dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkHomer

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    5

    Domyślnie Generalny remont Kamienicy

    Witam.
    To mój pierwszy wpis na tym forum.
    Zakupiliśmy z żoną kamienicę z okresu międzywojennego. Kamienica jest murowana - grube ściany. 125 m2 ( piwnicy , parter, I piętro ) stropy drewniane.
    Chcemy się przygotowac do remontu który ruszy w przyszłym roku - planujemy go na 2-3 lata. Chcemy zamieszkać na piętrze a parter wynająć pod działalność usługowa.
    Z racji tego że nie znamy się na temacie remontu - budowy, prosze o pomoc !

    Chciałbym zrobić wszystko porządnie. poszukałem trochę na internecie i zastanawiam się czy powinienem pierwsze zacząć od zatrudnienia inżyniera żeby wykonał ekspertyzę budynku ? a później według niej zatrudniać fachowców i remontować punkt po punkcie ...
    Czy pierwsze znaleźć biuro architektoniczne które zrobi plany elektryki i co. kanalizacji itp ..
    Czy przy starym budynku 3,8 m wysokości piętra, warto zainwestować w rekuperację powietrza?, pompę ciepła powietrze ?

    moje wątpliwości dotyczą stanu konstrukcji dachu, stropów (czy wymieniać) i pogłębienia piwnicy o ok 50 cm. .. i wiele wiele innych.
    Proszę o pomoc .. pokierowanie jak ruszyć temat aby nie przepłacić i nie zmaśćić remontu
    Pozdrawiam wszystkich,

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ekspertyzę to trzeba było zrobić przed zakupem, żeby wiedzieć czy kupowanie ma sens w ogóle.
    Wysokość nakładów na remont może przekroczyć cenę zakupu, jeśli okaże się, ze kamienica ma kiepski stan techniczny.


    Czy zamierzacie coś przebudowywać? Bo wówczas potrzebny jest projekt budowlany. Sam remont tego nie potrzebuje, ale musisz wiedzieć co trzeba remontować.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkHomer

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    zamierzamy wybić drzwi zewnętrzne i powiększyć okna na parterze - dowiedziałem sie ze na to potrzeba pozwolenie ? .. wymiana konstrukcji dachu podobno też ? o ekspertyzie budynku myślałem jako informacji żeby czegoś nie pominąć w remoncie .
    Budynek leży w samym centrum miasta i udało się go kupić za nieduże pieniądze, koszt remontu to inna sprawa ..

  4. #4

    Domyślnie

    Czy nad stanem kamienicy czuwa konserwator zabytków?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DarkHomer

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wymiana konstrukcji dachowej, o ile dach zostanie bez zmian, nie wymaga projektu a jedynie zgłoszenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony