dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 134
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie Budowa domu 80-100m2 za około 140 tyś.

    Witam . Chciałbym wybudować dom za około 140 tyś zł. Oczywiście nie wliczam w tą kwotę działki. Czy ktoś budował za takie pieniądze dom i czy jest to realne chociaż z częściowym wykończeniem by móc zamieszkać a później w miarę możliwości dalsze wykończenie już za dodatkowe środki. Proszę o porady.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Nie jest to realne.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Stan deweloperski to byłby niezły wyczyn za tę kwotę (chyba, że prawie wszystko będziesz robił własnymi rękami).

    Poczytaj forum na domza150tysiecy.pl

    I nie patrz na to, ile ktoś wydał X lat temu (nawet jeżeli x=1). Ceny materiałów i robocizny szaleją a prawne wymogi co do energooszczędności domów od tego roku wymagają droższego budowania.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Naturalnie dużo pracy wykonam sam , wykończenie to w praktyce całe mogę zrobić , jedynie fundamenty i mury oraz dach byłyby problemem ale to z pomocą rodziny też uda się ogarnąć po kosztach . Oczywiście biorę pod uwagę tylko dom murowany , żadnych szkieletowych .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    No właśnie chodziło mi też o porady co kiedy jak i gdzie , kupić , zamówić , żeby wyszło taniej . Jakie materiały najlepiej kupować początkiem roku ?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    To znaczy dach też będzie murowany.
    Sorki , źle przeczytałem twój post . Dach nie będzie murowany

  7. #7
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Jeżeli wszystko wykonasz sam to mozesz mieć taki dom ale bez całkowitego wykończenia
    Obecnie ceny robocizny sa 2 x większe niż 2 lata temu, takze rosna ceny materiałów więc w opcji usług zewnetrznych nie masz żadnych szans.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Rozumiem wszystko , a czy mógłbym prosić o podsunięcie jakie domy mam brać pod uwagę żeby koszt budowy był jak najniższy ? Prosiłbym o projekty jeśli to możliwe żeby nakreślić mi czego mam szukać .

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Rozumiem wszystko , a czy mógłbym prosić o podsunięcie jakie domy mam brać pod uwagę żeby koszt budowy był jak najniższy ?
    ... o zwartej formie architektonicznej. Stwórz ramowe zestawienie pomieszczeń odpowiadające Twoim potrzebom użytkowym i .... "zapukaj" do architekta.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja za 107 m2 budując z ekipą wydam lekko ponad 100 tyś za stan surowy, odliczając robocizne 32 tyś i jakbym zastosował trochę tańsze materiały to stan surowy wyszedł by 60 tyś.Uwierz próbuje wybudować dom za 200 tys bez wykonczenia i bedzie to trudne.
    Popatrz na projekt Z7 -82 m2-projekt prosty, brak stropu, wszystko tanie.Niestety wielkich wymagań mieć nie możesz.
    Jeśli bedziesz potrzebował jakiś materiałów to się odezwij.może coś pomogę.

  11. #11
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Rozumiem wszystko , a czy mógłbym prosić o podsunięcie jakie domy mam brać pod uwagę żeby koszt budowy był jak najniższy ? Prosiłbym o projekty jeśli to możliwe żeby nakreślić mi czego mam szukać .
    Stodoła z dwuspadem. Bez balkonów wykuszy itp.
    Ja mam zrobione 117 metrów pod klucz za 190tysięcy - samorób. Stodoła z poddaszem z wysoka ścianka kolankową 170 cm, bez okien dachowych tylko że około 90 metrów to chyba tylko parterówka , bez jakiegos "dorabianego" pietra

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Prosiłbym o projekty jeśli to możliwe żeby nakreślić mi czego mam szukać .
    Jakie masz WZ/MPZP? Możesz mieć płaski dach?

  13. #13

    Domyślnie

    Znajomy, robota własna, parterówka 114m2, SSZ, okna 3 szyby, dachówka ceramiczna, mostek, utwardzenie, projekt, KB, geodeta.
    86 tys wliczając deski i stemple. Strop żelbet,
    Ściana fundamentowa ocieplona 12cm styroduru.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Znajomy, robota własna, parterówka 114m2, SSZ, okna 3 szyby, dachówka ceramiczna, mostek, utwardzenie, projekt, KB, geodeta.
    86 tys wliczając deski i stemple. Strop żelbet,
    Ściana fundamentowa ocieplona 12cm styroduru.
    Nieźle. Mi w podobnym domu wyszło 120K zł po odjęciu robocizny SSO i dachu (razem z robocizną 174 349 zł).

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Znajomy, robota własna, parterówka 114m2, SSZ, okna 3 szyby, dachówka ceramiczna, mostek, utwardzenie, projekt, KB, geodeta.
    86 tys wliczając deski i stemple. Strop żelbet,
    Ściana fundamentowa ocieplona 12cm styroduru.
    Serio...?!! Widocznie pominąłem szczegół, ze autor postu o ceny materiału pytał...

    aha...a co do tematu - nie ma szans za 140tys kawalerki nie kupisz...
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 11-11-2017 o 22:05

  16. #16

    Domyślnie

    Hej. Może być ci bardzo ciężko. Ale... gdyby nie moja lepsza połówka to też uderzył bym w podobny pułap cenowy. Ja mam zamiar wybudować 90mkw za 170. Zobaczymy jak będzie. U mnie:
    Plyta fundamentowa
    Sciany bk 24cm
    Wiązary diy
    Blacha na rąbek
    Zamiast tynków płyty kg
    Sufity podwieszane
    Podłogówka diy i pc pw 5kw lub kable, tego jeszcze nie wiem
    Wentylacja mechaniczna diy
    Okna do podlogi (drzwi nawet w lazience z szybą mrożoną)
    Mój projekt to coś pomiędzy z7 a dom w pulmeriach 2
    Prawie wszystko wykonam sam poza montażem pc, oknami, gładziami i kafelkami bo nienawidzę

    Tak czy siak powodzenia. Jeśli uda ci się samemu postawić dom w rok to jesteś moim guru.
    Poczytaj dzienniki anonima i daniellosa. Wiele od nich wyniesiesz. Sadysta też dużo mnie nauczył. Teoretycznie postawię ci taką stodołę

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taki1 Zobacz post
    Hej. Może być ci bardzo ciężko. Ale... gdyby nie moja lepsza połówka to też uderzył bym w podobny pułap cenowy. Ja mam zamiar wybudować 90mkw za 170. Zobaczymy jak będzie. U mnie:
    Plyta fundamentowa
    Sciany bk 24cm
    Wiązary diy
    Blacha na rąbek
    Zamiast tynków płyty kg
    Sufity podwieszane
    Podłogówka diy i pc pw 5kw lub kable, tego jeszcze nie wiem
    Wentylacja mechaniczna diy
    Okna do podlogi (drzwi nawet w lazience z szybą mrożoną)
    Mój projekt to coś pomiędzy z7 a dom w pulmeriach 2
    Prawie wszystko wykonam sam poza montażem pc, oknami, gładziami i kafelkami bo nienawidzę

    Tak czy siak powodzenia. Jeśli uda ci się samemu postawić dom w rok to jesteś moim guru.
    Poczytaj dzienniki anonima i daniellosa. Wiele od nich wyniesiesz. Sadysta też dużo mnie nauczył. Teoretycznie postawię ci taką stodołę
    Ci powiem jak będzie... przy 170 przestaniesz liczyć

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Widzę że jesteś z Tarnowa tak jak ja, imo za 140 tyś będzie ci ciężko wybudować dom 80-100m, sam kiedyś czytałem wątek dom do 200 tyś jestem już na mecie zostały mi tylko meble i płytki w kuchni. Wydałem już 200 tyś. Wszystko robię sam stan SSO 68 tyś (dach kryty dachówką). Na budowie jestem codziennie do 20 jak chcesz możesz podjechać. Za 140 mi by było ciężko chyba że bym kupił płytki po 15-25 zł , panele za 20 zł. Nie tynkował bym tylko obłożył rigipsami ściany.

  19. #19

    Domyślnie

    Dokładnie. Trzeba zrezygnować z tynków, dachówki, stropu betonowego, garażu w bryle, wiązary diy. Popatrz sobie na projekt archonu w pulmeriach. Dom o takiej szerokości potrzebuje wiązary, na które zuzyjesz malo drewna, wiązary co 90cm z drewna 45mm (wg projektu), plyty gipsowe wg forumowiczów to 8zl ściany i 20zl sufit na podwójnym ruszcie za mkw. Mam znajomego budowlańca, który twierdzi, że potrafi wydać 100 000zl na material do zamieszkania za dom 80mkw jako zamiennik mieszkania. Materiały dla mnie nie do przyjęcia... kto obecnie buduje dom z "hasioków"? Dalej bylo już tylko gorzej...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    W tym roku zbudowałem 25 m2 domek w tej samej technologii (bez wykończenia środka) za 25K.
    Nie da się jeśli całość zlecisz jakiemuś budowlańcowi.
    W tej cenie kumpel postawił kurnik dla brojlerów murowany kryty dachówką wydał 23 tyś, dach blachodachówka tynk cw, ławy lane 30m2 pow strop betonowy na górze grajdołek na rupiecie i siano .

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony