dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Prośba o poradę przy zamontowaniu nowego skrzydła w starą kasetę chowaną

    Witam, kilka dni temu kupiłem mieszkanie w bloku. Okazuje się, że drzwi w salonie mam przesuwne z system chowanym w ścianie (prawdopodobnie kaseta), które mi się kompletnie nie podobają, chodzi o wzór. Szerokość drzwi to 104,4 cm, grubość 4cm. Moim pytaniem jest czy gdy zamówię same "gołe" skrzydło to będę je mógł zamontować w miejscu starego? Przenosząc ten "stary system" ze starego skrzydła np. przykrecając do nowego i założyć aby się przesuwało jak stare? Chce po prostu nowy wzór drzwi w starym miejscu. Brakuje mi tej wiedzy przed złożeniem zamówienia. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu własnego M.
    Co do drzwi to dobrze byłoby abyś poszukał czy nie ma na skrzydle gdzieś oznaczenia producenta. Może być wlepka od spodu skrzydła - nie jest to konieczne.
    Druga rzecz którą dobrze byłoby zrobić to zobaczyć producenta systemu - ułatwi to rozmowę w salonie. Dwa popularne systemy szły do dużych firm - Eclisse np. do drzwi Invado, a Leon np. do drzwi Erkado.
    Trzecia rzecz - zbierz dokładnie wymiary skrzydła (albo jeszcze lepiej zaproś sprzedawcę do siebie aby on sobie sam zmierzył przez zamówieniem) i dopasuj model jaki Ci się podoba. Oczywiście zaznacz, że jest to skrzydło do systemu przesuwnego. Niczym się nie różni od zwykłego skrzydła, tylko nie ma zawiasów i są trochę inne okucia.
    Skrzydła oczywiście w takich systemach można zmieniać, tylko trzeba zwracać uwagę na wymiary i wagę.
    Jak możesz to daj zdjęcie skrzydła, szczególnie zamka, bo może masz zamek hakowy i dobrze byłoby aby był na odpowiedniej wysokości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony