dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... zazwyczaj mam cholernie wymagających Klientów, z czego bardzo się się cieszę, ale żaden z nich nie narzuca rozwiązań projektowych !
    Może faktycznie jak piszesz, kwestia doświadczenia. Narzucanie WPROST rozwiązań projektowych przez Inwestora uznaję za porażkę Projektanta lub / co najmniej poważny kryzys braku zaufania Inwestora do osoby, której zleca się opracowanie projektu ( w każdej jego fazie powstawania i wspólnych uzgodnień. )

    " dość znani architekci na życzenie inwestora przerabiają projekty pod ich widzimisię "
    nie sądzę
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 17-10-2017 o 21:15
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post

    " dość znani architekci na życzenie inwestora przerabiają projekty pod ich widzimisię "
    nie sądzę
    Nazwisk nie będę podawał .

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak mieć zaufanie do projektanta, skoro projektant przedstawia taką propozycję, jak w tym wątku?
    I nie rozumiem dlaczego wciąż traktujesz naniesienie na plan pewnych propozycji jako narzucanie czegoś projektantowi? Dlaczego nie traktujesz tego jako przedstawienia potrzeb i uwag przez inwestora? Na rysunku pewne rzeczy o wiele łatwiej wyjaśnić niż opisując.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-10-2017 o 21:09

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak mieć zaufanie do projektanta, skoro projektant przedstawia taką propozycję, jak w tym wątku?
    - jesteś osobą od oceny poziomu zaufania między Inwestorem, a projektantem ?
    - od oceny / weryfikacji pracy projektowej ?
    - a na jakiej podstawie ?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I nie rozumiem dlaczego wciąż traktujesz naniesienie na plan pewnych propozycji jako narzucanie czegoś projektantowi?
    - nie masz kontaktu z Projektantem, z Inwestorem szczątkowe - to o czym Ty piszesz ?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlaczego nie traktujesz tego jako przedstawienia potrzeb i uwag przez inwestora?
    - gdyby potrzeby nie były określone, nie powstałby ten autorski rzut.
    - mylisz potrzeby / oczekiwania Inwestora z rozwiązaniami projektowymi, one zostały dawno określone bez Twojego udziału
    - Inwestor prosił o „uwagi” – nie o Koncepcję Elfira w oparciu o autorską Koncepcję Projektanta !

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na rysunku pewne rzeczy o wiele łatwiej wyjaśnić niż opisując.
    - masz rację, ale jak pisałem wcześniej : nie masz do tego prawa !

    … ale możesz poprosić Inwestora, aby udostępnił Ci dane projektanta, napisz do niego !!!, że np. wg Ciebie nie ma zaufania między INWESTOREM, a PROJEKTANTEM, poza tym inaczej widzisz Koncepcję i chętnie na forum publicznym ( FM ) poprawisz jego wersję do stanu wg Ciebie akceptowalnego.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Łukaszu - sam znalazłeś niezbyt komfortowe dla użytkownika rozwiązania na tym rzucie. Naprawdę nie trzeba mieć wiedzy architektonicznej, by zauważyć brak miejsca na piekarnik w słupku czy ciasny wiatrołap.

    Autor wątku nie pisał, że uwagi mają być tylko pisemne - zrobiłam je w formie rysunkowej.
    To o wiele szybszy sposób przekazania informacji niż opisywanie o co mi chodziło.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-10-2017 o 18:36

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Elfir
    - ja twierdzę, że bez zgody autora projektu ( jaki by on nie był ! ) nie masz możliwości edycji rzutu. Ty twierdzisz inaczej.
    Nie przekonujesz mnie w żadnym wypadku ... proponuję skończyć ten wątek.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Inwestorom można doradzić, aby przed wyborem architekta sprawdzili jego uprawnienia zawodowe, wcześniejsze projekty i ich realizacje, doświadczenie zawodowe, itd ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #68

    Domyślnie

    Piszesz tak, jakby architekt był nieomylny przy każdym projekcie. Czy to forma autoreklamy?
    Tak na marginesie, czy masz na piśmie zgodę Elfir na cytowanie jej wypowiedzi? (bo i to można postawić na głowie, prawo nie jest jednoznaczne co do tego czym właściwie jest post na forum...)
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Tak na marginesie, czy masz na piśmie zgodę Elfir na cytowanie jej wypowiedzi? (bo i to można postawić na głowie, prawo nie jest jednoznaczne co do tego czym właściwie jest post na forum...)
    - czymś innym jest cytowanie w niezmienionej formie, czymś innym edycja
    - widzisz tutaj gdzieś zmiany wypowiedzi Elfir zmieniane przeze mnie ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #70

    Domyślnie

    Oczywiście, nie zacytowałeś całej wypowiedzi, tylko wedle własnego uznania cytujesz urywki.
    Poza tym, nadal upieram się, że do cytowania czyjejś wypowiedzi należy wpierw uzyskać jego zgodę - traktując literę prawa dosłownie, czyli tak jak masz to z zwyczaju.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jest taki wątek :
    ZGŁOSZONE PROBLEMY do rozwiązania / naprawy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...52#post7539652

    napisz, że nie podoba Ci się zakładka " Odpowiedź z Cytatem ".
    Proponuję również, abyś zapoznał się z Regulaminem Forum, może tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Elfir
    - ja twierdzę, że bez zgody autora projektu ( jaki by on nie był ! ) nie masz możliwości edycji rzutu. Ty twierdzisz inaczej.
    Nie przekonujesz mnie w żadnym wypadku ... proponuję skończyć ten wątek.
    to nie jest projekt. To koncepcja przedstawiona inwestorowi. Z samej idei podlega dyskusji i potencjalnym poprawkom.
    Grafik wysyła propozycję logo do firmy. We firmie osoba decyzyjna nanosi poprawki w programie graficznym na otrzymany plik graficzny - złamał prawo? Twoja interpretacja prowadzi do absurdów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-10-2017 o 19:06

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... moim zdaniem złamał prawo autorskie ( chyba, że umowa między "grafikiem", a "osobą decyzyjną" mówi inaczej - pozbawia tego pierwszego praw autorskich )
    ... jak pisałem wcześniej - możesz się z tym nie zgadzać, ja natomiast obiecuję Ci, że jak tylko będę miał taka możliwość zapytam o powyższe.
    - sytuacja zbliżona : bierzesz autorski utwór muzyczny, zmieniasz 2 nuty ( słownie dwie ) i podpisujesz się pod tym jako Autor utworu - i co ? naruszyłaś Prawa Autorskie, czy nie ? analogicznie z Projektem Koncepcyjnym ( jak zwał / tak zwał ) w formie graficznej.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... znalazłem ciekawy artykuł dot. Ochrony Praw Autorskich Projektu Koncepcyjnego.
    Elfir - przeczytaj, ciekawy jestem Twojej opinii :

    http://www.ipblog.pl/2013/08/ochrona...jnego-czesc-1/
    http://www.ipblog.pl/2013/08/ochrona...jnego-czesc-2/

    ... choć nie sądzę, aby mogła się zmienić, choć kto wie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #75

    Domyślnie

    uff,
    jak to dobrze ze nie musialem wspolpracowac z takim architektem, jak ten ktory tak dzielnie klepie tutaj posty, bo okazaloby sie ze nie moge na jego rysunkach postawic ani jednej kropki bo to jego dzielo. az strach pomyslec co by mi zrobil i gdzie ciagal, gdybym na jego dziele postawil filizanke z kawa, ktora nie daj boze odcisnelaby regularny okreg na tym wielkim dziele i naruszyla jego wielkie prawa autorskie.
    P.S.
    w internetach to reklamowac sie trza umic a jak sie nie umi to albo milczec albo zaplacic komus kto umi

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... moim zdaniem złamał prawo autorskie ( chyba, że umowa między "grafikiem", a "osobą decyzyjną" mówi inaczej - pozbawia tego pierwszego praw autorskich )
    ... jak pisałem wcześniej - możesz się z tym nie zgadzać, ja natomiast obiecuję Ci, że jak tylko będę miał taka możliwość zapytam o powyższe.
    - sytuacja zbliżona : bierzesz autorski utwór muzyczny, zmieniasz 2 nuty ( słownie dwie ) i podpisujesz się pod tym jako Autor utworu - i co ? naruszyłaś Prawa Autorskie, czy nie ? analogicznie z Projektem Koncepcyjnym ( jak zwał / tak zwał ) w formie graficznej.
    Czy ktokolwiek podpisał się pod zmianami jako autor?
    To były propozycje, z którymi można do autora projektu iść i pogadać o ewentualnych zmianach, usunąć ewentualne usterki, lepiej dopasować pod użytkownika.
    To jest właśnie różnica, której nie rozumiesz.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-10-2017 o 15:56

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czy ktokolwiek podpisał się pod zmianami jako autor?
    To były propozycje, z którymi można do autora projektu iść i pogadać o ewentualnych zmianach, usunąć ewentualne usterki, lepiej dopasować pod użytkownika.
    To jest właśnie różnica, której nie rozumiesz.
    przecież ten rys. z #8 nie powstał samoistnie ...
    " w kółko Macieju "
    - jest różnica zdań i tyle ! ja widzę to tak, Ty inaczej.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jaka roznica zdan jak Ty nie masz zadnego zdania? Rzucasz sie do Elfir za to, ze probuje komus pomoc.
    Od 10 postow piszesz jakies bzdury, ktore nikogo nie interesuja i nie maja nic wspolnego z tematem.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony