dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 83
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1649
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Moi znajomi maja Tarnawe...wrrr jest obrzydliwy w wygladzie a to tez przeciez jest wazne..i przy mocy 10 kw niestety maja beznadziejnie zimno, nie sa zadowoleni. ale to ich opinia..fakt wyglada brzydko

  2. #42

    Domyślnie

    Trnawa ma stylistycznie różne fronty i trzy wielkości palenisk 12,16,18 KW. Ostatniorobili z szybą po łuku i odlewane z brazu [litego nie powlekane a odlewane] Mam tarnawe u siebie i jak ona żle oddaje ciepło to ja się wypisuje z takiej bezinteresownej wymiany doświadczń. Po kilku minutach jest bardzo gorąca. Takiego srodka jak tarnawa to niema ją inne wkłady . Jedno ale ....ale zeby było ciepło to opał musi być w kazdym wkładzie a nie w koszyku obok.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Chciałem kupić Tarnawę i nie byłem pewny... teraz mam okazję zobaczyć ją w realu, bo sąsiad ma taki wkład. Tak, że przed zakupem mam okazję jeszcze potestować - sąsiad nie narzeka.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    My mamy Tarnawę. W styczniu była promocja Jotula ale znaleźliśmy Tarnawę i bardzo się z tego powodu cieszę. Zapłaciliśmy całe 300zł za podłączenie więc wyszło nam w sumie połowę tego co w Jotulu a wkład ma większą moc. Nie mieliśmy jeszcze suchego drewna więc paliliśmy stemplami. Było miło i cieplutko chociaż woda płynęła ciurkiem a szyba zrobiła się czarna. Wybraliśmy wkład z łukiem u góry. Są również wkłady proste i dzielone na różne sposoby. Ja uważam że jest bardzo ładny i po połowie sezonu jestem bardzo za. Więcej pytań do Sebastiana bo ja byłam od podziwiania a on od palenia

  5. #45

    Domyślnie

    Tarnawa to firma producent kominów z kwasówki a wkłady wprowadzili na rynek niedawno są one wzorowane na Keedy ze szwecji . Tylko ze Keedy to same kasety a w polskich są rozbudowane ścianki i przezto mają wiekszą sprawność bo liczy sie droga jaką idą spaliny zanim trafią do komina . Jak ktoś niechce polskiego to niech kupi szwedzki ale cena razy dwa no i tylko kasety. Było pytanie o ten kwadrat u góry to takie dodatkowe zawirowanie spalin we wkładzie. Ta wiadomość o paleniu przez trzy doby to jakieś niedomówienie może palono bezprzerwy ale dokładano ? Nawet 8 godz. to bardzo długi okres jak na kominek. Paru moich znaiomych ma wkłady od kilku lat i wszyscy mówili że aby naprawde było duzo ciepła to dokładają co4-8 godzin bo drewno to energia a tu niema cudów są wkłady lepsze i gorsze ale bez dawki opału to sam wkład nie da ciepełka.

  6. #46

    Domyślnie

    Zgadzam się z Kubusiem.Posiadam Jotula, owszem żar w palenisku utrzymywany jest nawet przez 10h, jednak aby w wieksze mrozy mieć ciepło w domu to należy dokładać drzewo co 3-6 h.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A może trzeba się "nauczyć" palić w kominku.
    Ja nie mam w domu żadnego "rarytasu" jeżeli chodzi o wkład a bez problemu jeden wsad drewna grzeje mi wydajnie 8-12 godzin w zależności od temp. na dworze. Mieszkanie też mam raczej nie z tych ciepłych.
    Pozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Moi znajomi maja Tarnawe...wrrr jest obrzydliwy
    Faktycznie kupa. Ten z półokrągłą górą szyby jest jeszcze do przyjęcia. Reszta zasmuca. Ale dbałość większości polskich producentów o estetykę jest zerowa. Wydają mnóstwo kasy i czasu na przygotowanie procesu technologicznego, a nie zatrudnią projektanta, grafika, czy jakiegokolwiek gościa z elementarnym poczuciem estetyki.
    Jeśli mam przez następne kilka-naście-dziesiąt lat patrzeć na takie brzydactwo, to wolę (jestem zmuszony do kupienia czegoś innego - niestety droższego.
    Zbigh

  9. #49

    Domyślnie

    Nie widziałem Tarnawy "na żywo" (jak większość dyskutujących) ale nie widzę w nich nic co uzasadniałoby twierdzenia że brzydkie itp.

    Ale coż o gustach się nie dyskutuje.
    Paweł

  10. #50

    Domyślnie

    "Nauczyć" to można psa lub konia ale wkład albo ma budowe taką co odbiera dużo energi z paliwa albo jest tylko ozdobą z ładna niekoniecznie czystą szybą. Na tej zasadzie poco kupować piec gazowy o dużej sprawności skoro można go "nauczyć' żeby mało palił. W technice albo coś ma pewne parametry albo ich niema.

  11. #51
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Kominki Kornaka są jakie są ale o technice ich wykonania i dokładnści spasowania moge pisać całe tomy. Szkoda że ten producent pozostrał takbardzo w tyle za zmianami oczekiwań ze strony kupujacych. Majac wieloletnie dswiadczenie w wyknywaniu kominków i wieloletniej znaiomosci z Panem Kornakiem bardzo żałuje że niemoge oferować tych wkładów "z czystym sumieniem". Nawet dzisiejszego dnia miałm kilku kupujacych inne polskie wkłady , decyzje podjeli po wizycie w Adamowicach . właśnie to spasowanie wkładów ich dobiło.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARETE
    Cytat Napisał Teska
    Moi znajomi maja Tarnawe...wrrr jest obrzydliwy
    Faktycznie kupa. Ten z półokrągłą górą szyby jest jeszcze do przyjęcia. Reszta zasmuca. Ale dbałość większości polskich producentów o estetykę jest zerowa. Wydają mnóstwo kasy i czasu na przygotowanie procesu technologicznego, a nie zatrudnią projektanta, grafika, czy jakiegokolwiek gościa z elementarnym poczuciem estetyki.
    Jeśli mam przez następne kilka-naście-dziesiąt lat patrzeć na takie brzydactwo, to wolę (jestem zmuszony do kupienia czegoś innego - niestety droższego.
    Zbigh
    A ja oglądałem obudowaną tarnawę 14 kW z dzieloną szybą - stała międzu jotulami, więc myślałem że to jeszcze jeden jotul. Z błędu wyprowadziła mnie sprzedawczyni. Nie miałem zastrzeżeń co do wyglądu tego wkładu i na 90 % taki właśnie kupię.

  13. #53

    Domyślnie

    A ja oglądałem obudowaną tarnawę 14 kW z dzieloną szybą - stała międzu jotulami, więc myślałem że to jeszcze jeden jotul. Z błędu wyprowadziła mnie sprzedawczyni. Nie miałem zastrzeżeń co do wyglądu tego wkładu i na 90 % taki właśnie kupię.
    Jak napisał Pawel - o gustach się nie dyskutuje. Jeśli się podoba, to brać i się cieszyć.

    Pozdrawiam
    Zbig

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B.
    Kominki Kornaka są jakie są ale o technice ich wykonania i dokładnści spasowania moge pisać całe tomy. Szkoda że ten producent pozostrał takbardzo w tyle za zmianami oczekiwań ze strony kupujacych. Majac wieloletnie dswiadczenie w wyknywaniu kominków i wieloletniej znaiomosci z Panem Kornakiem bardzo żałuje że niemoge oferować tych wkładów "z czystym sumieniem". Nawet dzisiejszego dnia miałm kilku kupujacych inne polskie wkłady , decyzje podjeli po wizycie w Adamowicach . właśnie to spasowanie wkładów ich dobiło.
    A kto to Kornak?
    Paweł

  15. #55
    Zbych 102
    Guest
    Zbych 102

    Domyślnie

    Widziałem Tarnawy i ta nowa z szba po łuku bardzo mi przypasowała. Jest zupełnie inna od pozostałych,taka delikatniejsza o ciekawej ramie.

  16. #56
    Igor z Piaseczna
    Guest
    Igor  z Piaseczna

    Domyślnie

    Kupiłem wkład tarnawy 18kw retro brąz po pierwszym paleniu jestem zachwycony, ciepła doje mnustwo i poważnie zaczynam myśleć o dystrybucji ciepła do wszystkich pomieszcze. Tempo spalania drewna jest bardzo wolne a wkład stajesię goracy po kilku minutach, opowieści że jesti dlugo zimna to bajka. Po takim pierwszym paleniu mam pewność że napewno niepękają " bo są z jednego kawałka". Po wizytach w wielu punktach z wkładami nasłuchałem sie wielu opowieści o tarnawie że jest niestaranie wykonana i taka prymitywna a to co zobaczyłem przekonało mnie że to poprostu bzdury.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agata1

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    4

    Domyślnie kominek Tarnawa - opinie

    Czy ktoś z was używa kominków TARNAWA ? Jeśli cokolwiek wiecie na ich temat dajcie znać.
    agata

  18. #58

    Domyślnie

    W czym problem?
    Mam zamiar go kupić

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agata1

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też, ale mam trochę cykora. Nie wiem czy wierzyć w te ich kW, nikt nie podaje takiej mocy. No i czy ten monolit wytrzyma ?A z drugiej strony to mi się podobają i cena jest ok.OBŁĘD !!!
    agata

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agata1

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja też, ale mam trochę cykora. Nie wiem czy wierzyć w te ich kW, nikt nie podaje takiej mocy. No i czy ten monolit wytrzyma ?A z drugiej strony to mi się podobają i cena jest ok.OBŁĘD !!!
    agata

Strona 3 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony