dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    Łukasz, moim zdaniem Elfir robi wspaniałą rzecz tu na forum. Jak sama pisze, z czym zgadzam się w 100%:

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gdy ktoś nigdy nie mieszkał we własnym domu naprawdę ciężko mu ocenić jaka powierzchnia jest optymalna. W końcu w bloku wc to pomieszczenie o powierzchni 1,5 m2. Co z tego, że niegodne, ciasne i z umywalką, z której podczas mycia rąk woda chlapie na boki, bo taka mała.

    Dlatego chce polegać na wiedzy architekta. I tu klops. Dlatego musi radzić się na forum ludzi, którzy architektami nie są, ale mogą dać architektowi i inwestorowi jakiś kierunek w którym ma projekt podążać (o ile rady się spodobają).
    W znacznej większości przypadków, gdy już przerysuje i zmieni wstępną koncepcję, pojawia się szeroki opis zmian i czemu one są potrzebne. Jak czytający jest kumaty i chce dowiedzieć się czegoś więcej, to szczególnie te opisy mówią bardzo wiele na co warto zwracać uwagę, czego się wystrzegać.


    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    tym bardziej, jeśli Inwestor napisał, że " Otrzymałem od architekta wstępną koncepcję zgodną z moimi wymaganiami " - czyli, wszystko jest piękne.
    I bardzo często wychodzi, że inwestor nawet nie wie, że jeszcze nie wie. Ten wątek to tylko potwierdza.


    BTW, mieszkałem kiedyś w Anglii - w kuchni było miejsce na pralkę i suszarkę. Był to tak codzienny widok, że nikogo nie szokował.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego chce polegać na wiedzy architekta. I tu klops. Dlatego musi radzić się na forum
    klops Elfir, klops ale też "kij ma dwa końce" :
    - z jednej strony Inwestor ma przeznaczoną przysłowiową "złotówkę" na koncepcję ( albo żadnych środków na to opracowanie ), tym samym zawęża sobie możliwości wyboru architekta do tych, którzy po studiach bardziej / i mniej ambitnie wchodzą w zawód, a chcąc zaistnieć na rynku dają "wyceny" po kosztach.
    - z drugiej strony przyjmując zlecenie za przysłowiową "złotówkę" - nikt nie będzie analizował każdego m2 budynku, nie będzie wariantowości rozwiązań, czy też dochodzenia do tego właściwego.
    ... i dochodzimy do Forum, na którym niejednokrotnie rzuty, które nadają się do kasacji są edytowane i rozwijane w następny koszmar funkcjonalny.
    o Architekturze nie piszę, bo w większości przypadków forma budynku jest domyślna i wynikowa, a to świadczy WPROST o jakości tej przestrzeni.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w garderobie architekt wrysował szafy głębokości 80 cm
    - na pewno szafy o głębokości 70cm, są wygodniejsze od 60-tek + prowadnice 10cm, i mamy 80cm pełnej głębokości zabudowy
    - natomiast to że nie jest rysowany " przesuw ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    w kuchni było miejsce na pralkę i suszarkę. Był to tak codzienny widok, że nikogo nie szokował.
    ... co potwierdza regułę, że do wszystkiego ( prawie ) można się przyzwyczaić, co nie znaczy, aby forsować nie do końca trafne rozwiązania lub przenosić bezkrytycznie rozwiązania z jednego projektu do drugiego, co właśnie robi Elfir dołączając przykładowy rzut anglosaski.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam po co w tak małym domu dwie łazienki i kibelek? Łazienka małżeńska -rozumiem, druga łazienka dla dzieci rozumiem a ten kibelek po co? Goście skorzystają z łazienki dla dzieci. Oszczędność na budowie 5-8 tyś.
    Drzwi do wiatrołapu i ścianka - zbędne.
    Nie doczytałem czym ma być grzany budynek ale kotłownia z pierwotnej wersji ponad 10m2 sugeruje paliwo stale, - łączenie jej ze spiżarką + pralnią absurd.

    Elfir, pisze że suszarka może być w szafie.......... może ale tam (do wielu modeli) potrzebna jest woda i kanalizacja , wiec po co grupowanie pomieszczeń żeby instalacje ciągać po przedpokojach?

    Co do tych wizji ja widzę jedno dla architekta ważny jest duży TV, reszta się nie liczy. Ogólnie ta koncepcja słaba.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie do końca trafne dla kogo? Dla Ciebie?

    Jak czytam Twoje posty, to kreuje mi się obraz zgorszonego architekta, który czyta życiowe rozwiązania, które zakrawają obrazą dla jego przestudiowanych prawdziwych rozwiązań. Być może byłoby lepiej, jakbyś troszkę rozwijał swoje spostrzeżenia, np.:
    - natomiast to że nie jest rysowany " przesuw ...
    - kolejny rzut rysowany " na kolanie ", a może tak ... i zadziała ( ! ? ) lub nie. [to w ogóle komentarz z dupy, no ale cóż]
    - potrzeby podstawowe człowieka są stałe ! ale też zmieniają się z wiekiem. [te podstawowe to jakie?]

    Ale to pewnie tylko mylne wrażenie, w końcu sam piszesz, że na forum nie warto pochylać się dokładniej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie doczytałem czym ma być grzany budynek ale kotłownia z pierwotnej wersji ponad 10m2 sugeruje paliwo stale, - łączenie jej ze spiżarką + pralnią absurd.

    Elfir, pisze że suszarka może być w szafie.......... może ale tam (do wielu modeli) potrzebna jest woda i kanalizacja , wiec po co grupowanie pomieszczeń żeby instalacje ciągać po przedpokojach?

    .
    jajmar - ja nie widzę komina w kotłowni, co sugeruje czyste ogrzewanie
    W takich małych domach potrzeba nieco miejsca do przechowywania. Stąd większa kotłownia (a raczej pom. gospodarcze) mnie nie dziwi. U mnie w kotłowni jest składzik, pralka i linki na pranie. No i autor pewnie chce tam umieścić rekuperator.

    Dlaczego pralka w szafie nie mogłaby być zgrupowana z resztą mokrych pomieszczeń (przez ścianę z łazienką lub kotłownią)?

    Co do wc - też o tym pisałam autorowi

    W końcu dziwi mnie temat głośności pralki w zamkniętym pomieszczeniu. A głośność lodówki i zmywarki (ewentualnie okapu) w otwartej kuchni nie?

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... co potwierdza regułę, że do wszystkiego ( prawie ) można się przyzwyczaić, co nie znaczy, aby forsować nie do końca trafne rozwiązania lub przenosić bezkrytycznie rozwiązania z jednego projektu do drugiego, co właśnie robi Elfir dołączając przykładowy rzut anglosaski.
    Dlaczego bezkrytycznie? Jest to jedno z możliwych rozwiązań gdy grupuje się pomieszczenia. Tobie nie pasuje. Ale być może młodej matce, która musi mieć dzieciaki pod okiem non stop przypasuje bardziej? Z tego co czytam z doświadczeń kobiet - one nie prasują prania po piwnicach, sypialniach, garderobach i pralniach, ale w salonie, gdzie są dzieci, pod ręką gotujący się obiad i telewizor. Owszem, można zaprojektować bawialnio-garderobę z telewizorem przy sypialniach - ale raczej nie w domku 130 m2
    Dlaczego tak odstręcza cię pralnia przy kuchni? Tylko dlatego, że Polacy nigdy tak nie projektowali?

    Nie rozumiem co jest złego w przerabianiu rzutów projektów? To tylko etap pracy nad przestrzenią, pozwalający uświadomić sobie swoje potrzeby przez inwestorów. Przecież nikt tego nie wybuduje bez opracowania przez architekta. On jest od tego, by właśnie nadać całości sensowny kształt.
    Raczej miej żal do swojej grupy zawodowej, że nie mają żadnych oporów moralnych przed braniem pieniędzy za błędne, koszmarne, niefunkcjonalne, bądź szalenie kosztowne w realizacji projekty. Czy to nie wstyd, że nawet amator potrafi wychwycić ich błędy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-10-2017 o 10:04

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregorypek

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dodatkowe WC to mój wymysł. Tak samo jak nie będzie kominka.
    Dom będzie ogrzewany prądem, także komina i składowiska na węgiel proszę nie szukać. W kotłowni planuję mieć rekuperator, pralkę, suszarkę - stąd też taka a nie inna powierzchnia.
    Gdyby koncepcja zaproponowana przez architekta byłaby dla mnie cacy, to ten temat by nie powstał. Zawsze lepiej poradzić się osób, które mają praktykę w mieszkaniu we własnym domu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    W takiej wersji ze przechodzisz przez garderobę do łazienki ja bym wywalił drzwi przy łazience, albo zrobił suwane chowane w ścianę.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorypek Zobacz post
    Dodatkowe WC to mój wymysł. ....
    . Zawsze lepiej poradzić się osób, które mają praktykę w mieszkaniu we własnym domu.
    On czeka na wolne WC https://img3.demotywatoryfb.pl//uplo...104_Jefplb.mp4

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jak czytam Twoje posty, to kreuje mi się obraz zgorszonego architekta, który czyta życiowe rozwiązania, które zakrawają obrazą dla jego przestudiowanych prawdziwych rozwiązań.
    - nie " przestudiowanych ", jak już to przestudiowanych i sprawdzonych !
    - nie rozumiem, dlaczego nie miałby zwracać uwagę na coś co nie do końca jest przemyślane ( ? ), tym bardziej, że ( zresztą tak jak piszesz ) dotyczy to realizacji budynku za set tys. zł i jak najbardziej podejmowania " życiowych " decyzji.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie rozumiem co jest złego w przerabianiu rzutów projektów?
    - brak zgody autora na takie działanie ?
    to dopiero jest brak " oporu moralnego " czy też ( chyba bardziej ) etycznego.
    - dlatego też " kreski " nie postawię na FM, ale rozumiem Twoje zamiłowanie hobbistyczne do edycji planów.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 11-10-2017 o 16:21
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie zapędziłeś się z tymi prawami?
    Zgoda musiałaby być gdyby ktokolwiek chciał czerpać z tego zyski lub podpisać się własnym nazwiskiem.
    Równie dobrze możesz opierdolić inwestora, że ci poprawki nanosi na koncepcję.
    A poza tym czerpanie i cytowanie fragmentów utworów nie łamie praw autorskich.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W takiej wersji ze przechodzisz przez garderobę do łazienki ja bym wywalił drzwi przy łazience, albo zrobił suwane chowane w ścianę.
    Ja bym i od garderoby i łazienkowe zrobiła chowane - problem w tym, że słabiej tłumią dźwięki, wiec jak ktoś ma słaby sen to mu nocne wycieczki połówki do wc mogą przeszkadzać.

    Dlatego osobiście nie rozumiem fascynacji łazienek otwartych na sypialnię.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - brak zgody autora na takie działanie ?
    to dopiero jest brak " oporu moralnego " czy też ( chyba bardziej ) etycznego.
    - dlatego też " kreski " nie postawię na FM, ale rozumiem Twoje zamiłowanie hobbistyczne do edycji planów.
    Wow, to żeś wypalił. Do planu brakuje jeszcze tabelki z informacją o pracowni, nazwisko architekta, informacją co przedstawia i paroma innymi drobiazgami, które rzut czynią projektem.
    A teraz proponuję wykasować 3/4 forum muratora, bo łamią prawa autorskie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zgoda musiałaby być gdyby ktokolwiek chciał czerpać z tego zyski lub podpisać się własnym nazwiskiem.
    ... to Ci się jedynie tak wydaje.
    - to masz nową lekturę :
    Ustawę o Prawie Autorskim najlepiej z komentarzem
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... to Ci się jedynie tak wydaje.
    - to masz nową lekturę : Ustawę o Prawie Autorskim najlepiej z komentarzem
    Tu mas rację. Dlatego należy kupować projekty katalogowe, gdzie zgoda na modyfikacje jest standardem. A nie narażać się na takie podejście architekta, jakie prezentujesz. Czyli gdyby to Twoja koncepcja tak została "zmasakrowana" przez kogoś z forum mógłby się on obawiać konsekwencji prawnych?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czytam to prawo - inspirowanie się cudzym dziełem jest dozwolone.
    Dlatego architekci masowo bez wyrzutów sumienia inspirują się gotowcami podstawiając je inwestorom jako indywidualne.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli gdyby to Twoja koncepcja tak została "zmasakrowana" przez kogoś z forum mógłby się on obawiać konsekwencji prawnych?
    - walczyłbym o swoje prawa !
    - w umowach Architekt / Inwestor mam zapisy o Prawach Autorskich, w tym zapisy wykluczające np. publikację bez mojej zgody. Brak publikacji, brak możliwości edycji.
    - w większości sytuacji z tego co widzę na FM, jest nikła znajomość Prawa Autorskiego, w tym publikowanie różnych "dzieł" ( jakie by one nie były ) bez zgody autora, choć mogę się mylić.
    - chyba nikt nie chciałby, aby jego własne "dzieło" zostało "zmasakrowane" lub mówiąc lżej "poprawiane", chyba, że na to pozwoli
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    brak publikacji - brak edycji - nie ma problemu z namolnym inwestorem któremu ktoś uświadomi problem w projekcie. Jakie to wygodne!

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - masz inny pomysł, na ochronę Praw Autorskich ? - chętnie posłucham.
    ... a przepraszam - Ciebie przecież to nie dotyczy !
    jakoś dziwnie ta Ustawa Cię omija - ciekawe
    - co do Inwestorów - szanuję ich, tak jak Oni mnie. Może Ty masz " namolnych inwestorów ", ja nie, ale wymagających jak najbardziej - i bardzo dobrze !
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 11-10-2017 o 21:20
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony