dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Pytania do posiadaczy pomp ciepła :)

    Witam !

    Od kilkunastu dni jestem posiadaczem pompy ciepła PW LG Therma V 9KW. Ogrzewanie w 100% podłogówka. Dodatkowo wpięty bezprzewodowy termostat pokojowy Salusa.

    Sterownik pokojowy ustawiłem tak aby działał tylko w II taryfie , czyli od godziny 13-15.00 i od 22.00 do 6.00 jest ustawione "grzanie" czyli 22,6 stopnia i a w pozostałych godzinach 21,6 stopnia , tak aby pompa działała tylko w II taryfie.

    Pompa ma możliwość pracy z ustaloną temperaturą wody na wyjściu (ustaloną oczywiście przez użytkownika) ale sterowanie pogodowe na podstawie wyliczonej krzywej.

    Zainteresowało mnie to sterowanie pogodowe. Czy pompy mają wbudowany jakiś termometr zewnętrzny ? Pytam bo w instrukcji nic nie mogę o tym znaleźć , jedynie to że trzeba zainstalować czujnik wewnątrz domu aby można sobie bylo ustawić temperaturę w domu.

    Czy bez takiego czujnika temperatury pokojowej pogodówka też działa ? Czy też trzeba dokupić jakiś specjalny czujnik ?

    Czy korzystacie w pogodówki czy ręcznie ustawiacie temperaturę wody na wyjściu ?

    Jeśli ręcznie to skąd wiecie ile ustawić , bo przecież inna temperatura wody jest potrzebna jak jest na zewnątrz +5 a inna jak jest -20 stopni ?

    Jesli macie ustawioną jakąś stałą temepraturę i sterownik pokojowy to jak to wspólgra , bo jak wiadomo podłogówka długo się nagrzewa i zanim zareaguje termostat pokojowy temperatura w pomieszczeniu może jeszcze sporo wzrosnąć (zależy od temperatury zasilania podłógówki).

    Nie mam pojęcia jak to ustawić ...

    Ustawiłem obecnie 28stopni i pompa działa , ale nie wiem czy jak chce pracować w II taryfach i jak mam podłączony termostat pokojowy który steruje pompą to czy powinna być ustawiona krzywa grzania i uruchomiona pogodówka czy ustawia jest jakąś temeraturę na pompie i "zapomina" ?

    Dzięki !!!

    PS. Poprzednio w starym domu miałem kocioł na paliwo stałe i tam miałem pogodówkę która miała czujnik temperatury zamontowany na zewnątrz i pogodówka sterowała zaworem czterodrożnych i w obieg leciała taka woda jaką wyliczyła pogodówka. Nie miałem czujnnika temperatury wewnątrz i było ok , ale tak grzałem nonstop i wiadomo inny system grzewczy , dlatego pomyślałem o wykorzystania pogodówki w pompie ciepła ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-09-2017 o 22:26
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Duzo bylo o tym pisane poszperaj na forum.
    Pogodowka/krzyaw, musi miec czujnik na zewnatrz jakby niby inaczej dzialala? Wiele osob z tego korzysta niestety trzeba poswiecic troche czasu zeby to ustawic.
    Dlatego wlasnie lepiej miec projekt podlogowki i zageszczenie dostosowane do potrzeb - nie musisz przykrecac przeplywow aby ustawic temp w pokoju.
    Pisalem o tym jak robiles podlogowke (byly wtedy dosc dluga dyskusja o rozstawie rurek) ale nie sluchales

    Jak ustawic temp wody na krzywj.. sama nazwa "Krzywa" cos sugeruje nie? Ustawiasz 2 skrajne temp wody dla danej temp. W tcapie jest to chyba dla -15 i dla +5
    Przykladowo wbijasz +40 dla -15stopni na zewnatrz i +30 dla +5 i sterownik sam Ci oblicza ze, dla -25 potrzeba bedzie +45stopni, a dla 0 stopni np. 35stopni.
    Narysuj sobie wykres i przeciagnij kreske to skumasz

    Wracajac do sedna - na podstawie pogodowki rowniez mozesz wszystko ustawic, ale wymaga to troche czasu. Ty masz to jeszcze utrudnione bo masz rurki wszedzie tak samo i pokoje na poludniu moga sie przegrzewac, a pokoje na polnocy moga byc zbyt chlodne. Musisz przykrecac przeplywy tak aby to wszystko usrednic.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...onic-T-CAP-9kW
    Ten temat powinien troche rozjasnic.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki !

    Chwilę się pobawiłem , włączyłem pogodówkę ale trochę nie rozumie jak to w LG działa

    Jak włączyłem ręczne grzanie , ustawiłem sobie 28 stopni na wyjściu na podłogówkę to tyle było i tyle pompa pilnowała.

    Jak ustawiłem automat (pogodówka to temperatura wody w podłogówkę idzie 23 stopnie. Jak poniosłem "krzywą" o +5 to ciagle idzie 23 stopnie a przecież powinno sporo więcej ...

    Więc sam nie wiem czy w LG jakoś inaczej to działa , czy jak się ma termostat pokojowy to wogole nie działa ?

    Nie mam pojęcia czy jest jakiś czujnik temperatury wewnątrznej zamontowany w LG , ale nigdzie nie znalazłem że trzeba coś takiego zamontować (dokupić) wiec chyba jest standardowo zamontowany , ale nie mogę znaleźć nigdzie gdzie jest podawana temp. zewnatrzna (powietrza).

    Może CNC się wypowie bo on jest znawcą od LG
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Oczywiście Twój instalator się pogniewał?
    Że musisz szukać takich informacji na forum?

    CNC był pewnie droższy, ale do porad na forum się nadaje?....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Oczywiście Twój instalator się pogniewał?
    Że musisz szukać takich informacji na forum?

    CNC był pewnie droższy, ale do porad na forum się nadaje?....
    Rozumie że jak instalacji i pompy nie sprzeda mi jedyny słuszny instalator to już prawa do pytań i pomocy nie mam ?

    Nie chciałem od CNC bo chciałem aby wykonał to jakiś lokalny instalator , z autoryzacją LG.
    Nie mam zaufania do montażu kotłowni i późniejszego serwisowania przez firmę oddaloną o kilkaset kilometrów ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Ja to wszystko rozumiem.
    Tylko dlaczego bardzo często się zdarza że ten lokalny instalator nie może pomóc, a to chyba naturalne że dzwoni się w pierwszej kolejności do niego?
    Nie jesteś pierwszy który zaraz po instalacji szuka pomocy na forum.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Choćby dlatego, że niektórzy chcą znać system z którego korzystają a nie tylko z niego korzystać. Instalator nie ma w umowie nauki klienta, co najwyżej ma system wg wymagań klienta ustawić. To dwie różne rzeczy. Ja też lubię wiedzieć więcej niż ogólniki. Jak nie chcesz to nie pisz, ale po co innym to prawo odbierasz to już jedna wielka niewiadoma.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    A skąd takie wnioski wyciągasz że odbieram komuś jakieś prawa??? Wyrażam tylko swoje zdziwienie powtarzającą się sytuacją.
    Ja nie pomogę w tym temacie bo powietrznymi pompami się nie zajmuję, mam dość innej roboty...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    A skąd takie wnioski wyciągasz że odbieram komuś jakieś prawa??? Wyrażam tylko swoje zdziwienie powtarzającą się sytuacją.
    Ja nie pomogę w tym temacie bo powietrznymi pompami się nie zajmuję, mam dość innej roboty...
    Wnioskuję po tym co piszesz. Nic nie pomogłeś, nie miałeś nawet zamiaru (bo się nie znasz i masz kuuuupę swojej roboty), tylko i wyłącznie się jałowo dziwujesz... Ja nie zamierzam mieć PCPW a jednak chętnie się z tematem zapoznam.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.535
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dzięki !

    Chwilę się pobawiłem , włączyłem pogodówkę ale trochę nie rozumie jak to w LG działa

    Jak włączyłem ręczne grzanie , ustawiłem sobie 28 stopni na wyjściu na podłogówkę to tyle było i tyle pompa pilnowała.

    Jak ustawiłem automat (pogodówka to temperatura wody w podłogówkę idzie 23 stopnie. Jak poniosłem "krzywą" o +5 to ciagle idzie 23 stopnie a przecież powinno sporo więcej ...

    Więc sam nie wiem czy w LG jakoś inaczej to działa , czy jak się ma termostat pokojowy to wogole nie działa ?

    Nie mam pojęcia czy jest jakiś czujnik temperatury wewnątrznej zamontowany w LG , ale nigdzie nie znalazłem że trzeba coś takiego zamontować (dokupić) wiec chyba jest standardowo zamontowany , ale nie mogę znaleźć nigdzie gdzie jest podawana temp. zewnatrzna (powietrza).

    Może CNC się wypowie bo on jest znawcą od LG
    Kolego kaszpir007, dziwisz się że nie chce Ci pomóc, a do tego teraz piszesz nieprawdę że najważniejsza była dla ciebie bliskość instalatora.
    Pozwól że Cię zacytuję:
    "
    Byłem niemalże zdecydowany na pompę LG od CNC ale w obecnej cenie całkowicie odpada , no chyba że ceny skoryguje i będzie miał ceny tak jak obiecuje "pompy w najlepszych cenach" ...
    "
    To Twoje słowa

    Ty nie szukałeś najbliższego instalatora, tylko chciałeś sam kupić pompę bo tak będzie taniej, potem znaleźć instalatora który za 1000zł Ci to podłączy i będziesz miał super zrobione i do tego extra serwis i potem ten instalator co wziął 1000zł w środku zimy będzie dla Ciebie na zawołanie....
    A tu niestety jest problem.

    Niestety ja Ci nie pomogę, wypisywałeś że ja jestem drogi i moja usługa nie jest warta zaoferowanej kwoty to teraz musisz męczyć swojego instalatora.
    Mam nadzieję że Twój przykład będzie przestrogą dla innych którzy myślą że:
    kupić tanio sprzęt to 90% sukcesu
    znaleźć instalatora to kolejne 10%
    do super interesu

    A prawda jest taka że
    sprzęt to 50% a wsparcie techniczne w czasach gdy mało kto się zna to druga połowa...


    Co z tego że kupisz tanio super samochód skoro nikt nawet Ci w nim kloców nie wymieni, możesz go wtedy zezłomować.... Ty masz tak samo....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #12

    Domyślnie

    kaszpir007 .
    Ogrzewając przy pomocy PC , temperatura wewnątrz domu szybko się nie zmienia .
    Każdy wzrost temperatury o 1 K to wzrost zużycia energii o 6 do 8 %
    Ważne jest żeby w domu było ciepło.
    Jaką masz temperaturę wewnątrz domu ?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    6-8%? Raczej nie. Inny będzie wzrost energii jak zmienisz z 18C na 19C i z 24C na 25C .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    kaszpir007 .
    Ogrzewając przy pomocy PC , temperatura wewnątrz domu szybko się nie zmienia .
    Każdy wzrost temperatury o 1 K to wzrost zużycia energii o 6 do 8 %
    Ważne jest żeby w domu było ciepło.
    Jaką masz temperaturę wewnątrz domu ?
    W domu mam kilka termometrów i tak naprawdę nie wiem który podaje prawdziwą temperaturę.
    Ale sądzę że przed grzaniem miałem około 21 stopni. Sterownik Salusa podawał 21,6 stopnia.
    Ustawiłem na sterowniku 22,6 stopnia i o 22 się włączyła pompa.

    Tak jak pisałem mam ustawione 22,6 stopnia od 22.00-6.00 i od 13.00-15.00

    Doglądałem trochę pompę w kotłowni i widziałem że szybko i bez problemu dochodziła do zadanej temperatury.
    Ustawiłem na początek 28 stopni.

    Próbowalem ustawić automat aby grzał za pomocą krzywej grzewczej ale wtedy ani razu się włączyła sprężarka i temperatura na wyjściu na ogrzeweanie nie rosła.

    Dziś pompa wogóle się nie włączyła (poza grzaniem CWU) i temperatura w domu jest stabilna , być może jutro się włączy ogrzewanie.

    Jednakże chciałbym ustawić pompę na pogodówkę , bo sądzę że bez sensu pchać w podłogę zbyt ciepłą wodę jeśli nie ma takiej potrzeby , ale na razie nie wiem czemu przełaczając na pogodówkę nie rośnie temperatura wody na wyściu mimo że koryguje krzywą ...

    Zapewne gdzieś popełniam błąd , ale nie wiem gdzie ...

    Przejrzałem obie książki od LG i nie wiem gdzie popełniam błąd ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-09-2017 o 21:29
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post

    Niestety ja Ci nie pomogę, wypisywałeś że ja jestem drogi i moja usługa nie jest warta zaoferowanej kwoty to teraz musisz męczyć swojego instalatora..
    No cóż trudno ...

    Myślałem że jesteś specjalistą od LG , bo tutaj się mocno "udzielasz" ale widzę że jesteś typowym sprzedawcą dla którego najważniejsza jest sprzedaż i szukanie "klientów" na forum ...

    Widać "zabolało" Cię że nie kupiłem u Ciebie pompy , bo przecież jak sam się reklamujesz "masz pompy w najlepszych cenach" a okazało się że bez żadnego problemu znalazłem taniej i wcale nie na gorszych materiałach (a na lepszych) i to zabolało ..

    Myślałem i miałem nadzieję że forum to miejsce gdzie ludzie dzielą się doświadczeniem i wiedzą i pomagają bezinteresownie innym , ale widzę że wielu tutaj to zwykli sprzedawcy którym głównym celem "istnienia" na tym forum jest zdobywanie klientów i tyle i na tych "ludzi" nie ma co liczyć , bo jak nie mają w tym interesu to się nie udzielają ..

    Z tymi "klockami" to porównanie idiotyczne bo każdy serwis je wymieni i idiotyzmem było by zamawianie firmy oddalonej o kilkaset kilometrów i płacenie za dojazd aby wymienić klocki u kogoś jak można by wymienić je sporo taniej i na miejscu i sama procedura wymiany i sposób wymiany niczym by się nie różnił ...

    Na początku byłeś moim faworytem i chciałem u Ciebie zamawiać pompę , ale stwierdziłem że wolę jednak aby wykonał to instalator lokalny , bo w razie awarii stwierdziłem że szybciej przyjedzie do mnie instalator oddalony o kilkanaście (kilkadziesiąt) kilometrów niż instalator oddalony o kilkaset kilometrów ...

    Ale nic na siłę. Nie chcesz pomóc , trudno ...

    Jak mi się nie uda znaleźć przyczyny to poproszę mojego instalatora o pomoc i kontakt z LG ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 23-09-2017 o 22:57
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    6 - 8 %? Raczej nie. Inny będzie wzrost energii jak zmienisz z 18 C na 19 C i z 24 C na 25 C .
    Na pewno tak, tylko trzeba trochę wysiłku umysłowego .
    Przy każdym wzroście temperatury o 1 K wzrost zużycia energii o np 6 % . Jeżeli dla 18 C założymy 100 % to dla ;
    - 19 C - będzie wzrost energii o = 100 % + 100 * 6% = 106,00 %
    - 20 C - będzie wzrost energii o = 106 % + 106 * 6% = 112,36%
    21 C - ..... resztę sam oblicz ile będzie przy 24 C
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Acha takie to proste no popatrz. Brawo ty. Twój wysiłek umysłowy na nic się zdał niestety bo wypisujesz bzdury.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Acha takie to proste no popatrz. Brawo ty. Twój wysiłek umysłowy na nic się zdał niestety bo wypisujesz bzdury.
    Jak jest tępy uczeń, to nic nie pomoże. Ucz się , czytaj dużo , nasiąkaj wiedzą , przestań spamować i pisać farmazony nie sprawdzone
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jak jest tępy uczeń, to nic nie pomoże. Ucz się , czytaj dużo , nasiąkaj wiedzą , przestań spamować i pisać farmazony nie sprawdzone
    Ja cię nie obrażam chociaż inteligencją nie grzeszysz. Od ciebie to można się nauczyć jedynie warcholstwa.

    NIE PISZ ŻE JAK KTOŚ SPALAŁ 4 TONY WĘGLA TO ZAPŁACI 2000ZŁ ZA GRZANIE POMPĄ POWIETRZNĄ BO TO KŁAMSTWO!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    .
    Przejrzałem obie książki od LG i nie wiem gdzie popełniam błąd ..
    Szukaj pomocy raczej u użytkowników pomp LG i u swojego serwisanta
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony