dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Oscieżnice nakładkowe

    Witam,
    mam kłopot z zamontowaniem drzwi, ponieważ posiadam stary typ ościeżnic. Zastanawiałem się nad wymianą ich na nowe, lecz mam w domu małe dziecko i nie chcę robić bałaganu. Usłyszałem o tym że można na stare futryny nałożyć nowe, specjalne. Pytanie jak to wygląda? Czy prześwit się zmniejszy się np. z 70 na 60? I jak już to jaką markę, rodzaj itp wybrać?
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Prześwit się zmniejszy o 1 rozmiar, czyli jak piszesz z 70-ki na 60kę. Jest to spora różnica. Dodatkowo pamiętaj, że do takich ościeżnic w skrzydłach nie można montować każdej klamki, bo będzie zahaczała o ościeżnicę.
    Z nakładek masz ościeżnice z Erkado:
    http://erkado.pl/?ch_osnieznice=bezprzylgowa-2

    Tą mogę polecić, bo tą montowałem osobiście i nawet całkiem dobrze jest to pomyślane. Ja osobiście zawsze zachęcam do wyrwania starych i dania nowych ościeżnic. Bałaganu aż tak dużo nie ma, a miejsce montażu zasłaniają opaski z nowej ościeżnicy, także w 90% przypadków można obejść się bez obróbek ścian i malowania.
    http://erkado.pl/?ch_osnieznice=831
    Tu ościeżnica obejmuje mur, zamiast obejmować starą ościeżnicę jak ta z poprzedniego linku. Oczywiście są inni producenci, ale jak pisałem jest to rozwiązanie niszowe i ja b. rzadko się z tym spotykam i wolę podpowiedzieć Ci coś z własnego doświadczenia. Może Finlandia albo Cinek powiedzą więcej, bo mają znacznie większe doświadczenie w branży ode mnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Stare ościeżnice które mam są metalowe i wpuszczane w podłogę, czy przy wyrywaniu jest potrzebne rozebranie podłóg z paneli?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Możesz go tam zostawić. Nowe ościeżnice mają 2 belki - od strony zawiasowej i zamkowej (prawy i lewy pion) oraz nadproże (poziomy element nad drzwiami). Nowe ościeżnice montujesz około 2mm nad gotową podłogą, a przestrzeń pomiędzy dołem ościeżnicy, a panelami czy płytkami uzupełniasz silikonem. Koniecznie to zrób, bo woda ze zmywania podłóg nie powinna się tam dostawać.
    Jak chcesz jednak wyrywać ościeżnice, to polecam kupić ościeżnice regulowane (opaskowe), które zasłonią miejsce po wyrwaniu. Masz jeszcze ościeżnice proste, które należy obrobić zgodnie z tym co masz w domu na ścianach - np gips + farba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony