dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wstawienie dodatkowego komina w domu jednorodzinnym murowanym

    Witam wszystkich, jestem świeżym nabywcą domu jednorodzinnego, murowanego z systemem grzewczym gazowym. W domu mam nie duży salon 30m2, mimo to chciałbym umieścić tam nie wielkich rozmiarów piec kaflowy. Chciałbym aby pełnił fukncję dekoracyjną i jak najbardziej praktyczną. Fajnie byłoby usiąść z żoną w zimne wieczory przy takim kominko-piecem. Problemem jest to że wszystkie kominy w domu są z drugiej strony i żaden nie przechodzi przez salon. Trzeba byłoby wstawić tam nowy komin który stałby w salonie(parter) przechodził górą przez moją sypialnię(I piętro) i wychodził przez dach(płaski dach betonowy). Dom z zewnątrz jest w stylu "polskiej kostki" natomiast rozmieszczenie pomieszczeń w środku jest zupełnie inne. Pytanie jest takie czy gra jest warta świeczki. Piec kaflowy to bardziej małe marzenie niż konieczność nim ogrzewania domu. Chciałbym znać +/- koszty wybudowania takiego komina który miałby jakieś 7m wysokości, koszta wybudowania samego pieca już znam. Przed wprowadzeniem się planuję może nie kapitalny remont domu ale na pewno większą część więc wolałbym zrobić to teraz niż w przyszłości kuć dziury w sufitach i brudzić. Pozdrawiam Michał.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mike_Ogrodnik Zobacz post
    Witam wszystkich, jestem świeżym nabywcą domu jednorodzinnego, murowanego z systemem grzewczym gazowym. W domu mam nie duży salon 30m2, mimo to chciałbym umieścić tam nie wielkich rozmiarów piec kaflowy. Chciałbym aby pełnił fukncję dekoracyjną i jak najbardziej praktyczną. Fajnie byłoby usiąść z żoną w zimne wieczory przy takim kominko-piecem. Problemem jest to że wszystkie kominy w domu są z drugiej strony i żaden nie przechodzi przez salon. Trzeba byłoby wstawić tam nowy komin który stałby w salonie(parter) przechodził górą przez moją sypialnię(I piętro) i wychodził przez dach(płaski dach betonowy). Dom z zewnątrz jest w stylu "polskiej kostki" natomiast rozmieszczenie pomieszczeń w środku jest zupełnie inne. Pytanie jest takie czy gra jest warta świeczki. Piec kaflowy to bardziej małe marzenie niż konieczność nim ogrzewania domu. Chciałbym znać +/- koszty wybudowania takiego komina który miałby jakieś 7m wysokości, koszta wybudowania samego pieca już znam. Przed wprowadzeniem się planuję może nie kapitalny remont domu ale na pewno większą część więc wolałbym zrobić to teraz niż w przyszłości kuć dziury w sufitach i brudzić. Pozdrawiam Michał.
    Najprościej wziąć firmę która weźmie odpowiedzialność za całe urządzenie grzewcze. Komin i piecokominek. Zwykle ktoś stawia piec (spija śmietankę), a ktoś drugi meczy się z kominem. Na styku dwóch wykonawców często iskrzy. Właśnie próbuje pomóc inwestorowi, który kupił drogi piec w Tapisie. Przyjechali, postawili i....powiedzieli żeby sobie znalazł innego jelenia do czarnej roboty. Jeleń jak umiał, tak zrobił. Poprawki kosztowały już ponad 1000 zł. Gdyby to było "z jednej ręki", nie kosztowałoby nic....

    Pytanie czy fanaberia warta jest świeczki, mało zasadne...Koszt komina to 5000 - 7000 zł. Dobry piecokominek kilkanaście....

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie zdun z którym rozmawiałem opowiedział się tylko za postawieniem pieca a komin ma wykonać firma zewnętrzna...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post

    Koszt komina to 5000 - 7000 zł. .
    Kwota chyba wzięta z księżyca. Totalna bzdura
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mike_Ogrodnik Zobacz post
    Witam wszystkich, jestem świeżym nabywcą domu jednorodzinnego, murowanego z systemem grzewczym gazowym. W domu mam nie duży salon 30m2, mimo to chciałbym umieścić tam nie wielkich rozmiarów piec kaflowy. Chciałbym aby pełnił fukncję dekoracyjną i jak najbardziej praktyczną. Fajnie byłoby usiąść z żoną w zimne wieczory przy takim kominko-piecem. Problemem jest to że wszystkie kominy w domu są z drugiej strony i żaden nie przechodzi przez salon. Trzeba byłoby wstawić tam nowy komin który stałby w salonie(parter) przechodził górą przez moją sypialnię(I piętro) i wychodził przez dach(płaski dach betonowy). Dom z zewnątrz jest w stylu "polskiej kostki" natomiast rozmieszczenie pomieszczeń w środku jest zupełnie inne. Pytanie jest takie czy gra jest warta świeczki. Piec kaflowy to bardziej małe marzenie niż konieczność nim ogrzewania domu. Chciałbym znać +/- koszty wybudowania takiego komina który miałby jakieś 7m wysokości, koszta wybudowania samego pieca już znam. Przed wprowadzeniem się planuję może nie kapitalny remont domu ale na pewno większą część więc wolałbym zrobić to teraz niż w przyszłości kuć dziury w sufitach i brudzić. Pozdrawiam Michał.
    Ma Pan kilka możliwości rozwiązań komina.
    Pierwsze pytanie czy można przebić się przez ścianę ?
    Drugie pytanie jaki jest dach ? Płaski czy skośny ?
    Trzecie pytanie ile jest kondygnacji ?
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  6. #6

    Domyślnie

    Dom ma piwnicę, parter oraz I piętro. Dach jest prawie płaski ma niewielki kąt nachylenia. Jest pokryty papą.
    Przez ściany w tamtym miejscu raczej nie można się przebijać to chyba ściany nośne. Komin trzeba byłoby dostawić.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to taki z księżyca pasuje jak ta lala...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony