dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    Tak umowa dla mnie niekorzystna. Ale sądziłem że w okresie zimowym kb odpuści cenę. Cóż zdziwi się bo go po prostu zmienię. Dam mu ostatnią szansę, 600 zł za martwy sezon. Jak się nie zgodzić to się pożegnalny.
    Umówiłeś się na konkretne wynagrodzenie, podpisałeś umowę, a teraz ci się odwidziało?
    Może kolejnym wykonawcom też taki numer planujesz wyciąć?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Każdy medal ma dwie strony .
    Jak zrobisz samemu przynajmniej będziesz na siebie zły ze spartoliłeś robotę

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    Witam
    Kończę przed zimą budowę domu na etapie stan surowy otwarty. Co mam zrobić z kierownikiem bo nie chcę mu płacić za martwy sezon. Nie jest tani za pół roku 1750 zł. Właśnie nadszedł miesiąc za płaty za kolejne 6 mc październik 2017 marzec 2018. Co robić zwolnić go ?
    A jak wygląda umowa z kierownikiem?
    Wiesz, z jednej strony 1750 zł za pół roku "nicnierobienia" to sporo, ale przecież ustalenia mogły wyglądać zupełnie inaczej. Kierownik mógł stwierdzić, że poprowadzi budowę całego domu za 5250 złotych, budowa potrwa ok. 1,5 roku więc będzie brał od Ciebie 1750 zł co 6 miesięcy. W takim wypadku jak najbardziej powinieneś mu zapłacić.
    "Jak się wybudować i nie zwariować"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Umówiłeś się na konkretne wynagrodzenie, podpisałeś umowę, a teraz ci się odwidziało?
    Może kolejnym wykonawcom też taki numer planujesz wyciąć?
    Nic mi się nie odwidziało, umowa była podpisana na 6 mc, z możliwością jej przedłużenia. Kwota jaką zaakceptowałem za pracę KB, w moim przekonaniu nie jest niska. Ale za pracę !, a nie siedzenie zimą i pierdzenie w stołek. A więc nie oceniaj mnie mądralo, bo mnie nie znasz. A budowlańców szanuję bo wiem, że ciężko pracują i przynajmniej w znakomitej większości zasługują na dobre wynagrodzenie. Nie masz nic mądrego do napisania w temacie, to nie pisz, a twoje przemyślenia spływają po mnie jak woda po kaczce.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post
    A jak wygląda umowa z kierownikiem?
    Wiesz, z jednej strony 1750 zł za pół roku "nicnierobienia" to sporo, ale przecież ustalenia mogły wyglądać zupełnie inaczej. Kierownik mógł stwierdzić, że poprowadzi budowę całego domu za 5250 złotych, budowa potrwa ok. 1,5 roku więc będzie brał od Ciebie 1750 zł co 6 miesięcy. W takim wypadku jak najbardziej powinieneś mu zapłacić.
    Drogi kolego KB to sobie może stwierdzać czy dom budowany jest zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, a nie że poprowadzi budowę przez 1,5 roku. O tempie prac decyduję tylko i wyłącznie ja inwestor.

  6. #26

    Domyślnie

    Kierownik zwolniony. Podpisałem umowę z nowym kierownikiem na bardziej przejrzystych warunkach. Za prowadzenie nadzoru do momentu oddania budynku do użytku płacę 2500 zł. Przyjazd na budowę na każde moje wezwanie, nieograniczona ilość konsultacji telefonicznych. Kierownik z 20 letnim stażem, oraz uprawnienia konstruktora.
    Dziękuję wszystkim za udział w temacie, nawet złośliwcom.
    Temat do zamknięcia.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I to jest normalna cena.....

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    Nic mi się nie odwidziało, umowa była podpisana na 6 mc, z możliwością jej przedłużenia. Kwota jaką zaakceptowałem za pracę KB, w moim przekonaniu nie jest niska. Ale za pracę !, a nie siedzenie zimą i pierdzenie w stołek. A więc nie oceniaj mnie mądralo, bo mnie nie znasz. A budowlańców szanuję bo wiem, że ciężko pracują i przynajmniej w znakomitej większości zasługują na dobre wynagrodzenie. Nie masz nic mądrego do napisania w temacie, to nie pisz, a twoje przemyślenia spływają po mnie jak woda po kaczce.
    Podpisałeś umowę? Tak
    Określiłeś termin i czynności? Chyba tak.
    Od mądrali, to może żonę i dzieci...
    Nie utop się w tej wodzie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Podpisałeś umowę? Tak
    Określiłeś termin i czynności? Chyba tak.
    Od mądrali, to może żonę i dzieci...
    Nie utop się w tej wodzie
    Co prawda jesteś dla mnie zwykłym nabijaczem postów nie mającym nic konkretnego do napisania w tym temacie, to jednak ci odpiszę. Otóż umowa była tak skonstruowana przez KB, że była odnawialną co 6 mc. To taki abonament jak on to nazwał. Więc nie było żadnego terminu. To po pierwsze, po drugie nie tykaj mojej rodziny, bo nigdy nie wiesz z kim zadzierasz, po trzecie napisałem chyba temat do zamknięcia czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ?

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    płacę 2500 zł. Przyjazd na budowę na każde moje wezwanie, nieograniczona ilość konsultacji telefonicznych.
    Najdalej po 10 wezwaniu i 50 telefonie Kierownik kupi sznur i się powiesi albo rozwiąże umowę.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    Drogi kolego KB to sobie może stwierdzać czy dom budowany jest zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, a nie że poprowadzi budowę przez 1,5 roku. O tempie prac decyduję tylko i wyłącznie ja inwestor.
    Dlatego spytałem o treść umowy: niektórzy inwestorzy zawierają bardzo niekorzystne umowy z wykonawcami. Cieszę się, że sprawa została wyjaśniona. Powodzenia w dalszych etapach budowy!
    "Jak się wybudować i nie zwariować"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony