dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Weryfikacja parametrów izolacji po montażu okien a umowa na montaż

    Witajcie,

    Listopad, grudzień planuję zamówić okna. Dom ma być "energooszczędny" więc i w takie okna mierzę. Obecnie na celowniku są MS Alu Look. Czytam wszędzie, że parametry okien to jedno a montaż i parametry po nim (izolacja między oknem a ścianą) to drugie. W związku z tym nasuwa mi się pytanie w jaki sposób zabezpieczyć się w umowie przed spapraniem montażu w kontekście izolacji. Czy komuś z Szanownych Forumowiczów udało się nakłonić firmę montującą okna do wpisania wartości progowych parametrów izolacji, które muszą zapewnić? Pytanie także do przedstawicieli drugiej strony - czy zezwalacie/stosujecie takie praktyki? Być może to jest coś oczywistego, natomiast wypytując mojego lokalnego dystrybutora o takie zapisy dostałem informację, że ich nie otrzymam.
    Druga sprawa, o którą chciałem zapytać to gwarancja na okna a wybór ekipy do montażu: Czy otrzymanie gwarancji na okna zawsze wiąże się z zamówieniem montażu u dystrybutora?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, jeśli pytam o oczywistą oczywistość

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Gwarancję na okna powinieneś otrzymać zawsze bez żądnych warunków jej przyznania. Okna możesz własnoręcznie zamontować jeśli potrafisz
    Uprzedzę tylko, że i tak w razie problemów producent wysyła swój serwis celem dokonania oględzin montażu
    I nie ma znaczenia kto ten montaż wykonywał jak i nie ma gwarancji że ekipa od dystrybutora wykona go prawidłowo
    Poczytaj tu jak i na Fb w temacie "fuszerki montażu okien" o Oknoplaście i problemach z ich autoryzowanymi montażystami, co potrafią wyczyniać

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    a co do zapisów o szczenności montażu - nie wiem czy jest to niezbędne gdy w umowie masz jasno zapisane że montaż ma być warstwowy tzn szczelny czy jak to namieszał Illbruck tzw. ciepły

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Gwarancję na okna powinieneś otrzymać zawsze bez żądnych warunków jej przyznania.
    Nieprawda. Gwarancja "na okna" nie jest obowiązkowa, więc można jej także nie otrzymać. A co do czytania, to lepiej poczytać oświadczenie gwarancyjne i proponowane warunki. Awilux powinien przemyśleć treść swojego, (przynajmniej tego, które zamieszcza na swojej stronie www), zanim zrobi to za niego któryś z bardziej świadomych nabywców, a potem UOKiK, bo wtedy może zaboleć.
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 09-10-2017 o 17:40
    PRO QUALITY

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    a co do zapisów o szczenności montażu - nie wiem czy jest to niezbędne gdy w umowie masz jasno zapisane że montaż ma być warstwowy tzn szczelny
    Zapisy w umowie, jaki konkretne wartości są niezbędnie konieczne, jeśli ktoś chce mieć montaż wykonany poprawnie i szczelnie na ile to tylko możliwe. Nie jest prawdą, że "montaż warstwowy" = "montaż szczelny" dlatego poziom nieszczelności okien i montażu powinien być w umowie wyraźnie oznaczony.
    PRO QUALITY

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie taki zapis byś otrzymał
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 09-10-2017 o 20:56

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A Ty to jesteś przeszkolony, to możesz wiedzieć o czym mowa. Idę o zakład że ponad 90% sprzedawców nie ma pojęcia o jakich konkretnych wartościach jest mowa (mi się tylko obiło o uszy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    No dobra, jeśli już jakaś firma w umowie zadeklaruje jakieś parametry połączenia okno-mur to jak potem klient to zweryfikuje ?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    No dobra, jeśli już jakaś firma w umowie zadeklaruje jakieś parametry połączenia okno-mur to jak potem klient to zweryfikuje ?
    IVO, jak firma zadeklaruje, to obecnie można to zbadać na budowie bez problemu.
    PRO QUALITY

  10. #10

    Domyślnie

    Tyle to wiem. Tylko takie badanie nie kosztuje stówę i wiąże się z wycieczką na budowę speców ze sprzętem. Ciekaw jestem czy firma która się odważy wpisać te cyferki parametrów w umowę doliczy sobie coś i badaniem "po" uwiarygodni się czy ewentualnie te cyferki pozostaną tylko zapisami do czasu kiedy klient zamówi badanie i poniesie jego koszt. Takie tam rozważania malkontenta......

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Tylko takie badanie nie kosztuje stówę i wiąże się z wycieczką na budowę speców ze sprzętem.
    Masz rację, trochę to kosztuje, ale... ewentualne koszty badania pokrywa ten kto w sporze nie ma racji. Nabywca wyda kasę na dzień dobry, ale odbije sobie z nawiązką w postępowaniu. Oczywiście to rozważania teoretyczne, bo takich badań ciągle jest tyle, co kot napłakał. Polscy inwestorzy wolą żeby im wiało niż mieliby zapłacić za rzetelną ekspertyzę. Monterzy partacze, (a trochę ich jest), w Polsce mają dużo farta..
    PRO QUALITY

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nabywca wyda kasę na dzień dobry, ale odbije sobie z nawiązką w postępowaniu
    Że niby sąd zasądzi pokrycie kosztów poniesionych na jakieś badania przeprowadzone przez kogoś innego niż biegły powołany przez sąd? Znasz takie przypadki? Z mojego doświadczenia to tylko koszty sądowe i ryczałt na zastępstwo procesowe (niezależne od faktycznych kosztów adwokata/radcy) dostanie (koszty biegłego powołanego przez sąd tenże pokrywa od razu i to jemu przegrany zwróci)

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że niby sąd zasądzi pokrycie kosztów poniesionych na jakieś badania przeprowadzone przez kogoś innego niż biegły powołany przez sąd? Znasz takie przypadki? Z mojego doświadczenia to tylko koszty sądowe i ryczałt na zastępstwo procesowe (niezależne od faktycznych kosztów adwokata/radcy) dostanie (koszty biegłego powołanego przez sąd tenże pokrywa od razu i to jemu przegrany zwróci)
    Przyznam, że nie znam takiego przypadku bowiem po wykonaniu badań sprawa sądowa okazuje się być nie potrzebna, a wykonawca fuszery sam grzecznie pokrywa koszt badania. Nie mniej uważam, że w przypadku akurat tych badań każdy sąd przyzna koszty bez większego problemu.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony