dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie drzwi zewnętrzne obcierają o ościeżnicę

    Mam problem z drzwiami wejściowymi zewnętrznymi do domu. Mianowicie obcieraja o ościeżnicę i zamykanie jest ciężkie i utrudnione. Brak juz regulacji wkrętu zawiasów w skrzydło drzwi (wkrecone na maxa). Co więcej to drzwi drewniane ciężkie i wkręcenie spowodowało szczelinę /pękniecie przy wkrecie zawiasu załączam zdjęcie. To prawdopodobnie spowodowało ze opadają na gwincie i nastepuje obcieranie o ościeżnicę. Dodatkowo fachowcy za krótko zastosowali rozpórkę poziomą między ościeżnicami i pianka wypaczyla jakieś 3mm ościeżnicy w połowie. Co radzicie czy zanim trzeba będzie przekładać zawiasy w inne miejsca można w stare dać jakiegoś kleju/uszczelniacza aby wyeliminować opadnie na skutek tej szczeliny peknięcia? Swoją drogą wydaje mi się ze przy tak ciężkich drzwiach nie powinno się wkręcać bezpośrednio w drewno drzwi zawiasów lecz zastosować jakieś rozety gwintowane w skrzydle drzwi nie uważacie? I wtedy nie byłoby problemu. Bo szlif ościeżnicy nie wiele da wydaje mi się ze to na krótko bo dalej będą wysuwać się zawiasów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171022_112141.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	399227
    Ostatnio edytowane przez fantomek24 ; 22-10-2017 o 12:45 Powód: zdjecie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Zawiasy nawet przy takich drzwiach daje się w drewno ościeżnicy. Nic więcej nie potrzeba. Wydaje mi się, że za mocno dokręciłeś zawias i obróciłeś śrubę wyrabiając jednocześnie drewno. Poza tym to pęknięcie nie wygląda ciekawie. Przez internet raczej nikt Ci więcej nie pomoże, bo to trzeba zobaczyć na żywo i ocenić poczynione straty. Dawanie kleju pod zawiasy też nie jest mądre, bo nie masz później żadnej regulacji.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem jakie to drzwi i jak ciężkie (wygląda na sosnę), ale.. ja nie stosuję rozpórek przy montażu. Zabezpieczeniem przed takim ugięciem są dyble (jakby drewno zechciało, to i tak wygnie się niezależnie od tego jak długo będą siedziały rozpórki.
    W podobnym przypadku (drzwi uderzyły o glif i pękło przy zawiasie) - w szczelinę wpuściłem strzykawką klej do drewna, całość "zbiłem" gwoździkiem by trzymało zanim zaschnie klei i po jakimś czasie wkręciłem ten zawias. Więcej klient nie dzwonił...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Wytrzymała Ci taka naprawa? Kleju mam nadzieję, że nie dawałeś pod zawiasy, tylko w rozszczepione drewno. Dyble do drzwi drewnianych (tych prawdziwych a nie pompowanych) dla mnie są obowiązkiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony