dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie No i stałem się sadownikiem.

    Witam wszystkich. Pierwszy oprysk drzewek za mną. Jestem posiadaczem (od niedawna) kilku śliw. Moja niewiedza doprowadziła do poważnej inwazji mszyc. Było ich tak dużo, że liście pokryły się kleistą substancją i ściemniały troszkę. W sobotę kupiłem opryskiwacz plecakowy i środek na te mszyce i nie tylko. Wczoraj opryskałem drzewka i mam pytanie: czy wystarczy jednokrotne pryskanie? Jeśli nie to kiedy zrobić powtórkę? Pewnie zapytacie czym pryskałem? Na pewno nie Pirimorem, tylko czymś innym, zapomniałem nazwy .

    Pozdrawiam
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: No i stałem się sadownikiem.

    Cytat Napisał Peterek
    Witam wszystkich. Pierwszy oprysk drzewek za mną. Jestem posiadaczem (od niedawna) kilku śliw. Moja niewiedza doprowadziła do poważnej inwazji mszyc. Było ich tak dużo, że liście pokryły się kleistą substancją i ściemniały troszkę. W sobotę kupiłem opryskiwacz plecakowy i środek na te mszyce i nie tylko. Wczoraj opryskałem drzewka i mam pytanie: czy wystarczy jednokrotne pryskanie? Jeśli nie to kiedy zrobić powtórkę? Pewnie zapytacie czym pryskałem? Na pewno nie Pirimorem, tylko czymś innym, zapomniałem nazwy .

    Pozdrawiam
    Jeden raz powinno byc ok

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Mam od razu następne pytanie: jak kontrolować drzewka czy mszyce nie powracają? Chodzi mi o miejsca czcególne np. liście, owoce?
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Tylko okiem. Patrz na młode liście tam one siadają. Jeśli jest mało to odpuść, nie koniecznie będzie inwazja - wbrew pozorom mszyce są dość wymagające i zmiany pogodowe (typu ulewa, zbyt wysoka temp.) powodują że szybko ich populacja spada, z drugiej strony mają wiele wrogów naturalnych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony