dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Okna trzyszybowe a parowanie na zewnętrznej stronie

    Jeśli zamówię okna o niskim U szyb=0,6 to problem wykraplania się wilgoci na zewnętrznej stronie będzie bardzo dokuczliwy?

    Jest to normalne zjawisko, tylko nie wiem czy występuje dość często w chłodniejsze dni czy tylko sporadycznie? Bo nie chce mieć super okien ciągle zaparowanych do południa.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo to jak bardzo zaparowane będą okna zależy od temperatury i wilgotności powietrza na zewnątrz. Pewne jest to, że parowanie jest naturalne i występuje również przy szybie 0,7 czy nawet 1,0 i dobrze świadczy o termoizolacyjności szyb. W pewnym stopniu efekt parowania łagodzi odpowiednia budowa pakietu szybowego – ciepła ramka i jej głębokie osadzenie w profilu, takie rozwiązanie widziałem np. w oknach Awilux czy Schuco. Nie dochodzi wtedy do aż tak gwałtownego wychładzania tej strefy, jak ma to miejsce w przypadku ramki stalowej.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koval89 Zobacz post
    . W pewnym stopniu efekt parowania łagodzi odpowiednia budowa pakietu szybowego – ciepła ramka i jej głębokie osadzenie w profilu, takie rozwiązanie widziałem np. w oknach Awilux czy Schuco. Nie dochodzi wtedy do aż tak gwałtownego wychładzania tej strefy, jak ma to miejsce w przypadku ramki stalowej.
    To akurat chybiony argument. Reklama i sprzedawca przegrywa z fizyką. Kondensat po stronie zewnętrznej gromadził się będzie w miejscach "najchłodniejszych", czyli najpierw na środku szyby. Co do zasady jest to zjawisko występujące sporadycznie tylko jesienią i wiosną i tylko pod warunkiem, że nastąpi zbieg wielu niekorzystnych zjawisk jednocześnie. Bywa i tak, że na dwóch sąsiadujących oknach, na jednym z nich zjawisko wystąpi, a na drugim nie. Wystarczy odpowiedni kierunek wiatru, albo pozycja słońca na horyzoncie albo sąsiedztwo przeszkód architektonicznych lub drzew i... załatwione.
    PRO QUALITY

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie ulega wątpliwości, że dwa posty wyżej chodziło głównie o reklamę.. Zastanawiam się- wykasować, czy zostawić by świadczyła o autorze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie ulega wątpliwości, że dwa posty wyżej chodziło głównie o reklamę.. Zastanawiam się- wykasować, czy zostawić by świadczyła o autorze..
    ja bym zostawił, nie dlatego, że akurat reklamuje przez przypadek (albo i z premedytacją )moje produkty, ale by ukazać zleceniodawcom takich wypowiedzi jak łatwo wychwycić reklamę i jak żenujący jest jej poziom działający na szkodę reklamodawcy

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rzuciłem okiem na jego posty: faktycznie spamer. Myślałem kiedyś że to sprzedawca, potem pracownik jednej z fabryk okiennych, ale to jednak "praca" na zlecenie producenta profili. Nie najgorzej sobie radzi, ale i tak jest niewiarygodny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ...ale to jednak "praca" na zlecenie producenta profili.....
    Może czas się przebranżowić ?

    Koval89 Ile płacą za taką fuchę?
    Zdradź tajemnicę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony