dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Kierownik budowy w sezonie zimowym

    Witam
    Kończę przed zimą budowę domu na etapie stan surowy otwarty. Co mam zrobić z kierownikiem bo nie chcę mu płacić za martwy sezon. Nie jest tani za pół roku 1750 zł. Właśnie nadszedł miesiąc za płaty za kolejne 6 mc październik 2017 marzec 2018. Co robić zwolnić go ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak jest budowa niezakończonej, to kierownik chyba musi być. Negocjuj wynagrodzenie

  3. #3

    Domyślnie

    Porozmawiać
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozmawiałem ale niestety jest nieustępliwy. Nie chcę negocjować wynagrodzenia. No a na moje argumenty że nic nie będzie robił przez 6 mc albo i dłużej, bo nie wiadomo kiedy pogoda pozwoli na wznowienie prac, odpowiada że zimą jak ktoś na budowie złamie nogę to on odpowiada. Facet zaczyna mnie irytować, uważam że dobrze mu płacę ale widzę że jest pazerny.

  5. #5

    Domyślnie

    To go zmień. Myśmy wybrali taką osobę, która nas skasowała za bycie kierownikiem (1250zł), plus 250zł za 4 wymagane wizyty. Mamy w tym jednak możliwość telefonicznych konsultacji właściwie bez ograniczeń. Może jak dasz mu do zrozumienia, to będzie skłonny renegocjować warunki, np. 100zł za nic nie robienie przez czas wstrzymanych prac.
    Kierownika można zmienić w dowolnej chwili: http://jakbudowac.pl/Czy-mozna-zmien...rownika-budowy
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem że kierownika mogę zmienić, bardziej w pytaniu chodź mi o To, czy w okresie zimowym kiedy roboty stoją muszę mieć kierownika, czy w martwym sezonie niekoniecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem, pytałbym u źródła, czyli pewnie nadzoru budowlanego.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, musisz. Budowa formalnie nie jest wstrzymana.
    Strasznie niekorzystnie zawarta ta umowa. Ja placilemz gory ustalona kwote od rozpoczecia budowy, do zakonczenia (z zastrzezeniem, nie nie moze trwac dluzej, niz trzy lata).
    Ilosc wizyt nie byla ograniczona.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy można np. wstrzymać budowę na określony czas na wniosek inwestora? Ale to wtedy zakładam całkowicie blokuje budowę, więc wątpie, czy jest to w ogóle opłacalne.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak umowa dla mnie niekorzystna. Ale sądziłem że w okresie zimowym kb odpuści cenę. Cóż zdziwi się bo go po prostu zmienię. Dam mu ostatnią szansę, 600 zł za martwy sezon. Jak się nie zgodzić to się pożegnalny.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    ja bym negocjował wynagrodzenie w martwym sezonie, jak się nie zgodzi i nie pójdzie na ustępstwa jako inwestor możesz go w każdej chwili zmienić jak prezes we własnej firmie. 600zl to ja za cala budowę place znajomemu kierownikowi, sam jeszcze uprawnień nie posiadam a mówili żeby zrobić jak bylem na studiach.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem Skąd Wy bierzecie takich ludzi, drogi, niereformowalny w dodatku łasy na pieniądze.
    Jak szukałem kierownika to najdroższy był za 2000 zł za całą budowę tacy średni to po 1500 zł a jak miał być tylko 3 razy na budowie to 1200 zł.
    Rozumiem, iż jeśli buduje dom 3 lata to mam mu zapłacić 10500 zł???Ludzie tyle płacący nie mają co z kasą robić a potem są posty że za 500 tyś to domu nie postawi i ten co zbuduje za 250-300 to kłamie albo kradnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja powiem tak. Pracując, nie mam możliwości doglądania jakości robót i użytych materiałów. Ponadto nie znam się na całym procesie budowy domu.
    W związku z tym wynajmuję w tym celu kierownika budowy lub, jeśli wykonawca ma swojego, to inspektora nadzoru inwestorskiego.
    I taki "mój" kierownik" lub "mój" inspektor ma bywać na budowie nie 2-3 razy w ciągu 2 lat budowy, ale nawet 2-3 razy w tygodniu, jeśli jest taka potrzeba i są wykonywane ważne roboty lub roboty zanikowe.
    Ja tu będę mieszkał może 40 lat, więc to ma być zrobione dobrze zgodnie ze sztuką budowlaną, a robota bez nadzoru kończy się tak jak 90% budów w Polsce - fuszerką.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak byś jako budowlaniec po 10h dziennie dostał na wypłatę 2500-3000zł miesięcznie to byś jak do swojej pracy podchodził??? To nie fuszerka to standard. Jak nie masz pojęcia to zatrudnij sprawdzonego kierownika budowy i inspektora nadzoru bo budowlańcy Ci każdy kit wcisną a Ty w to uwierzysz.
    Dlatego jedni budują ten sam dom za 320 inni za 450 tyś i wszyscy są zadowoleni.

  15. #15

    Domyślnie

    Wysokość pensji mnie jako inwestora kompletnie nie interesuje. Jak ktoś szanuje klienta, to pensja ani w tym nie pomaga, ani nie przeszkadza. Znam takich, co i za najniższą pensję pracują, ale robią to sumiennie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #16

    Domyślnie

    Budowlańcy idą po najmniejszej linii oporu - chcą zrobić jak najszybciej i tak, żeby im było łatwo, co zwykle oznacza spartaczenie roboty, np. kładą hydroizolację niezgodnie z zaleceniami producenta masy (za cienko, za szybko, w deszczu, w ogromnym upale, itd.) albo nie odczekują wystarczająco na związanie betonu i robią dziesiątki innych błędów.
    Widząc jednak jakikolwiek nadzór nad swoją robotą, wielu z nich potrafi to zrobić lepiej, chociaż także wielu z nich, szczególnie bez wykształcenia budowlanego, nie rozumie, co jest błędem, a co nie.
    Tak jak przedmówca pisze, wynagrodzenie ma tu średnie znaczenie, gdyż nawet za niskim wynagrodzeniem ludzie potrafią wykonać robotę sumiennie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Młodzi się starają Ci którzy już trochę w tym robią mniej, jako inwestor obchodzi Cię tylko wykonana praca. Robi się jak najszybciej byle by tylko robić i jak najwięcej jako właściciel zarobić znam to z autopsji. Hydroizolację kładą a na drugi dzień zasypują

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie kierownik w trakcie fundamentów był 3razy, przy scianach parteru 1raz, przy stropie 2-razy, bo podczas zbrojenia i potem sprawdzał czy odpowiednio strop pielęgnuje teraz przy scianach pietra był już raz a jeszcze przy drugim stropie ma być 2-razy.W dodatku zawsze odbiera odemnie telefon mimo iż w tym czasie na pewno jest na jakiejś dużej budowie.
    I to wszystko za 1100 zł platne po przykryciu dachem a 400 zł po ukończeniu tynków wewnetrznych.
    I to kierownik calkowicie obcy z polecenia, ktorego wczesniej nie znałem więc o zadnych ulgach nie ma mowy.
    Ps Jak mi nie pasowala dylatacja koło komina i majstry nic sobie z tego nie robiły,wykonałem telefon do KB i wieczorem jak pojechalem to strop był zalany oczywiście z dylatacją.
    Chyba że ja trafiłem na samarytanina lubiacego swoją pracę choć musi mu się opłacać patrząc jak mieszka i czym jeździ.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jak za 1100zł za stan SSO przy tylu wizytach to bardzo tanio. Sam dojazd liczyłbym z 150-200 zł.

  20. #20

    Domyślnie

    Jak wg co niektórych budowlańcy to szuszfole to polecam wszystko robić samemu....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony