dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Jak i czym ocieplić szczeliny okap- belka, okno kolankowe oraz sufit pod strychem?

    Witam,
    Mam parę pytań do osób które mogą się podzielić szczerą i sprawdzoną wiedzą z dziedziny ocieplenia budynku. Bardzo liczę na fachową wiedzę i doradzenie mi w napotkanych zawiłościach ocieplenia ścian bocznych a okap- mur belka, okno kolankowe jak też sufity od strychu a pomieszczeniach pod nim.

    1/ Czy wypełnić szczeliny np. pianką pomiędzy styropianem a łatami okapu dachu? Chodzi mi o to, że pozostawione zostały na całej długości podobne a widocznie nierówności podczas ocieplania budynku od zewnętrznej strony elewacji a okapem pod rynną, łatami. Zastanawia mnie to czy tak mogłoby to pozostać skoro będzie tam ocieplenie które może być przez takie nieznaczne szczeliny dodatkowo suszone? Z drugiej strony zimą będzie wpuszczać ta szczelina nieznaczne, ale już zimne powietrze. Jak rozwiązać ten problem aby było dobrze? - załączam zdjęcia.
    2/ Czy przy okapie pomiędzy styropianem przy ściany bocznej elewacji a mur belką zastosować wełnę mineralna czy lepiej ten odstęp (ma około 6cm) uzupełnić dla ciągłości ze ścianą boczną elewacji styropianem. Na ten moment jak widać na zdjęciach jest tam wciśnięta wełna.
    2a/ Czy szczelinę mur belki okapu ścianki kolankowej wypełnić np. pianką czy postawić dla np. owiewu tej belki? Jest tam również nieznaczna szczelina na całej długości co widać na zdjęciu z boku - załączam zdjęcia.
    2b/ Czy ogólnie dobrze jest tą mur belkę przy okapie nazwijmy to otulać styropianem? Czy nie lepiej pozostawić aby była przykryta wełną?

    3/ Czym i jak najlepiej ocieplić boczne szczeliny przy oknie kolankowym. Na ten moment widać przez te szczeliny styropian elewacji zewnętrznej ściany bocznej budynku.

    4/ I dylemat wszędzie piszą inaczej.
    Czy zastosować folie paroizolacyjną w środkowej części poddasza na sufitach? Nad tą częścią mam strych pod strychem jest, korytarzyk, łazienka, pokój magazynek. Strych ma już folie paroizolacyjną a zasadzie wygląda to tak jak na zdjęciach. Od góry kalenicy strychu jest kolejno :dachówka, folia wiatrowa potem ocieplenie wełna 15cm, folia paroizolacyjna, płyta osb 12mm sufit, na podłodze strychu płyta osb 17mm.
    4a/Czy zastosować pod strychem ( płytą podłogową z osb 17mm) na sufitach dodatkowe ocieplenie z wełny mineralnej ? Jak tak to ile centymetrów grubości wełny mineralnej?
    4b/ Czy na suficie pod strychem dać folie paroizolacyjną? Czy jej nie dawać aby była cyrkulacja powietrzna ze strychem?
    Proszę o fachową pomoc i doradzenie a wszystkim którzy zechcą się podzielić swoją sprawdzoną wiedzą serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	398989   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka2.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	398990   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka3.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	398991   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka4.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	398992   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka5.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	398993  

    Ostatnio edytowane przez zdzichu41 ; 19-10-2017 o 05:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony