dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 83
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.649 z 1649
  1. #1641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Przeczytaj posty 462 i 463 z wątku "Kominki z Kratki.pl"
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #1642

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidos108 Zobacz post
    a ja coraz częściej rozważam wymianę wkładu (tarnava 17) na coś innego, ostatnio oglądałem BeF 730,
    zauważyłem że każdy kto pisze że wkład powinien wystarczyć (wkład tarnavy oczywiście) itp to potem dopisuje że go właśnie zamówił i że niedługo go dostanie - niech napiszą ci co użytkują i wiedzą że na daną powierzchnię starcza, bo moce tarnav to bujda i tyle, oni podają te moce wg swoich własnych norm chyba

    a tak w ogóle w razie czego istnieje cos takiego jak wtórny rynek kominków? bo moja tarnava mnie zawiodła i chcę ją sprzedać
    Witam. Użytkuję Tarnave - Image - 15 kw od dwóch lat. Nie mam żadnych problemów. Doprowadziłem powietrze z zewnątrz - 100 mm; ustawiona jest na stojaku Tarnavy. Dom mam parterowy - 100 m2 - TIP-TOP ze Studia Atrium. Mam trzy komory: pod kominkiem z dwoma kratkami, potem komora grzewcza z dwoma kratkami i potem komora dekompresacyjna ( ze względu na drewniany strop. Mam wyprowadzone jeszcze wyjścia do dwóch pomieszczeń (pokój i hol) - grawitacyjnie. W tym sezonie do 1 grudnia 2012 r. ogrzewałem dom tylko kominkiem rozpalając tylko wieczorem po przyjściu z pracy. W domu było bardzo ciepło. Nie robiłem żadnych dodatkowych szamotów czy szyber. Wkład jest bardzo szczelny, bardzo szybko się nagrzewa i jest bardzo wydajny. Jeżeli podłączenie, obudowa, komin suche drewno - to wszystko jest ok. Trzeba też pamiętać że są dwie firmy: Tarnava i Tarnawa. Może nie wszyscy mają z wkłady kominkowe z pierwotnej Tarnavy? Ja jestem bardzo zadowolony i jestem przekonany, że posłuży nam przez wiele lat. Decyzję każdy podejmuje sam, ale monolityczne wkłady żeliwne dobrze spasowane - na pewno wytrzymają bardzo długi czas. Pozdrawiam.

  3. #1643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    a co ze szczelnoscią 99% wszystkich zeliwnych wkładow, które są skręcane tak jak Kratki.?

    bzdury wypisujesz mój drogi. w życiu bym sobie zadnej tarnawvy nie zamontował i to właśnie przez ten rzekomy monolit.
    moze nie wiesz ale górna część wkładu szczególnie w pierwszej fazie palenia, ma temperaturę dramatycznie wyzszą niz dolna.
    stąd pewnie przypadki pęknięć tych "monolitów"
    drugi powód porazki uzytkowników, to fakt , ze wkład ma za duzo zeliwa (dla niektórych moze dziwne- przecież im więcej tym lepiej?) rozgrzać ponad dwiescie kilo paląc ekonomicznie jest często po prostu niemozliwe.


    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    No nie mów !? A co ze szczelnością tych wkładów "kratkowych" skręcanych z kilku "kawałków" żeliwa? Czy na pewno po jakimś czasie te łączenia nie "puszczają" wskutek wypalenia spoiwa i napręzeń pochodzących od temperatury? A co z uszczelkami drzwiczek?
    Tarnava (choć na nią trochę narzekam) nie ma uszczelki drzwi i wkład, to monolit (jeden odlew). Sknocili nieco te regulatory dopływu powietrza, ale (tak zapewniał mnie ich technolog) podobno to celowe
    Lechosław Kierzkowski.

  4. #1644
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar danielowysis
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    PISZ
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    a co ze szczelnoscią 99% wszystkich zeliwnych wkładow, które są skręcane tak jak Kratki.?

    bzdury wypisujesz mój drogi. w życiu bym sobie zadnej tarnawvy nie zamontował i to właśnie przez ten rzekomy monolit.
    moze nie wiesz ale górna część wkładu szczególnie w pierwszej fazie palenia, ma temperaturę dramatycznie wyzszą niz dolna.
    stąd pewnie przypadki pęknięć tych "monolitów"
    drugi powód porazki uzytkowników, to fakt , ze wkład ma za duzo zeliwa (dla niektórych moze dziwne- przecież im więcej tym lepiej?) rozgrzać ponad dwiescie kilo paląc ekonomicznie jest często po prostu niemozliwe.
    nooo tutaj się nie zgadzam!
    Ktoś, kto ma pojęcie o konstrukcji wkładu oraz o umiejętności palenia w nim byłby daleko od wypisywania takich zdań.
    Pierwszej części zdania nie będę komentował odnośnie temperatury górnej części wkładu w pierwszej fazie palenia. Ktoś, kto ma kominek będzie ubawiony a tym bardziej co bardziej doświadczeni branżyści.
    Czy dużo żeliwa można ogrzać? To taki krótki przykład. Nie zalej oleju do silnika albo niech za mało będzie płynu w chłodnicy! Co się stanie? Zatrzesz silnik! Dlaczego? Bo szybko się zagrzał i nie ma chłodzenia! Ale dlaczego się zagrzał? Bo ktoś wie jak wydobyć z niego moc wszak silnik zbudowany jest w dużej mierze z żeliwa! Tak samo z tymi kominkami, które są bardzo dobre i godne polecenia. Ktoś, kto potrafi wydobyć potencjał z tego wkładu, będzie sobie palił bardzo ekonomicznie a żeliwo będzie grzało że cho cho. Tak jak w dieslu...jedziesz oszczędnie, mało ci pali na setkę ale temperatura cieczy w granicach 90 stopni ( wtedy optymalnie działa system spalania). Ale jak ciśniesz furą tak że wskazówka prędkościomierza przekracza bariery a temperatura silnika to marna 50 stopni to co się dzieje? Auto pali dwa razy tyle, ogólnie jest zimno w aucie i coś trzeba wymienić. No niestety, tak to działa.
    pzdr bardzo bardzo serdecznie

  5. #1645
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    a co ze szczelnoscią 99% wszystkich zeliwnych wkładow, które są skręcane tak jak Kratki.?
    bzdury wypisujesz mój drogi.
    moze nie wiesz ale górna część wkładu szczególnie w pierwszej fazie palenia, ma temperaturę dramatycznie wyzszą niz dolna.
    stąd pewnie przypadki pęknięć tych "monolitów"
    Ponieważ do mnie "pijesz", więc ci powiem, że to ty piszesz bzdury
    Od jakiegoś czasu użytkuję tę najmniejszą Tarnavkę Image (12 kW)
    i ŻADNEGO dramatycznego nagrzewania się górnej części wkładu nie obserwuję. Owszem - jeśli wiesz jak pracuje kominek, to właśnie w górnej jego części (czopuch z dopalaczem gazu drzewnego) wysoka temperatura jest NORMĄ .
    Tak ma po prostu być, i wcale nie dramatycznie

  6. #1646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    przepraszam, moze za ostro napisałem.
    kazdy wkład nagrzewa się mocno u gory, 99% producentów żeliwniaków stosuje łączenia skręcane między innymi po to aby wyeliminować nierównomierne nagrzewanie.
    jestes zadowolonym uzytkownikiem, dlatego , ze twoja tarnava jest małym wkładem coś koło 140 kg. i z łatwoscią oddaje ciepło, a jedyną niedogodnością jest dokładanie drewna, które musi być odpowiednio krótkie, chyba , ze brykietem palisz.
    przyznaj również, ze nie do kazdej obudowy by pasował twój wkład mający 55 cm szerokosci i 45 wysokości.
    Większość niezadowolonych uzytkowników wybiera wkład połowę większy i 2 krotnie mocniejszy i nie ma mozliwosci nagrzania go normalną iloscią drewna, bo wkład waży 260 kg i ma sciany grubosci pięsci nie wiadomo po co.
    Najlepsza tarnava czy tarnawa była ta mała ze sciętymi scianami i płaską górą, niektóre miały tez takie fikusne zakrętki jak od słoika, naprawdę dobrze oddawała ciepło, nie wiem tylko czy chciałbym miec ten rodzaj estetyki w salonie
    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Ponieważ do mnie "pijesz", więc ci powiem, że to ty piszesz bzdury
    Od jakiegoś czasu użytkuję tę najmniejszą Tarnavkę Image (12 kW)
    i ŻADNEGO dramatycznego nagrzewania się górnej części wkładu nie obserwuję. Owszem - jeśli wiesz jak pracuje kominek, to właśnie w górnej jego części (czopuch z dopalaczem gazu drzewnego) wysoka temperatura jest NORMĄ .
    Tak ma po prostu być, i wcale nie dramatycznie
    Lechosław Kierzkowski.

  7. #1647
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    przyznaj również, ze nie do kazdej obudowy by pasował twój wkład mający 55 cm szerokosci i 45 wysokości.
    Należę do tej grupy użytkowników, którzy dopasowują obudowę do wkładu. Jak widzę Ty należysz do tych, którzy wolą odwrotnie
    Do mojej Tarnavki obudowę wykonałem "na obstalunek" sam z płyt Varmsen'a dopasowując ją do wymiarów wkładu.
    Fakt - obudowa "wyszła" dość niewielka. Ale o to właśnie mi chodziło, bo
    i "salon" jest niewielki (18 metrów kw.)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 04-04-2013 o 21:47

  8. #1648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    ludzie szukają w internecie i często kupują właśnie te wkłady i dopiero szukają wykonawcy. Sztuką jest tym ludziom pomóc!
    Tu była reklama...

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedźwiedź Zobacz post
    Witam. Użytkuję Tarnave - Image - 15 kw od dwóch lat. Nie mam żadnych problemów. .
    Mogę tylko potwierdzić. Tarnavę polecił mi znajomy, który ogrzewa nią bar piwny - grzeje sporo
    Ja natomiast kupiłem mniejszy wkład tej firmy Tarnava Image Profesional Max15kW. Dom 140m2, kominek stoi w salonie połączonym z kuchnią na parterze. Powietrze do spalania doprowadzone z zewnątrz kanałem prostokątnym. Na górę do 3 pomieszczeń wypuściłem standardowe kanały z ciepłym powietrzem ok. 5x20cm (pokoje bezpośrednio nad kominkiem ogrzewa b. dobrze, 3 jest oddalony o ok. 2,5m od osi - więc czuć ciepło z kratki nawiewnej ale bez szału - z tym się liczyłem a nie chciałem cyrkulacji wymuszonej z turbiną). Wkład instalowałem samodzielnie, zabudowa również mego wykonania (chciałem lepszy wkład i samodzielny montaż od tańszego wkładu wykonanego przez ekipę) Kominek daje radę. Nie jest to oczywiście jedyne źródło ciepła - dodatkowo ogrzewanie gazowe (parter podłogówka, piętro grzejniki). Kominek użytkuję już 2 sezon. W salonie obieg podłogówki mam wyłączony (jednej zimy włączyłem na jakiś 1 tydzień - gdy szalały mrozy do -20* by było komfortowo po przyjściu z pracy). W kominku palimy praktycznie codziennie od października do marca - rozpalamy po przyjściu z pracy... i dalej nas to cieszy.
    Po moich doświadczeniach mogę jak najbardziej polecić Tarnavę jako solidne rozwiązanie (odnośnie innych wkładów nie wypowiadam się bo nie mam doświadczenia z ich użytkowaniem) .

Strona 83 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony