dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pralka w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym

    Witajcie,

    czy można ustawić pralkę w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. W jakich temperaturach może pracować pralka? Z góry dziękuje za wszystkie porady.

    Z budowlanymi pozdrowieniami

  2. #2

    Domyślnie

    Takie informacje bez problemu znajdziesz w instrukcji użytkowania, która była dołączona przy zakupie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Bez żadnej filozofii - w dodatnich temperaturach. Woda zimna i tak ma zawsze 8 do 12 stopni (moze w blokach jest cieplejsza), za osiagnietą temperaturę odpowiada termostat, najwazniejszym kryterium jest aby wyjete pranie wysychało. Dlatego uważam że najlepszym miejscem na pralnię (może tylko do suszenia prania) jest kotłownia pieca gazowego z z.k.s. i obok stojacego zasobnika c.w.u.. Mimo izolacji straty sa zawsze i w efekcie jest to najcieplejsze pomieszczenie. Sprawdzone w praktyce.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Mimo izolacji straty są zawsze i w efekcie jest to najcieplejsze pomieszczenie. Sprawdzone w praktyce.
    Coś masz nie tak z izolacją zbiornika. W kotłowni z piecem gazowym instalacja nie powinna ogrzewać pomieszczenia i to jeszcze tak, żeby było ono najcieplejszym w domu.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Nie napisałem że to najcieplejsze pomieszczenie w moim domu, widziałem to w kilku budynkach i zawsze było to najcieplejsze pomieszczenie gospodarcze lub w piwnicy. Zgoda, z termometrem nie biegałem, wrażenie było po otwarciu drzwi i według opinii właściciela.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    U mnie kotłownia jest w najzimniejszym pomieszczenie w domu( nie mam garazu).Mam tam zasobnik i kocioł kondensacyjnyMam tam nawet prysznic ale latem tam biore prysznic gdyz teraz jest za zimno.Jak sie przeprowadzalem to pralka stała na strychu i minusowe temperatury przetrzymała.Wydaje mi sie ze pralka moze pracowac od +5*C.Wazne aby było tam sucho ( wilgotnosc) i pralka była otwarta po praniu
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Pamiętaj że w pompie wylewowej zawsze zostaje woda. Spuścisz ją odkręcając filtr - przynajmniej tak jest w rodzinie Polaropochodnej. To jest niebezpieczeństwo w przypadku niskich temperatur. Otwieranie pralki po praniu to chyba podstawa, inaczej zagrzybi się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony