dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 83
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1649
  1. #21

    Domyślnie

    Swieta racja !

  2. #22

    Domyślnie

    No dobra, ale podsumowujac Twoje zwiedzanie realu (poza pierwsza gorzka pigulka na drodze do wlasnego domu) - jakie wrazenia z tej Tarnawy?
    Pozytywne?
    Czy raczej takie sobie?

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-01-22 22:02 ]</font>

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Skoro nie wygląda gorzej niż jotul, znaczy pozytywne. I naprawdę jest to monolit. Nawet w Jotulu tu i ówdzie coś jest przykręcone na śrubę, ale nie w tarnawie. To dobrze wróży na trwałość.
    A "szamotowce" (Spartherm i spółka) jakoś mi się nie podobały. Żeliwne robiły na mnie lepsze wrażenie.
    Ten 14 kW z giętą szybą.. taki fajny malutki komineczek - piękna rzecz, naprawdę mi się podobał, żebym tylko wiedział że starczy mu mocy...

  4. #24

    Domyślnie

    Pik 33 a jak to jest z tą mocą kominów ile wystarczy dla rekreacji, a ile trzeba do profesjonalnego grzania połowy domu

  5. #25

    Domyślnie

    A miałeś szanse zobaczyć te doprowadzenia powietrza do Tarnawy ?

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Wyślij e-maila do Tarnawy , że jesteś zainteresowany a pani z marketingu skontaktuje się z tobą i odpowie na pytanie czy wybrany wkład wystarczy. Proponowano nam też tam system DPG, ale już zdążyliśmy zamówić w Darko. Nie jestem specjalistą od kominków, ale na podstawie katalogu z Darko i wątku w forum /nie na tej stronie tylko o poradach/ zaprojektowałam system DPG do parterowego domu o pow. 120 m 2. Wszystkie te rury, wentylator itd. będą kosztowały około 1750 zł. Do tego dojdzie wkład Tarnawy- retro z dzieloną szybą , 14 kw za 2400 zł i na końcu izolacja rur taka, jak ją ktoś opisał we wspomnianym wątku. Obudujemy sami cegłą silikatową skalistą, której nam trochę zostało i klinkierem. Myślę, że koszt całości zamknie się w 5000-55000 zł.
    Widziałam grawitacyjny system DPG w mieszkaniu kominkarza. Było to raczej niechlujnie zrobione, co nadwątliło moją wiarę w to, ze DPG to jakaś wiedza tajemna, i nie było w tych rurach żadnej filozofii. Pozdrawiam.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-10-21 14:26, Anonymous wrote:
    Używam ten wkład od pazdziernika 2001 narazie bez obudowy i rozprowadzeń , paliłem w nim i dogrzewałem 100 m2 podczas prac wewnątrz.Myślę że średni czas pracy na 1 załaduku można określić na 7 godzin. Niewiem czy to dobry wynik ale po ok 8 godzinach
    temperatura podnosi się z np 10 do 15 stC/bez DGP/ w domu partowym typu L największa odległosć od wkładu do termometru to 13 m .
    Sam wkład zbudowany jest z bardzo grubego żeliwa które długo
    utrzymuje ciepło njdłuższe zaobserwowane wypalenie do cna :
    drewno buk tj od soboty start og 21 pełny załadunek stop wtorek g 17 jeszcze żażące kawałki /po ew. dołożeniu mógł dalej się
    rozpalić/. Co o tym myślicie czy go obudowac czy wstawić np Spartehrm.PZDR > GMC

    Obecnie jest obudowany z DGP przy -25 wewnątrz 19 tylko kominkiem

  8. #28

    Domyślnie

    W ostatnim przewodniku budowlanym jest opisane jak zrobiś system DGP jest to dziecinnie proste nie potrzeba specjalnych narzędzi. Ja planuje zrobić to sam i zachęcam innych

  9. #29

    Domyślnie

    Co to za "przewodnik budowlany" ?
    Gdzie go można kupić ?
    Czy jest wersja internetowa ?

  10. #30

    Domyślnie

    kupisz go w kazdym wiekszym kiosku ostatni numer kupilem na dworcu w Poznaniu ale widziałem go w salonach Empiku i innych kosztuje 6.90

  11. #31

    Domyślnie

    Czy Wam się naprawdę podobają wkłady Tarnawa .
    Przecież one są takie " grubo ciosane " , żadnej elegancji.
    Czy to będzie pasować do ładnej obudowy . No ale cena to jest TO
    Zibi

  12. #32

    Domyślnie

    Zibi,
    Jeszcze ich nie widziałem na żywo. W internecie wyglądają na tyle podobnie do innych, że ja ich nie odrzucam. Zalety wykonania z jednego odlewu i braku uszeczelki (konserwacja, wymiana, naprawa,..) sprawia, że bardzo poważnie się nad nim zastanawiam.
    Ostation odwiedziłem znajomych, którzy mają od 5 lat wkład frnacuski. Palą często, przez szybe nic nie widac (bo im się nie chce czyszcić) tak, że wydaje się być drzwiczkami z żeliwa. Ale dalej ładnie wygląda i się komponuje z wnętrzem.
    Wydaje mi się, że po zabudowie, kiedy widać TYLKO drzwi i ramę frontu ta cała siermiężność nie ma znaczenia bo jej nie widać !

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Widziałem w realu - powtarzam się sprzed paru postów - 14 kW tarnawę z giętą szybą w obudowie. Ponieważ stała między jotulami, myślałem, że to jotul... Wyglądał ten kominek naprawdę ok i jeśli tylko się okaże że moc wystarczy to go po prostu zainstaluję. Jak nie, są takie same 16 i 18 kW, różnią się wymiarami.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    We wnętrzach w stylu wiejskim, rustykalnym itd., szczególnie te z wykończeniem retro, na pewno będą wyglądać dobrze.

  15. #35

    Domyślnie

    Trochę sie obawiam, bo wiem jaka jest polska rzeczywistość.
    Z wypowiedzi wcześniejszej dowiedziałem sie ,że firma jest od niedawna na rynku /chyba rok/. Z informacji o firmie na stronie internetowej wynika, że podstawowem celem firmy jest produkcja kominów ze stali chromowo -niklowej i chyba drzwiczek.Podejrzewam,że nie mają jeszcze doświadczenia w produkcji wkładów, tym bardziej, że są tam jakieś nowatorskie rozwiązania z opływem powietrza wokół szyby itd.Ciekawostką jest natomiast, że palą w nim polscy naukowcy ze stacji polarnej na Spitzbergenie. Tylko nie dopowiedziano, że mogli go oni otrzymać w ramach jakiejś akcji promocyjnej. Czarowanie gwarancją 10- letnią w polskich realiach, gdy firmy padają z dnia na dzień też mnie nie przekonuje.
    Całe szczęście ,że do kupna wkładu mam jeszcze rok lub dwa, poczekam na wasze opinie.

  16. #36

    Domyślnie

    Ja mam wkład z Tarnawy od listopada, jeszcze nie obudowany ale służył do podgrzewania domu w czasie robót w zimie. Kupiłem wkład bez popielnika, bo da się do niego bezpośrednio doprowadzić powietrze do spalania z zewnątrz. Dla mnie to ważne bo w domu będzie rekuperator. Zapłaciłem za niego niespełna 2,2 kzł (moc 14kW), a jedyna alternatywa na rynku to Jotul za min. 5 kzł (przy doprowadzeniu powietrza z zewnątrz). Przy ustawieniu dopływu powietrza na min. po 10 godzinach nie musiałem ponownie rozpalać

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    I jak wygląda wtedy sprawa z wybieraniem popiołu?

  18. #38

    Domyślnie

    Empi gdzie doprowadza się powietrze? Jakie fi ma to doprowadzenie we wkładzie? Temat mnie interesuje bo własnie będę wykonywał takie doprowadzenie i jestem zainsteresowany wkładami Tarnawa. Wczoraj przysłali mi swój katalog ale nie ma tam zbyt wielu informacji. Dołączyli również wzór karty gwarancyjnej.
    pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie

    Właśńie, jak zostało zrobione doprowadzenie powietrza do Tarnawy. też mnie to bardzo interesuje.
    Z moich oględzin wkładów wynikało że są to dwa otwory prostokątne, do których trzeba coś dopasować.
    Arek

  20. #40

    Domyślnie

    Dokładnie tak. W mojej Tarnawie od spodu są dwa prostokątne otwory ok. 40x110 do nich dorobiłem metalowe "przejściówki" na flex, potem trójnik i rura pcv 100 i na zewnątrz. Każdy kominkarz sobie z tym poradzi.
    Popiołu jest dużo mniej bo leży sobie spokojnie na dnie wkładu i resztki drewna dokładniej się spalają. Wybieranie jest nieco kłopotliwsze, ale od listopada wybierałem go raz (palę od czasu do czasu)
    PS. Jeśli chcecie o coś jeszcze zapytać to do usług, ale mam mało czasu na Internet w związku z tym cierpiliwości.
    Pozdr.

Strona 2 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony