dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 83
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1649
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piot_L

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    6

    Domyślnie Wkłady kominkowe firmy Tarnawa z Tarnowa

    Czy ktoś użytkuje lub słyszał o wkładach kominkowych z firmy Tarnawa. Są to wkłady w całości odlane z żeliwa z szybą okrągła lub płaską z dopalaniem spalin i przystosowane do palenia ciągłego.
    Proszę o uwagi na temat tych wkładów.
    Firma Tarnawa: http://www.tarnawa.com.pl

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    No właśnie. Przed chwilą byłem na ich stronie. Dobry marketing. Jak wygląda rzeczywistość. Jak wypada porównanie z jotulem? Może jednak warto zaryzykować?

  3. #3

    Domyślnie

    też bym chciał się dowiedzieć coś więcej na ten temat niech sie ktoś wypowie kto użytkuje jakiekolwiek wkłady i wyrazi swoje opinie.

  4. #4

    Domyślnie

    Całkiem ładnie się zapowiada. Ale dajcie tu praktyka. Co to za marka? Skąd się wzięła?

  5. #5

    Domyślnie

    Ładne, tylko nie ma podanych cen. No i bardzo ciekawa instrukcja obsługi. Czy ktoś może wie, od kiedy ta firma jest na rynku?

  6. #6

    Domyślnie

    Na targach, facet od kominkow, mowil mi, ze firma istnieje od ponad roku (i nie wiadomo jak dlugo jescze), cenowo sa zblizone do francuskich, ale daja na nie 10 lat gwarancji. Facet mowil, ze sa na tyle solidne, ze wierzy w te gwarancje.

  7. #7

    Domyślnie

    napewno warto sie temu prsyjżeć

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-09-30 16:12, endriu wrote:
    napewno warto sie temu prsyjżeć
    posiadam ten wkład , bardzo solidny cena ok 2600 PLN za 16KW
    bez obaw o przegrzanie ,deformacje itp jeszcze nie obudowany
    paliłem w nim dla próby węglem wszystko OK.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Ile czasu wkład Tarnawa utrzymuje ciepło? Nie interesują mnie reklamy producentów tylko realne dane.

  10. #10

    Domyślnie

    właśnie - też jestem zainteresowany jak się sprawuje ten wkład - jak dawno go używasz, jak długo "ciągnie" na jednym załadunku, czy rozprowadzasz od niego ciepło do innych pomieszczeń, itd.
    pozdrawiam
    Mirek

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Używam ten wkład od pazdziernika 2001 narazie bez obudowy i rozprowadzeń , paliłem w nim i dogrzewałem 100 m2 podczas prac wewnątrz.Myślę że średni czas pracy na 1 załaduku można określić na 7 godzin. Niewiem czy to dobry wynik ale po ok 8 godzinach
    temperatura podnosi się z np 10 do 15 stC/bez DGP/ w domu partowym typu L największa odległosć od wkładu do termometru to 13 m .
    Sam wkład zbudowany jest z bardzo grubego żeliwa które długo
    utrzymuje ciepło njdłuższe zaobserwowane wypalenie do cna :
    drewno buk tj od soboty start og 21 pełny załadunek stop wtorek g 17 jeszcze żażące kawałki /po ew. dołożeniu mógł dalej się
    rozpalić/. Co o tym myślicie czy go obudowac czy wstawić np Spartehrm.PZDR > GMC

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Wynik rzeczywiście imponujący.
    Oglądałem niedawno kasety chyba szwedzkie KEDDY. LIte żeliwo, odlew jednorodny. Wyglądały BAAARDZO solidnie. Nie wybiorę ze względu na wymiary (dla mnie za małe), ale naprawdę warto rozważyć. Niestety cena podejrzewam wyższa niz rodzimej produkcji.

  13. #13

    Domyślnie

    Wracam do tematu sprzed kilku miesięcy (to chyba nie jest zabronione), ale to co tu znalazłem brzmi wręcz rewelacyjnie. Kominek Tarnawa spalał pełny załadunek drewna przez prawie 3 dni!!!? (bez 4 godzin) Czy autor tej wiadomości mógłby potwierdzić, że nie było tu pomyłki.
    Jeśli to prawda to jestem zdecydowany na zakup Tarnawy.
    Arek

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jakas koszmarna bzdura.

  15. #15

    Domyślnie

    Myślę, że nie taka bzdura, ale jak wygląda szyba- jeżeli całkowicie zamknie się dopływ powietrza?.
    Jakie jest rozwiązanie dopływu powietrza do spalania?, czy osobnym kanałem, czy bierze je z otoczenia.
    Jak jest z zanieczyszczeniem szyby?, jakie są użyte metody zmniejszenia zadymienia szyby?.
    Marek.

  16. #16

    Domyślnie

    Jest inny wątek na którym pisze się o Tarnavie...:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...m=34&start=150

  17. #17

    Domyślnie

    Czy Anomimowy przypadkiem nie reprezentuje TARNAWY ?
    3 dni to chba totalna przesada.
    Piotrek

  18. #18

    Domyślnie

    Możliwe, że reprezentuje..

    Anonimowy, a czy można do Ciebie wpaść i zobaczyć ten cudowny wkład? Bo jeśli to co piszesz stało się naprawdę to duuuuży plus. Ale jeśli się pomyliłeś (albo to nie jest prawda z innych powodów) to duuuży minus,

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie ma się co podniecać takim tekstem, anonimowy pisze przecież wyraźnie: średnio 7 godzin. A że raz się udało pobić rekord, bo gdzieś w grubej warstwie popiołu żarzyły się resztki grubej kłody jakiegoś twardego drewna - nikt nie będzie przecież tak eksploatował kominka. O ile mu się sobota z poniedziałkiem nie pomyliła.
    A Tarnawa na swojej stronie pisze: czas palenia 10 godzin.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Oglądałem dziś Tarnawę w realu.
    Kilka wrażeń: kominkarz - dystrybutor... kiepsko mi się z nim gadało. Zaczął od tego, że nie mogę mieć kominka jako jedynego źródła, bo mi nie pozwolą. (po to żeby pozwolili, i nie tylko, mam mieć w domu też grzejniki elektryczne...) Potem jak mu powiedziałem że kominek ma być na zewnętrznej ścianie, zaczął strasznie marudzić i kazał przerabiać projekt.
    Może miał i rację, ale ja spodziewałem się czego innego: opisu zalet i wad poszczególnych typów kominków (miał różne: tarnawę, spartherma, jotula) i konkretnych porad typu: jeśli zostawisz kominek na zewnętrznej ścianie, to musisz dać 18 kW, DGP będzie kosztować mniej więcej X, a jak dasz w środku, to starczy 14, a DGP będzie kosztować Y.
    A ten.. pary nie puścił za ile robi DGP, tylko coś przebąknął o "dyszce" dodatkowo jakby trzeba było dawać wiatraki. 10000??
    --------
    Wracając do tarnawy, z jednej strony rzeczywiście "siermiężne" to kominki... ale nie tak do końca - pomiędzy Jotulami stała obudowana 14 kW Tarnawa z giętą szybą i wyglądała ekstra. Myślałem że to któryś kolejny Jotul - pani z tego samego sklepu, z którą znacznie przyjemniej mi się rozmawiało i od której, mimo że zastrzegła się że fachowcem nie jest, usłyszałem parę praktycznych porad - pokazała mi ten kominek jako przykład, że tarnawa po obudowaniu nie wygląda gorzej niż jotule, wśród których ją wstawiono.
    Stał też nie obudowany 18 kW kominek z płaską szybą, i w środku miał zamontowane takie... ozdóbki w kształcie murzyńskich nmasek. Nie każdemu to się musi podobać - na szczęście pani zapytana o te maski stwierdziła że są wersje kominka bez nich.
    ------
    O najważniejszym, czyli: jak doprowadzić powietrze, jak rozprowadzić DGP, jak uwzględnić to w projekcie, jaką dobrać moc kominka, g.... się dowiedziałem. Błędne koło. Facet każe mi kupić projekt, wtedy powie mi jak i za ile zrobi DGP i jaki kominek dobrać. A ja bym chciał wiedzieć wcześniej jaki to będzie kominek, (wymiary, średnica przewodu kominowego, trasa przejścia kanałów DGP) żeby uwzględnić to w projekcie od razu. Błędne koło.
    -------
    Wniosek? Zaprojektuj sobie, człowieku, dom, instalacje, i wszystko inne, potem, zanieś projekt do fachowców, niech pieczątki przystawią, inaczej nie ma szans zgrać wszystkiego.
    Wniosek #2. Jak chcesz coś zrobić to najpierw dowiedz się wszystkiego o tym czymś, a potem idż do fachowca i gadaj z nim tak: Urządzenie A ma być zamontowane w punkcie B metodą C, i zapłacę za to D. A jak się nie podoba urządzenie, metoda, punkt albo zapłata, do widzenia, są inni.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2003-01-22 21:51 ]</font>

Strona 1 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony