dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ekspert FAST
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    138

    Domyślnie

    Zalecenia są takie same u wszystkich tzn. 5 do 25stC i wilgotność względna powietrza nie więcej niż 70-75%. I to ostatnie jest właśnie najważniejsze.
    Tzn. sama temperatura nawet poniżej 5st., oczywiście powyżej zera nie zrobi krzywdy wysychającemu tynkowi, gdyż jeśli nie nastąpi "scięcie" łańcuchów polimerowych, czyli zmarznięcie tynku to tak naprawdę wszystko będzie z nim ok. najgorsza jest niestety wysoka wilgotność, która w w tym przypadku znaaaacznie wydłuża czas schnięcia i może powodować tzw. mlecznienie żywicy, lub innego typu wykwity.
    Dlatego też, w okresie jesiennym istnieje duże ryzyko związane z prowadzeniem tego typu prac na zewnątrz.. Wszystko zależy jak masz zaizolowany cokół, czyli czy istnieje ryzyko, że woda będzie podciągana do góry i to będzie dodatkowo wpływało na jakość wiązania żywicy.

    Z mojej strony mogę jednak zasugerować, jeśli możesz poczekać wstrzymaj się z pracami do wiosny, wówczas temp i wilgotność będą na dobrym poziomie

    Pamiętaj, że jeśli w ciągu dnia temp, osiągnie nawet do 10st. to w nocy lub nad ranem może spaść do zera

    Pozdrawiam
    Adam
    Producent:systemów dociepleń ETICS, farb i tynków oraz profesjonalnej chemii budowlanej
    zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/ChemiaBudowlanaFast/?ref=br_rs
    zapraszamy na naszą stronę: https://www.fast.zgora.pl
    FAST - z nami budujesz dobrze!

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasiulek9

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-437
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzień Dobry.

    Wiem, że temat stary, ale może ktoś jeszcze tu zajrzy i odpowie mi na nurtujące pytanie. Ekipa od elewacji radzi mi, abym cokół malowała tynkiem tym samym co reszta domu (si-si) zamiast mozaikowym, bo będzie dzięki temu taniej. Po przeczytaniu tych postów zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem nie sugerują mi innego rozwiązania, bo wiedzą, że tynk mozaikowy może w obecnej aurze nie wyschnąć i że prawdopodobnie będę musiała z nakładaniem tego tynku na cokół poczekać do wiosny... Z drugiej strony, poważnie zastanawiam się na tym położeniem si-si na cokół - byłby zabarwiony na jakiś ciemny kolor, a po latach jakby się mocniej przybrudził, można by było go oczyścić i pomalować.
    Co myślicie o tym rozwiązaniu? Lepiej poczekać do wiosny i kłaść mozaikę? Czy może ktoś ma może jednolity tynk na całym domu i może się wypowiedzieć?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony