dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Pompę do dziury to włożyłem sam i wypompowałem wszystko. Chodzi o to że trzebaby pompować cały czas powiedzmy przez 2 tygodnie i w tym czasie prowadzić prace budowlane plus może zamówić te igłofiltry. A nikt mi nie daje gwarancji że to się uda i zrobimy fundament prawidłowo.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Uda się, ale to już robią się "koszty" sam musisz podjąć decyzję .. odpowiedni beton- tj taki który uzyska wytrzymałość wczesną na odpowiednim poziomie.
    Igłofitrowanie, później beton podkładowy (chudy) aby dna wykopów, po zrobieniu ich na zero.. nie degradowały się od napływającej wody np..
    przygotowane zbrojenie ław.. i zalać odpowiednią mieszanką co najmniej C25/30 - wtedy jest pewność, że na drugi dzień.. beton może już się kąpać w wodzie..
    nawet mu na dobre wyjdzie na to izolacja z papy odpowiednie zakłady.. a później, nie bloczki, nie jakieś "pustaczki" tylko betonowy fundament i obustronna izolacja przeciw wodna na koniec, porządnie wypuścić min 15cm papę poza obrys ścian i połączyć później z izolacją pod posadzką..
    Wtedy jest pewność, że fundament wody nie będzie "pił" .

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemos

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.
    Ja jako wykonawca, gdy nie mam pewności co do warunków zawsze robię najpierw wykop kontrolny, jeśli pojawia się woda do budowę zaczynam od drenażu terenu w odległości około 2 m od budynku wykonuję drenaż poniżej poziomu posadowienia ław, wykonanie takiego drenażu nie jest proste jeśli woda jest tak płytko ale sprawdziło się to już na kilkunastu budowach. tyle że pozostaje pompowanie wody przez cały okres prac ziemnych. Igłofiltry do ostateczność i do tego nie nadają sie do każdego rodzaju gruntu.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemos Zobacz post
    Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.
    Ja jako wykonawca, gdy nie mam pewności co do warunków zawsze robię najpierw wykop kontrolny, jeśli pojawia się woda do budowę zaczynam od drenażu terenu w odległości około 2 m od budynku wykonuję drenaż poniżej poziomu posadowienia ław, wykonanie takiego drenażu nie jest proste jeśli woda jest tak płytko ale sprawdziło się to już na kilkunastu budowach. tyle że pozostaje pompowanie wody przez cały okres prac ziemnych. Igłofiltry do ostateczność i do tego nie nadają sie do każdego rodzaju gruntu.
    Drenaż poniżej poziomu ław jest błędem. Odprowadzanie wody poniżej poziomu posadowienia powoduje powolne wypłukiwanie podbudowy ławy.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przemos

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Prawidłowo wykonany drenaż do tego 2 m od ławy niczego nie wypłukuje. Spadek max na rurze 0,5% gruba obsypka po 30 cm po bokach i nad rurą spód rury położony na gruncie rodzimym, można zastosować również rury częściowo dziurkowane, nie dookoła.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemos Zobacz post
    Prawidłowo wykonany drenaż do tego 2 m od ławy niczego nie wypłukuje. [...] można zastosować również rury częściowo dziurkowane, nie dookoła.
    O proszę jakie mądrości tutaj czytamy - korzystać forumowicze, korzystać, wasza wiedza się przestarzała...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemos Zobacz post
    Prawidłowo wykonany drenaż do tego 2 m od ławy niczego nie wypłukuje. Spadek max na rurze 0,5% gruba obsypka po 30 cm po bokach i nad rurą spód rury położony na gruncie rodzimym, można zastosować również rury częściowo dziurkowane, nie dookoła.
    Podaj jakieś wiarygodne źródło w literaturze fachowej które tak zaleca wykonać drenaż. Chętnie poszerzę swoja wiedzę o nowe rozwiązania.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Skrzynka drewniana duża zbita z desek wkopana w dwóch narożnikach i do niej pompa zatapialna, pompowanie codziennie z rana.
    Jakie polecacie tanie i łatwo dostępne pompy do tego celu? Czy w sklepie typu OBI lub Leroy Merlin coś znajdę?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Podczepie się pod temat. Ławy wyylane wcześniej natomiast wczoraj ekipa wylewala ściany fundamentowe. Pogoda była do niczego. W szalunkach było z 10cm wody. Beton woda wyprze ale była ona żółta bo się ziemia obsypywala. Łopatami grubsze wywalili ale napewno sporo drobnego zostało. Łapnie to? Nic się z tym nie będzie działo

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony