dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41

    Domyślnie

    a mnie ciekawi czy taki jeden super architekt co jest mocno aktywny na tym forum dalej szuka klientow na oferii? skoro jest taki dobry to chyba klienci powinni walic drzwiami i oknami, od roboty chyba sie pedzic nie moze. A tu ciagle steki ze inwestorzy nie tacy, ze ktos projekt z katalogu kupil, ze inni robia po kosztach itp.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    często jestem na Oferii - a dlaczego nie ?
    z tego portalu miałem kilka zleceń dla naprawdę poważnych Inwestorów.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - masz inny pomysł, na ochronę Praw Autorskich ? - chętnie posłucham.
    A skoro mowa o przestrzeganiu prawa i moralności - sprzedajesz majątkowe prawa autorskie do swoich projektów, czy tylko udzielasz licencji?
    Jak to jest typowo w przypadku projektów budowlanych?

    Jeżeli udzielasz licencji - to co tu moralnego? Sprzedać na takich samych zasadach jak projekt z katalogu i zostawić sobie prawo do udzielania kolejnych licencji.

    A jeżeli sprzedajesz majątkowe prawa autorskie - to wolna wola inwestora, co z nimi potem zrobi.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Czytam to co kolega architekt pisze i jestem w szoku. Czyli murator to potencjalni klienci? Nic więcej tylko kasa misiu kasa? Skoro nie podpowiadasz to może nie krytykuj, no tak tylko nikt się nie dowie o Tobie......... smutne to.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Kaizen
    - z dniem przekazania dzieła, autorskie prawa majątkowe przechodzą na Zamawiającego. Tak więc wolna wola Inwestora co zrobi z projektem. A że opracowanie w moim przypadku dotyczy rozwiązań indywidualnych, tj. tworzonych o dane z konkretnej działki budowlanej, w oparciu o takie, nie inne uwarunkowania, oczekiwania Inwestora, Warunki Zabudowy, czy też związane z posadowieniem budynku, ... to pewnie Inwestor miałby problem, aby np.odsprzedać wypracowane wspólnie rozwiązania projektowe dla innego zamierzenia budowlanego.
    - dla mnie istotna jest realizacja budynku zgodnie z uzgodnionym wcześniej projektem.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Czyli murator to potencjalni klienci?
    ... pisałem o portalu Oferia, nie FM
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... pisałem o portalu Oferia, nie FM
    Pytałem po co tu siedzisz, jeżeli nie dla reklamy.

  8. #48

    Domyślnie

    Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, pokazywanie projektu w rodzinie, wśród przyjaciół również jest prawnie zakazane? W końcu spełnia to założenie "publikacja bez zgody"...
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 12-10-2017 o 07:05
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, pokazywanie projektu w rodzinie, wśród przyjaciół również jest prawnie zakazane?
    - pokazywanie nie, dyskusja nad ( przykładowo ) danym planem również nie, nawet powinna zaistnieć i to ( najlepiej ) w jak najszerszym gronie !
    - natomiast moim zdaniem edycja publiczna nie powinna mieć miejsca w przypadku, gdy autor takiego opracowania nic o tym nie wie
    ... ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 12-10-2017 o 07:25
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pytałem po co tu siedzisz, jeżeli nie dla reklamy.
    równie dobrze można napisać, że każdy wpis na FM jest reklamą - a nie jest !
    czy ja np. pisząc teraz, w tym wątku reklamuje się w jakiś sposób ? raczej nie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    równie dobrze można napisać, że każdy wpis na FM jest reklamą - a nie jest !
    czy ja np. pisząc teraz, w tym wątku reklamuje się w jakiś sposób ? raczej nie
    Reklamujesz się, ale w sposób raczej negatywny
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - pokazywanie nie, dyskusja nad ( przykładowo ) danym planem również nie, nawet powinna zaistnieć i to ( najlepiej ) w jak najszerszym gronie !
    - natomiast moim zdaniem edycja publiczna nie powinna mieć miejsca w przypadku, gdy autor takiego opracowania nic o tym nie wie
    ... ale mogę się mylić.
    Im dalej w las tym więcej drzew.

    Chyba zabłądziłeś. Dajesz klientowi koncepcję domku , ten wraca po tygodniu i mówi ogólnie OK, ale zrób mi Pan to tak i tak (ten kibel tu tu łazienka tu szafa) ogólnie inny środek w części. I co pytasz kto mu to doradził ? czy aby nie jakieś forum, czy jak to co chce jest zgodne z przepisami robisz? Jakie znaczenie dla Ciebie ma skąd klient ma pomysł na zmiany, czy to jego wymysły czy ktoś mu to doradził, mąż żona kochanka ksiądz, ktokolwiek, internauta.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    ... Dajesz klientowi koncepcję domku , ten wraca po tygodniu i mówi ogólnie OK, ale zrób mi Pan to tak i tak (ten kibel tu tu łazienka tu szafa) ogólnie inny środek w części.
    ... nie zabłądziłem jajmar właśnie napisałeś jak z Architekta tworzy się kreślarz inwencji Inwestora. Rolą ( tak mi się wydaje ) architekta na etapie koncepcji jest pokazanie kilku wariantów, opcji, możliwości i uzgadnianie ich z Inwestorem.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 16-10-2017 o 08:49
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czerwcowa
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wielkolas
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... nie zabłądziłem jajmar właśnie napisałeś jak z Architekta tworzy się kreślarz inwencji Inwestora. Rolą ( tak mi się wydaje ) architekta na etapie koncepcji jest pokazanie kilku wariantów, opcji, możliwości i uzgadnianie ich z Inwestorem.
    ... też tak uważam. !!!

    Wiemy, znamy - u nas każdy jest lekarzem, architektem, farmaceutą, elektrykiem, mechanikiem, politykiem....można mnożyć nasze specjalizacje.

    Skoro tacy specjaliści z nas, dlaczego zatem jest taka bylejkakość wkoło?. Zastanawiam się, kto podpisuje się pod niektórymi brzydalami typu hotel "Czarny Kot" w Warszawie. Dlaczego ludzie kupują - zlecają projekty a potem w trakcie budowy wywracają wszystko do góry nogami.
    Koniec końców - wychuchany projekt po wybudowaniu jest Czarnym Kotem, czy jak ?
    http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa...Dlaczego_.html

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czerwcowa Zobacz post
    Skoro tacy specjaliści z nas, dlaczego zatem jest taka bylejkakość wkoło?
    Zależność jest dokładnie odwrotna. Dlatego, że taka bylejakość wkoło to każdy musi być elektrykiem, architektem, audytorem energetycznym itd.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Kaizen - nie życzmy nikomu, aby gdy zachoruje szedł do szewca, ogrodnika, znachora, ( czy też księdza jak pisze jajmar ) ... po receptę lekarską
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Kaizen - nie życzmy nikomu, aby gdy zachoruje szedł do szewca, ogrodnika, znachora, ( czy też księdza jak pisze jajmar ) ... po receptę lekarską
    Lekarze to temat rzeka. Recepty które wystawiają u mnie zazwyczaj trafiają do kosza (byle kaszel u dziecka to chcą antybiotyk dawać). Tak, mocno cenzuruję ich zalecenia i recepty. Na trzydniówkę - antybiotyk (wirusówka jakby ktoś nie wiedział), na aftowe zapalenie jamy ustnej antybiotyk (a diagnoza łatwa, bo brat dwa dni wcześniej zaczął chorować i objawy już miał jednoznaczne).
    Zaglądanie do uszu - trzeba się prosić i szukać lekarza, który ma otoskop i potrafi go używać. A zapalenia ucha to bardzo częsta choroba u dzieci. Ale nauczyłem się tego dopiero jak po ponad tygodniu bez diagnozy syn wylądował na tympanopunkcji.
    Tak, wśród lekarzy też panuje bylejakość.

  18. #58

    Domyślnie

    Kaizen , jak chcsz o chorobach dzieci poopowiadać to chyba źle trafiłeś

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    Kaizen , jak chcsz o chorobach dzieci poopowiadać to chyba źle trafiłeś
    Jak chcesz porozmawiać o tym, gdzie trafiłem to chyba źle trafiłaś.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... nie zabłądziłem jajmar właśnie napisałeś jak z Architekta tworzy się kreślarz inwencji Inwestora. Rolą ( tak mi się wydaje ) architekta na etapie koncepcji jest pokazanie kilku wariantów, opcji, możliwości i uzgadnianie ich z Inwestorem.
    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Kaizen - nie życzmy nikomu, aby gdy zachoruje szedł do szewca, ogrodnika, znachora, ( czy też księdza jak pisze jajmar ) ... po receptę lekarską
    Nie pisałem że po receptę się do księdza idzie.

    Co do roli architekta to jak klient przyjdzie i powie ze chce jednak pokoje mniejszy czy większe od tych z koncepcji to co powiesz że się nie da bo zatwierdził koncepcję? NIe wiem jakie masz doświadczenie zawodowe ale dość znani architekci na życzenie inwestora przerabiają projekty pod ich widzimisię, i nie słyszałem aby któryś powiedział o sobie że jest kreślarzem. Opcje są dwie albo masz idealnych klientów (takich którzy maja tylko jedna wizje i zero od niej odstępstw )którzy albo nadal ich szukasz.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony