdecydowanie musiałby być), a to nie każdemu pasuje i się podoba.
    A stolarka drewniana czy stalowa to zależy już też od upodobań. Drewno droższe od stalówek, ale za to klimat ma nie do podrobienia. Ja znowu jestem zwolennikiem stalowych i będę namawiał na Wikędy lub KMT przytoczone w wątku. Fin pewnie na Cala drewnianego - wybór ciężki, bo wszystkie propozycje masz na prawdę solidne.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Aluminium najcieplejsze? I to info z forum? Chyba że mowa o tych za kilkanaście tys..

    Ostatnio widziałem takie drzwi: skrzydło grube, a aluminium na rogach ościeżnicy przepuszcza... światło...
    Stąd też mówię, a raczej piszę, że ludzie nie filtrują informacji tylko czytają po łebkach i to bez zrozumienia złożoności tematu. To jakby czerpać wiedzę z nagłówków na Onecie czy WP. Po jednym dniu uwierzyłbym, że jutro na prawdę będzie koniec świata.
    A co do prześwitów na rogach, to doskonały przykład tego, że nie do końca ważny jest materiał, a staranność jego użycia, dokładność montażu na produkcji, przemyślana konstrukcja itd itd.

    P.S. może to były jakieś nawiewniki drzwiowe? Może my o czymś nie wiemy po prostu

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Panowie podopowiedzcie co zrobić? Drzwi wybrane - padło na CAL Arctica lecz jest problem ponieważ otwór jest za duży 2cm.
    Montażysta zaproponował żeby to brakujące 2-3 cm uzupełnić tynkiem - jestem na etapie tynkowania i można to pociągnąć.
    Pytanie czy mogę do końca ściany - na zewnątrz wyciągnąć tynk? Wiem, że będzie tam taśma oraz później przykryje to ociepleniem ale czy tak można?
    Czy może jakoś inaczej te 2 cm mogę dołożyć?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To jakie masz wymiary otworu? Bo 2 cm nie powinno być problemem... ale może się mylę.
    Natomiast co do tynku: kiedyś uważano to za błąd (mostek termiczny), a dziś jest zalecane by wyrównać podłoże pod folie do ciepłego montażu Więc by pogodzić oba fakty, można próbować zaprawą ciepłochronną (też slyszałem takie określenie, kiedyś
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Otwór jest 110cm - montażysta mówi, że potrzebny jest o 2cm mniejszy? że taki jest wymóg przy arktycznych.
    Boje się zrobić ciągłość tynku - właśnie przez mostek termiczny.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Arktyczne- 1058mm. Zalecany otwór 1090mm. 1cm w tym przypadku nie powinien robić nikomu różnicy. 2 cm luzu na stronę dla mnie byłoby bezproblemowe. Fakt że fabryka stawia warunki, ale jestem pewny, że w tym przypadku potwierdzą moje słowa.
    To jakiś doświadczony montażysta? Jest na liście autoryzowanych? https://www.drzwi-cal.pl/podstrony/siec/ ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BusolaYR

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    27

    Domyślnie

    Z informacji jakie uzyskałem to jest on doświadczony, na stron CAL ma autoryzację (mogę podać numer licencji).
    Zadzwonię do niego w poniedziałek i jeszcze raz pogadam.

    A z twojego doświadczenie warto w antabe inwestować? (wiem, że ładnie wygląda) ale różnica w cenie do klamki to około 1300zł

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    ja jestem wrogiem wszelakich pochwytów. Ale jak masz pieniądze - to kupuj. Nie zapomnij o elektrozaczepie i samozamykaczu
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pomocy! Szukamy drzwi zewnętrznych spełniających co najmniej minimalne parametry przenikalności cieplnej. Zakochałam się w drzwiach Dako, ale po przeliczeniu wszystkich kosztów z aktualnego etapu budowy- nie stać nas na taką ekstrawagancję. Od razu powiem- polecane na forum Wikędy odpadają, bo w ogóle nam się nie podobają. A szkoda, bo ceny mają konkurencyjne.

    Inspiracje poniżej:





    źródło: Dako, http://dako.eu/pl/drzwi/drzwi-drewni...owo-plycinowe/



    Źródło: StolPaw http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewn...plus/sloneczko

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To co pokazujesz to drzwi drewniane. Stalówki jakii są Wikędy KMT itp nie mogą się z nimi równać głębią wzoru. Dako na tych fotach z ręki grafika wygląda ładnie . Stolpaw to już real foto i wyraźnie widać starą (w sensie niewyszukaną) stolarską rękę (i zbyt tani osprzęt jak na wejściowe).
    Poodbne modele bez problemu znajdą się u większkości producentów stolarki drewnianej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #34

    Domyślnie

    Rzuccie okiem na nowe drzwi Gerda NTT75. Wzory Elite 3D

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    D.M.

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry panie Theme. Pozwolę sobie w tym miejscu odnieść się do Pana wypowiedzi na temat firmy Mikea bo uważam je za krzywdzące dla niej. Aby nie było nieporozumień wprost oświadczam, że w tej firmie pracuję.

    Zacznijmy od głównego powodu mojej aktywności w tym wątku.
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    ... w DWU mają zastosowaną inną normę PN-EN dla podanych wyników
    Gdyby był Pan uprzejmy przybliżyć mi tą kwestię zwrotu "inną normę". Inną od czego???

    Zestaw norm dotyczących procedur badawczych wybiera laboratorium, które wykonuje badania dopuszczające produkt do obrotu. Zlecający nie ma na nie specjalnie wpływu. Badania większości swoich produktów Mikea wykonywała w laboratoriach ITB Warszawa a nie gdzieś tam w Czechach czy na Słowacji, jak to niektórzy mają w zwyczaju, właśnie po to, aby uzyskane wyniki były wiarygodne.

    Uprzejmie proszę również o wskazanie, jakie ma Pan kompetencje, aby podważać wyniki badań, wykonanych przez notyfikowane laboratoria techniki budowlanej, oraz jakie ma Pan kompetencje, aby podważać procedury badawcze opisane zharmonizowaną normą europejską?

    Nie można też nie zauważyć, że na przykład Wikęd w swoich DWU w ogóle nie podaje norm wg których były przeprowadzane procedury badawcze poszczególnych parametrów ich drzwi. Czyżby mieli coś do ukrycia?

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Co do Mikei, to widzę masę reklam badziewnym w internecie
    Zgadam się, że internet to badziewie, ale żyjemy w czasach jego istnienia i niestety tego nie zmienimy. Ja widzę ostatnio masę reklam Volvo i VW. Podpowiem, szukam auta a te reklamy chodzą za człowiekiem który wszedł na stronę www firmy, której reklama dotyczy. Jeśli reklamy firmy Mikea Pana denerwują wystarczy wyczyścić ciasteczka.
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Pytałeś o Wikęd albo Mikeę (czy też Mikeję czy jak to się odmienia).
    odmienia się "Mikeę"
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Wikęd Prestige to kwoty 3-4 tysiaki.
    Należy dodać, że podaje Pan oczywiście ceny netto, bez montażu, i, że ostatnio podrożały coś o 300-400PLN
    Cytat Napisał theme Zobacz post
    W budżecie około 7 tysięcy to możesz już rozpatrywać się np za drewnianymi drzwiami z Cala czy Porty. Parametry będą podobne. Drewno ma swoje plusy i minusy oczywiście.
    Święta racja.

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Przy braku wiatrołapu (tak to czytam) szedłbym w maksymalną szczelność drzwi, czyli kierunek Prestige z czwartą przylgą, 3 uszczelkami, uszczelką opadającą + tymi windstoperami
    Jeżeli niekoniecznie potrzebne są wszystkołapiące kłaczki na ościeżnicy (nazywane tu windstopper) a przydałyby się: porządny automatyczny zamek listowy Winkhausa, zawiasy Baka z możliwością regulacji we wszystkich płaszczyznach bez demontażu skrzydła, lepszy współczynnik Ud oraz bardziej korzystna cena, to w przypadku tzw. stalówek drzwi Mikea Thermika Pasiv są również opcją godną rozpatrzenia.

    Miłego dnia życzę
    D.M.
    Ostatnio edytowane przez D.M. ; 03-10-2017 o 15:09 Powód: błedy w kodach html

  16. #36

    Domyślnie

    Do powyższego się nie odniosę (mało drzwiowy jestem... ) ale jeśli kolega pracuje tam to mam pytanie; czy Mikea zmieniła mocowanie do skrzydła niby-przylgi skrzydła w bezprzylgówkach? Widzę że ciągle je oferujecie a widok tego ustrojstwa w starych waszych produktach (jeśli jeszcze jest a nie zupełnie odpadło) to antyreklama jakich mało.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Rzuccie okiem na nowe drzwi Gerda NTT75. Wzory Elite 3D
    O! Są świetne!!!

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    D.M.

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    ...czy Mikea zmieniła mocowanie do skrzydła niby-przylgi skrzydła w bezprzylgówkach?
    Nie powiem dokładnie ile lat temu, ale już bardzo dawno firma wycofała w Primach patent z klejoną przylgą. Coś mi świta rok 2008 albo 2009 ale reki sobie uciąć nie dam... Faktycznie było to mało szczęśliwe rozwiązanie, ale w czasach kiedy powstawało lepsze rozwiązania nie były dostępne. Produkujemy wciąż te drzwi, bo się sprawdzają i cały czas jest na nie popyt. Tyle, że na początku wieku firma żyła z tego modelu a teraz stanowi on jedynie uzupełnienie oferty.

  19. #39

    Domyślnie

    Widzę, że koledzy kłócą się o normy i z ciekawości zajrzałem do DWU różnych producentów. Na stronie KMT nie znalazłem plików DWU, są certyfikaty nic nie mówiące o normach, w Dako można je tylko zobaczyć po podaniu numeru zamówienia, Stolpaw podaje w normie PN-EN 14351-1+A1 ale nie ma wszystkich badań (ja nie znalazłem), Wikęd podaje normę EN 14351-1:2006+A1:2010 oraz EN 1435-1+A2:2016 zależnie o które drzwi chodzi, Mikea PN-EN 14351-1+A1 oraz przy każdym parametrze podaje osobną normę wg. której było prowadzone konkretne badanie. Jak widać producenci albo w ogóle nie podają normy (nawet szukałem norm na stronie Aluhaus - nie podają) albo podają w różny sposób, ale podają normę zharmonizowaną tą samą, albo nowszą wersję (A2). Tylko Mikea podaje konkretne składowe badań. Czy to błąd? Raczej zaleta. A tak w ogóle to skoro Wikęd podaje normę EN 14351-1:2006+A1:2010 a Mikea PN-EN 14351-1+A1 czy to nie określa przypadkiem tej samej normy?

  20. #40

    Domyślnie

    Co do firmy Mikea to ja już skończyłem dyskusję. Ale dobrze, że tam pracujesz, bo zawsze z pierwszej ręki podpowiesz coś użytkownikom.

    Co do wzorów takich jak w Dako jakie szuka Bepo, to chyba każda firma produkująca drzwi drewniane ma coś podobnego w ofercie. I tu należy zgodzić sie z Finem, że żadne stalówki nie będą miały tak głębokiego tłoczenia blachy. Wikęd ma płytkie tłoczenie, to już w ogóle drugi koniec skali. KMT ma tłoczenie głębokie i z tego co rozmawiałem z technologami, to jeszcze głębsze tłoczenie niesie ze sobą problemy: zbyt cienka blacha, możliwość odspojenia laminatu, złe wypełnianie pianą itd. To co ma KMT i inni producenci to jest bezpieczna maksymalna głębokość tłoczenia stalówek.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony