dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dla ciebie wiara w cuda , a dla mnie nie bo żyje tak od prawie 6 lat.
    W drugą stronę też działa , owszem ale nie wiesz chyba że
    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    (więcej nagrzać w nocy, czyli wyższa temperatura w domu = wyższe straty)
    i pisze to ktoś kto grzeje dom bez kominów w innym wątku o prądzie , w którym brałeś udział . Ale czytałeś chyba wybiórczo... Ja i wielu innych o tym wie i dlatego nie grzeją w nocy tak mocno by mieć komfort w dzień bo chcą mieć komfort też w nocy. Nie chodzę po domu że strachem , że kończy się strefa i pora przestać grzać by nie zapłacić więcej. Nie muszę też grzać domu w nocy do 'strzelam' 25 stopni by wystarczyło na cały dzień przy -20 na dworze
    Większe uzyski dzienne pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa takiego czy innego za dnia .
    Stosujących taryfę g12 jak wyżej napisałem jest ok 3mln gospodarstw domowych, , a z tego cześć nie grzeje tylko wykorzystuje np mój wujas , pali w zwykłym kotle węglowym mimo że ma tę taryfę od baaardzo dawna.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Dla ciebie wiara w cuda , a dla mnie nie bo żyje tak od prawie 6 lat.
    W drugą stronę też działa , owszem ale nie wiesz chyba że i pisze to ktoś kto grzeje dom bez kominów w innym wątku o prądzie , w którym brałeś udział . Ale czytałeś chyba wybiórczo... Ja i wielu innych o tym wie i dlatego nie grzeją w nocy tak mocno by mieć komfort w dzień bo chcą mieć komfort też w nocy. Nie chodzę po domu że strachem , że kończy się strefa i pora przestać grzać by nie zapłacić więcej. Nie muszę też grzać domu w nocy do 'strzelam' 25 stopni by wystarczyło na cały dzień przy -20 na dworze
    Większe uzyski dzienne pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa takiego czy innego za dnia .
    Stosujących taryfę g12 jak wyżej napisałem jest ok 3mln gospodarstw domowych, , a z tego cześć nie grzeje tylko wykorzystuje np mój wujas , pali w zwykłym kotle węglowym mimo że ma tę taryfę od baaardzo dawna.
    wypisujesz bzdury. w nocy (w zasadzie rano) grzeję, żeby nie spadała za mocno temperatura podłogi. dogrzewam w południowym okienku. mam ogromną bezwładność i bardzo małe straty. nigdy jeszcze nie było tak, żeby temperatura powietrza rano była wyższa niż wieczorem o godz. 22. nocne grzanie u mnie powoduje zahamowanie spadku temperatury powietrza, a nie wzrost. wczoraj wieczorem miałem 22,2, dzisiaj rano też. wieczorem będzie pewnie 22,2 lub 22,3, chyba że będzie słonecznie, to pewnie powyżej 23°C. zresztą, żeby podbić u siebie temperaturę o 1 stopień, to musiałbym chyba grzać z dwie albo trzy noce bez przerwy (jeśli nie świeci słońce)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ...... Nie muszę też grzać domu w nocy do 'strzelam' 25 stopni by wystarczyło na cały dzień przy -20 na dworze
    Większe uzyski dzienne pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa takiego czy innego za dnia .
    .......
    Te Twoje słowa świadczą o tym, że nie wiesz o czym mówisz.
    W ostatnią zimę jak było u mnie -23C temperatura w domu podskoczyła co najwyżej o 0,2-0,3C powyżej zadanej a grzeję tylko w 2T i do tego gdybym musiał grzać również w 1T nie płakałbym, bo moje obecne koszty CO za sezon grzewczy (20IX - 20V) to 850-900pln przy cenie 2T - 0,32pln.
    Jak w nocy wstaję za potrzebą to jest mi wręcz chłodno mimo, że jest w domu 22,5C. Gdy mam pobudkę o 5,30 to jest już fajnie ciepło przy 22,6-22,7C.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony