dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Jak zamontować anemostat wywiewny bez kanału wentylacyjnego?

    W rogu ściany korytarza chciałbym wykuć otwór na anemostat wywiewny aby para wodna tamtędy wylatywała bo teraz zbiera się tam straszna wilgoć co trzeba zamontować na zewnętrznej ścianie, zwykła kratka, jakiś wywietrznik?

    Precyzując na ścianie wewnątrz korytarza anemostat wywiewny lub kratka wywiewna, połączona rurą ocieploną a na zewnątrz jakie wykończenie?

    Może osłona kanału wywiewnego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oslona-wywiewna-kanalu-okraglego-okragla-125-mm-equation,large.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	398410
    Ostatnio edytowane przez matri16 ; 10-10-2017 o 19:37

  2. #2

    Domyślnie

    W rogach para wodna zbiera się nie tylko dlatego że nie ma tam kratki wywiewnej, a niestety dlatego że w tym miejscu ściana zapewne nie jest prawidłowo ocieplona. Masz wilgotnościomierz w tym pomieszczeniu ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno w korytarzu jest duża wilgotność, niestety przez ciągłe opady nie ociepliłem domu, miałem termin dopiero na września ale ciągle padało.

    Dom jest jeszcze nieocieplony i rozumiem, że parę wodną "ciągnie" w to miejsce ale chcę przetrwać jeszcze tę zimę. W dodatku w ubiegłym roku położyłem do połowy korytarza na stropie 8 cm styropianu i o dziwo wilgoci na tej połowie gdzie jest styropian nie ma. Może wystarczy położyć już na całości ale chyba problem nie zniknie bo mimo, że jest okap i kratka w kuchni to uważam, że ta para wodna i tak ucieka w narożnik korytarza, świadczy o tym to, że podczas gotowania nawet na włączonym okapie narożnik robi się mokry a na płytkach podłogowych jest woda.

    Generalnie to jest tak, że ta para wodna chyba ucieka mi z kuchni. W kuchni były szafki obok drzwi do korytarza więc szafki myślę, że blokowały parę wodną i ona zbierała się miejscu starego komina. Szafki zmieniły swoje miejsce podczas nowego meblowania kuchni i "zrobił" się korytarza do ucieczki pary wodnej w narożnik korytarza.

    Stare kominy zlikwidowałem ale wykułem kratę wywiewną w miejscu gdzie w kuchni zbierała się wilgoć, wyprowadziłem rurą ocieploną do daszku na dachu, daszek także izolowany i w kuchni wilgoci brak.

  4. #4

    Domyślnie

    Trzeba ocieplić te miejsca dość solidnie i problem powinien zniknąć. Sprawdzałeś tą wilgotność ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony