dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: KBE 70mm

  1. #1

    Domyślnie KBE 70mm

    Szukam opinii na temat okien KBE70mm na okuciach winkhaus ,ktoś ma może ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie mam, ale to co piszesz nie ma sensu. I co z tego, że ktoś ma. Jak nie wiadomo z której fabryki, a jakimi szybami, jakim "garniturem" okuć. Jak wykonane, jak zamontowane. Z jakimi dodatkami. To wszystko ma istotny wpływ na parametry okien.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję ,będę drążył temat.Pytam bo nie mogę znalezć żadnej informacji.Dostałem taką ofertę KBE 70mm 5 komorowe okucia winkhaus ,współczynnik przenikania ciepła u=0.7

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Współczynnik pewnie dla szyby. A cale okno gorzej i to czasem sporo gorzej. Pytanie: czy współczynnik U to wyliczenie ich kalkulatora? czy badań? jeśli mają badania, to pewnie znają też parametr przepuszczalności powietrza. To rzecz o której może wie może co 10 doradca..

    Powiem tak: firma kusi Cię nazwą profili i okuć. A czymś więcej ? Jakimś konkretem?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Dostałem taką ofertę KBE 70mm 5 komorowe okucia winkhaus ,współczynnik przenikania ciepła u=0.7
    Ha! Ha! Ha! Jeśli ktoś poinformował Pana, że 5 komorowe okno ma współczynnik przenikania ciepła 0,7, to ordynarnie oszukuje.
    PRO QUALITY

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ha! Ha! Ha! Jeśli ktoś poinformował Pana, że 5 komorowe okno ma współczynnik przenikania ciepła 0,7, to ordynarnie oszukuje.
    Az tak tego nie odebrałem, ale faktycznie : "5komorowe, współczynnik 0,7" to jakby powiedzieć że auto pali 5 l/100km a faktycznie pali blisko 10..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Współczynnik pewnie dla szyby. A cale okno gorzej i to czasem sporo gorzej. Pytanie: czy współczynnik U to wyliczenie ich kalkulatora? czy badań? jeśli mają badania, to pewnie znają też parametr przepuszczalności powietrza. To rzecz o której może wie może co 10 doradca..

    Powiem tak: firma kusi Cię nazwą profili i okuć. A czymś więcej ? Jakimś konkretem?
    Cena która jest kilka tysiecy tansza przy calym domu w stosunku do profili veka. Oczywiscie nie jestem przekonany ze mam je kupic bo cena z czegos wynika a nie moge znalezc zadnych konkretnych informacji na ten temat,dlatego pytam bardziej dosiadczonych osób Tak jak piszesz firma skusila mnie nazwa i okuciami

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    Cena która jest kilka tysiecy tansza przy calym domu w stosunku do profili veka. Tak jak piszesz firma skusila mnie nazwa i okuciami
    Raczej ceną za nazwę i okucia. Jeżeli jedyną cechą okien w Pańskim domu ma być niska cena, to brać. Jeśli w Pańskim oczekiwaniu okna mają posiadać jeszcze inne cechy, o których Pan nie wspomina w publicznej wypowiedzi, to proszę sprawdzić, czy okna posiadają oczekiwane przez Pana właściwości. I tyle tych problemów z wyborem. Zasada jest prosta: Kupuję tylko okna zgodne z moimi oczekiwaniami za najbardziej atrakcyjną cenę. Najpierw spełnienie wymagań, potem cena.
    PRO QUALITY

  9. #9

    Domyślnie

    Nie do konca jest tak ze sugeruje sie tylko cena, tak jak juz napisalem dostalem taka oferte i w porównaniu do profili veki wychodzi duzo taniej dlatego zapytalem czy ktos cos wie na temat tych profili. Moj blad ze nie podalem szczegółowych informacji, podalem informacje takie ktore sam dostalem, a jak jz pisalem jestem. laikiem w sprawie okien. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc, będę szukal dalej

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał dembik Zobacz post
    czy ktos cos wie na temat tych profili.
    A zakładając, że coś wiem na temat tych profili, to jakie konkretnie informacje Pana interesują?
    PRO QUALITY

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    KBE kiedyś była marką. Firma w Polsce zniknęła, potem nazwę ktoś reaktywował bo pasowała do założeń marketingowych. Można przypuszczać, że trafiają w segment ekonomiczny, gdzie nie ma innych priorytetów niż cena.
    To jakby powiedzieć: chcę auto z silnikiem 2,0 i z welurową tapicerką... Wybierzesz najtańsze? czy pod uwagę weźmiesz też inne parametry?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-10-2017 o 12:22 Powód: błąd
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    KBE kiedyś była marką. Firma w Polsce zniknęła, potem nazwę ktoś reaktywował bo pasowała do założeń marketingowych. Można przypuszczać, że trafiają w segment ekonomiczny, gdzie nie ma innych priorytetów niż cena.
    To jakby powiedzieć: chcę auto z silnikiem 2,0 i z welurową tapicerką... Wybierzesz najtańsze? czy pod uwagę weźmiesz też inne parametry?
    KBE jest marką należącą do Profine. W wersji 70 mm to ekonomia ,ale w odmianie KBE 88 mm Passivhaus ma certyfikat z Darmstadt. Wybór poziomu wartości użytkowej okien należy do nabywcy. A co do porównań, to w tym przypadku (jak i wielu innych na FM) nabywca nie szuka porównania gotowych aut określonych marek, a pyta jedynie o blachę z jakiej produkuje się karoserie. Jeśli porównanie blach umożliwi mu wybór lepszego auta, to dlaczego nie?
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony