dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Planowanie kolejnych dni / prac

    W kolejnych dniach oprócz końcówki kafelkowania czeka mnie sporo prac na zewnątrz.
    W piątek rano przywożą szambo, trzeba więc wykopać dziurę.
    Z racji tego że znowu muszę zamawiać koparę zdecydowałem zamówić kolejne 60 ton kamienia żeby operator mógł od razu porozwozić kamień na tarasy i chodniki wokół domu. Co prawda wokół to trochę na wyrost bo niestety kopara podjedzie jedynie z 2 stron budynku ale zawsze to coś - no i będzie można już siedzieć na kamieniu a nie chodzić po błocie

    Ogrodzenie zostało już prawie w całości wykonane, brakuje jedynie całej ściany frontowej (tam będzie betonowe ogrodzenie pewnie za kilka miesięcy) oraz montaż furtki - wyjścia do lasu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-04-17_13h24_14.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	411247

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-04-17_13h25_23.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	411248

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wykończeniowy zawrót głowy

    Nie było mnie tu bardzo długo (ponad miesiąc) ale te ostatnie tygodnie to chyba najbardziej trudne z tych do tej pory związanych z przygodą budowania.
    Dobrze że moja fryzura nie pokazuje żadnych włosów bo chyba już jestem w całości siwy

    Przeprowadzka już za 10 dni a na budowie codziennie walka od rana do wieczora.
    Dzisiaj ostatnie poprawki malowania ścian, kuchnia ma być zmontowana do piątku, sprzątanie na gotowo sypialni (czekają już na przywiezienie mebli w przyszłym tygodniu), prace na wjeździe do domu i cała reszta drobnych rzeczy żeby jakoś móc funkcjonować po przeprowadzce.
    Choć po tym co jeszcze jest do zrobienia kilka tygodni będzie trochę spartańskich
    Nie będę już tutaj chyba rozpisywał o problemach ostatniego miesiąca które były chyba dosłownie ze wszystkim - lepiej już to wymazać z pamięci i iść do przodu !
    Fotorelację postaram się zamieścić w kolejnym poście - pewnie już po przeprowadzce
    1 czerwca mija dokładnie 11 miesięcy od rozpoczęcia formalnie budowy, już jestem ciekaw tej pierwszej nocy w swoim nowym domu.

  3. #123

    Domyślnie

    Zastanawiałam się ostatnio, co się z Tobą dzieje Wojaku No ale widzę że dobrze się masz, wykończeniówka nie zdołała Cię wykończyć więc dobrze jest

    Czekam na fotki

  4. #124
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kamila żyję żyję ale co to za życie ...

    Nawał w pracy, nawał w domu, na budowie, ale to już końcówka.
    Boję się tego że jeśli nie zrobię wszystkiego na gotowo to później mi się już nie będzie chciało a mam w tym doświadczenie

  5. #125

    Domyślnie

    Od dawien dawna wiadomo że prowizorki są najtrwalsze i najlepsze
    Takie z nich cholery że przetrwają wszystko

    Powodzenia

  6. #126

    Domyślnie

    O rety, przeprowadzka! Rekordowo szybko! Czekam, czekam na relację i zdjęcia
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  7. #127

    Domyślnie

    Hej Wojaku!
    Nic nie piszesz, a my tu ciekawi, jak się mieszka???
    Powiedz, jak ogarnąłeś uzdatnianie wody?? Co tam w końcu zainstalowałeś??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #128
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cześć Anna

    Bardzo długo mnie tutaj u siebie nie było, wogóle bardzo długo na forum nie wchodziłem - brak czasu
    Po przeprowadzce dopiero się zaczęło spędzanie każdej chwili na wykańczaniu do późnych godzin, to już siły nie było na komputer.
    W pracy również gorący czas...teraz przed urlopem to już trochę luźniej jest więc mogę coś wstawić i również zerknąć co u was

    Stacja uzdatniania zamontowana (*zdjęcie poniżej) - odżelaziacz, odmanganiacz, lampa, zbiornik z napowietrzaniem 300L - 12 000 PLN...

    W środku już 99% wykończone

    Teraz z racji lata walczymy na zewnątrz. Sam robię monitoring, frontowa ściana ogrodzenia czeka na przyjazd ekipy.
    Chciałem również znaleźć kogoś do rozplantowania ziemi w ogrodzie...tutaj poległem, dzwoniłem chyba do 10 koparkowych - żaden z nich nie ma czasu bądź nie interesuje go tak mała robota (rozplantowanie ziemi na ok 10 arach...)
    Z pomocą przyszedł mój znajomy który takowy sprzęt posiada i zaczeło się jakieś 2 tygodnie temu. Chyba tylko się nie dogadaliśmy bo ja myślałem tylko o rozplantowaniu ziemi a on zajął się całym ogrodem łącznie z sianiem nowej trawy !!! Jak widać na zdjęciach chłopak robi mi chyba pole golfowe gdzie nawet nie zakładałem trawy w tym roku. Więc jak już tak to ogarnia to mu nie przeszkadzam w tym i będę niedługo mógł cieszyć się też gotowym ogrodem z piękną zieloną trawką


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-21_20h38_52.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	416796

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-21_20h39_22.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	416797

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-21_20h39_46.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	416798

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-21_20h40_22.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	416799

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-23_11h11_30.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	416800

  9. #129

    Domyślnie

    No Wojaku!!!
    Zbieram szczękę z podłogi i domagam się więcej zdjęć
    Piękna kuchnia, cudne łazienki, okno jadalniane miodzio
    A już kumpel zajmujący się trawnikiem, to hit!
    Zazdroszczę etapu i gratuluję efektu.
    Pokaż jeszcze dom z zewnątrz. Opaskę z kamienia masz wokół całego domu?
    Też muszę to ogarnąć.
    No i ta stacja uzdatniania wody Masz oddzielne butle - odżelaziacz, odmanganiacz?? Przybliż proszę, co to za jednostki, jakie złoże...
    Zmiękczacza nie montowałeś?? Gdzie zrzucasz popłuczyny z regeneracji??
    Ehhhh... fajnie u Ciebie...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Sam jestem w szoku że tak wszystko idzie - tzn nie było wogóle planowane bo i w kasie już pustki
    Ale jak już robić to najlepiej wszystko za jednym razem !

    Wklejam tutaj to co mam na telefonie akurat, z zewnątrz dom niewiele się zmienił bo i elewacji dalej nie ma (musimy zrobić na jesień choć już nie wiem za co )

    Co do uzdatniania : złoża firmy polletwatergroup, ale jeśli chcesz coś dokładniej to muszę poczytać Tak mam 2 oddzielne butle, zmiękczacz też jest, popłuczyny idą do szamba (straszny hałas przy czyszczeniu butli co 4 dni)
    Opaska z kamienia wokół całego domu, narazie tylko kamień - dzisiaj chyba będę wibrował bo kolega od trawnika przywiózł płytę 0.5 tony ale to było robione na samym początku budowy.
    Skarpują również ziemię z 2 stron domu tam będzie lekki nasyp i rośliny płożące
    Postawiony też już dodatkowy garaż na graty do ogrodu (poniżej na zdjęciu tylko podbudowa - ale już stoi)
    Jutro myślę pocykam więcej to powklejam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-23_11h12_33.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	416802

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-23_11h12_33.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	416802

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-07-27_11h40_56.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	416803

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony