dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 134
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Ja buduję dom 100 m2 parterówka dach kopertowy samemu za 145 tys. Niewiele już zostało do roboty. Myślę że przekroczę budżet o jakieś 10%. Bo doszła pompa PW i musiałem zrobić oczyszczalnię biologiczną a tego nie zakładałem w kosztorysie.
    Dasz radę jeżeli:
    1 Wybierzesz prosty projekt
    2. Zrobisz wszystko samemu (uwierz dach to nie problem jak masz dobrze wymurowane ściany trzymające przekątne)
    3 Dyscyplina w zakupach ( i tu nie ma kompromisu kupujesz tylko to co założyłeś w kosztorysie)
    To tyle. Nie zastanawiaj się tylko działaj.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxiking

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    Ja buduję dom 100 m2 parterówka dach kopertowy samemu za 145 tys. Niewiele już zostało do roboty. Myślę że przekroczę budżet o jakieś 10%. Bo doszła pompa PW i musiałem zrobić oczyszczalnię biologiczną a tego nie zakładałem w kosztorysie.
    Dasz radę jeżeli:
    1 Wybierzesz prosty projekt
    2. Zrobisz wszystko samemu (uwierz dach to nie problem jak masz dobrze wymurowane ściany trzymające przekątne)
    3 Dyscyplina w zakupach ( i tu nie ma kompromisu kupujesz tylko to co założyłeś w kosztorysie)
    To tyle. Nie zastanawiaj się tylko działaj.
    Witaj . Mógłbym prosić o więcej informacji , jaki wybrałeś projekt ? Może jakiś dziennik prowadzisz wydatków ?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Ale bez piwnicy z kamienia polnego o wysokości 2m.
    Tu się jednak mylisz, zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną, wysokość pomieszczenia 2,6m, bez piwnicy.
    Prosta instalacja elektryczna b10 na oświetlenie 4 punkty oraz b16 na gniazdka 3 punkty.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Naturalnie dużo pracy wykonam sam , wykończenie to w praktyce całe mogę zrobić , jedynie fundamenty i mury oraz dach byłyby problemem ale to z pomocą rodziny też uda się ogarnąć po kosztach . Oczywiście biorę pod uwagę tylko dom murowany , żadnych szkieletowych .
    Fundamenty - 14 tyś
    Ściany+strop -29 tyś
    Dach -23 tyś
    ----------------------------------
    SUMA 66 tyś

    To ceny materiałów na każdy etap jakie poniosłem.
    Za robociznę fundamentów policzą Tobie około 4 tyś, za ściany i strop 10, za dach 6 razem 20 tyś(bardzo optymistycznie)
    Jeżeli zlecisz budowę to 35 tyś ucieknie ci z 140 tyś.

    Instalacja elektyczna - 4 tyś
    wod - kan -2 tyś
    INstalacja CO -15 tyś

    Okna drzwi -12 tyś
    ocieplenie - 15 tyś

    ---------------------------------------------------
    Suma 48 tyś


    Tynki - 10 tyś
    podłoga - 4 tyś
    zabudowa poddasza - 4 tyś

    i Już nie masz 140 tyś
    a gdzie doprowadzenie mediów, materiały na okładziny wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, malowanie itp.


    Życzę Tobie powodzenia, jak jeszcze nie masz papierów to ostatni dzwonek, pasuje Ci samochód z przyczepką aby zwozić już materiały np stemple , deski.
    W rok ci się nie uda postawić i wykończyć, chyba że nie pracujesz, ale uwierz samemu będzie bardzo ciężko, kup sobie ketanol

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Ludzie o czym wy piszecie. Może są nieliczni którym sie udaje jak robia wszystko sami od A do Z, ale w normalnych warunkach to na same uzbrojenie działki, papiery, geodetów sretów i zanim wyjdziemy z fundamentem powyżej ziemi to już nie ma 50tyś, a czasem 70 jak masz nieciekawe warunki gruntowe albo spory spad. Ile % ludzi na forum jest w stanie zrobić samemu strop i dach ? Od razu odpowiem - mniej niż 1%. Pozostali muszą brać dekarzy, cieślę - tutaj koszty robocizny z nawet najslabszym materiałem to już dziesiątki tyś zł i długie terminy. Chyba że lubisz ryzyko, jak mój znajomy który dach miał zaczęty w kwietniu i powoli zaczyna zbliżać się do rynien ale niestety już dwa razy wichhura mu zrywala folie i miał powodz wewnątrz.
    Także odpowiedź na pytanie autora wątku - zejdź na ziemię, ktos wyżej dobrze napisał, po 170-200tys wydanych przed stanem deweloperskim przestaniesz liczyć bo i po co. Do każdego założonego budżetu na budowe domu należy doliczyć 30%, zawsze. Oczywiście możesz postawić szkieletowca, pocyganić w papierach, pokryć czymś niewiele lepszym niż folia, postawić koze w salonie, a instalacje elektryczna zrobic na dwóch bezpiecznikach ale czy warto?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Ludzie o czym wy piszecie. Może są nieliczni którym sie udaje jak robia wszystko sami od A do Z, ale w normalnych warunkach to na same uzbrojenie działki, papiery, geodetów sretów i zanim wyjdziemy z fundamentem powyżej ziemi to już nie ma 50tyś, a czasem 70 jak masz nieciekawe warunki gruntowe albo spory spad. Ile % ludzi na forum jest w stanie zrobić samemu strop i dach ? Od razu odpowiem - mniej niż 1%. Pozostali muszą brać dekarzy, cieślę - tutaj koszty robocizny z nawet najslabszym materiałem to już dziesiątki tyś zł i długie terminy. Chyba że lubisz ryzyko, jak mój znajomy który dach miał zaczęty w kwietniu i powoli zaczyna zbliżać się do rynien ale niestety już dwa razy wichhura mu zrywala folie i miał powodz wewnątrz.
    Także odpowiedź na pytanie autora wątku - zejdź na ziemię, ktos wyżej dobrze napisał, po 170-200tys wydanych przed stanem deweloperskim przestaniesz liczyć bo i po co. Do każdego założonego budżetu na budowe domu należy doliczyć 30%, zawsze. Oczywiście możesz postawić szkieletowca, pocyganić w papierach, pokryć czymś niewiele lepszym niż folia, postawić koze w salonie, a instalacje elektryczna zrobic na dwóch bezpiecznikach ale czy warto?
    Autor nie chce wykończonego w całości tylko zdolny do zamieszkania więc jak dla mnie jest to możliwe.
    Zdolny do zamieszkania to jeden pokój, kuchnia i łazienka nie koniecznie w płytkach.
    A wy tu wszyscy o stanie na cacy.

  7. #27

    Domyślnie

    Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć ile kosztuje budowa domu i jak dobrze oszacować swój budżet, zapraszamy do Szkoły Muratora! Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kosztów budowy i nie tylko.

    Szkoła Muratora - już 18 listopada. Wstęp wolny! Zachęcamy do rejestracji:
    http://muratordom.pl/szkola-muratora...82a%20Muratora
    http://muratordom.pl/

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Można przy dużym nakładzie własnej pracy i rygorystycznej kontroli wydatków zbudować dom 80-100 m2 w cenie 200 tys., nie będzie to jednak w pełni wyposażony dom. Najdroższe jest wykończenie i wyposażenie domu - można kupić wannę za 250PLN a można i za 4000 PLN, drzwi wewnętrzne za 350 a można i za 3000 za sztukę.
    Nie każdemu to się niestety uda. Dobra rada dla osób chcących budować dom, a nieznających się na budowaniu. Licz co najmniej 2000 za metr kwadratowy powierzchni użytkowej! (w bankach liczą chyba 2200). Samo rób przy własnej pracy zejdzie do ok 1600zł.
    Wiseman nie mylisz się źle zinterpretowałem twoją odpowiedź.

  9. #29

    Domyślnie

    Trzeba określić co w tym założonym budżecie chciałbyś wykonać. Jeśli większość prac wykonasz samemu i będziesz oszczędny to moim zdaniem dasz radę.

    Ja kończę swoje niecałe 100m. Wszystko robię sam. Budżet miałem zaplanowany na pułapie 170k. Aktualnie dobijam do 115k na matriały +10k papierologia. Kończę teraz łazienkę. Do zrobienia jeszcze kuchnia. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze zostanie z budżetu na ogródek czy ogrodzenie frontowe.

    Szukaj projektu ok 80m2. Takiego, który będzie szybki i łatwy ergo tani w budowie. Czyli prosta bryła. Bez wykuszy, balkonów itp. Najlepiej na planie prostokąta z małą ilością ścian nośnych (np tylko zewnętrzne)
    Nastaw się na poszukiwanie materiałów z tanich źródeł. Ja większość materiałów kupiłem przez net. Zdarzało się odkupić coś na OLX.
    Grzanie kablami - najtaniej inwestycyjnie. Ja kupiłem używaną PC - może jeszcze wyjść bokiem, bo nie sprawdziłem jej do tej pory (brak prądu).
    Dach prosty, dwuspadowy bez lukarn.

    Nie bój się budować samemu. Napisałeś, że mury dałbyś do zrobienia ekipie. Ja ściany zewnętrzne postawiłem w 3dni. Wcześniej 2 dni poziomowania pierwszej warstwy i chyba 2 tygodnie szalowania wieńca, ale ten etap wspominam jako szybki i przyjemny.
    Jak się boisz dachu to oddasz dekarzom. Przy prostej konstrukcji Cię nie zrujnuje.

    No i gratis masz całe forum Założysz dziennik to zawsze ktoś podpowie/pomoże.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Zgadzam się z Daniellosem.
    Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie fizycznie i czasowo udźwignąć budowę . Bo samobudowanie i szukanie dobrych i tanich materiałów pochłania duuużo tzw. wolnego czasu.

    Na forum jest kilku wybitnych samorobów napisz do nich.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Szukaj projektu ok 80m2. Takiego, który będzie szybki i łatwy ergo tani w budowie. Czyli prosta bryła. Bez wykuszy, balkonów itp. Najlepiej na planie prostokąta z małą ilością ścian nośnych (np tylko zewnętrzne)

    Ja bym polecał coś takiego , Mieszkanko 4 pokojowe w postaci domku
    https://projekty.muratordom.pl/proje...y,20,0%2C0.htm

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Witaj . Mógłbym prosić o więcej informacji , jaki wybrałeś projekt ? Może jakiś dziennik prowadzisz wydatków ?
    Projekt wymyśliłem samemu i go rozrysowałem wstępnie w AUTOCADzie. (rzut i elewacje). Potem zaniosłem to do znajomego projektanta który mi to wszystko rozrysował, wyliczył, złożył do kupy i załatwił sprawy w urzędzie. Tak, że mam projekt indywidualny. Dom w kształcie prostokąta o wymiarach 14x9, dach czterospadowy 30 stopni. We wnętrzu salon z kuchnią, 2 sypialnie, gabinet, łazienka, toaleta,kotłownia.
    Prowadzę dziennik wydatków. Napisz co cie interesuje to odpiszę.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Fundamenty - 14 tyś
    Ściany+strop -29 tyś
    Dach -23 tyś
    ----------------------------------
    SUMA 66 tyś

    To ceny materiałów na każdy etap jakie poniosłem.
    Za robociznę fundamentów policzą Tobie około 4 tyś, za ściany i strop 10, za dach 6 razem 20 tyś(bardzo optymistycznie)
    Jeżeli zlecisz budowę to 35 tyś ucieknie ci z 140 tyś.

    Instalacja elektyczna - 4 tyś
    wod - kan -2 tyś
    INstalacja CO -15 tyś

    Okna drzwi -12 tyś
    ocieplenie - 15 tyś

    ---------------------------------------------------
    Suma 48 tyś


    Tynki - 10 tyś
    podłoga - 4 tyś
    zabudowa poddasza - 4 tyś

    i Już nie masz 140 tyś
    a gdzie doprowadzenie mediów, materiały na okładziny wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, malowanie itp.


    Życzę Tobie powodzenia, jak jeszcze nie masz papierów to ostatni dzwonek, pasuje Ci samochód z przyczepką aby zwozić już materiały np stemple , deski.
    W rok ci się nie uda postawić i wykończyć, chyba że nie pracujesz, ale uwierz samemu będzie bardzo ciężko, kup sobie ketanol
    Strasznie optymistycznie to liczysz, ja dom 107-m2 za fundament zaplacilem 22 tys- uwierz bardzo tanio.
    Okna i drzwi za 12 tys-to chyba pcv biale z najtanszej firmy, przyzwoite drzwi metalowe to 2000 zl, srednie drewniane to 4000-zl.
    Elektryka...same materialy to dobre 3 tys, robota tanio drugie 3 tyś.
    Kotlownia z podlogowką czy nawet kaloryferami to blizej 20 tys a nawet wiecej.
    Tynki powiedzmy 600 m2 x25 zl to 15 tyś
    Poddasze jesli widać krokwie to sam materiał ok 10 tyś.
    Wylewka sam styropian plus beton to 60 zł za m2 co daje blizej 6 tyś,
    Budujac samemu mozna oszczędzić 30 tyś ale jakoś trzeba pracować i umieć samemu budować.
    Sam.jestem zwolennikiem faktu że za 200 da się dom wybudować ake jest bardzo ciężko ....skurw...sko ciężko....dużo we mnie goryczy bo w tym tygodniu wydałem 25 tyś.
    140 tys to z robocizną stan surowy z przyzwoitych materiałów.
    Do.tego glupie wlaczniki, gniazdka 2 tyś, podlogi 6-8 tys, drzwi wew. tanie 5 tyś, lazienka oszczędzając 10 tyś, tania kuchnia 15 tyś.
    Co by nie robił to idzie kasa jak woda.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Strasznie optymistycznie to liczysz,

    140 tys to z robocizną stan surowy z przyzwoitych materiałów.

    Co by nie robił to idzie kasa jak woda.
    potwierdzam, też liczyłem optymistycznie, niestety ceny materiałów i usług są zmienne (czytaj idą w górę) a buduje się 2-3 lata, dziś liczysz tyle i tyle a za pół roku z planowanych 20 tysi robi 25 tysi i tak na każdym kroku.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    3lata temu fliziarz za małą prostą łazienkę brał 2,5-3 tyś(2tygodnie pracy 1osoby) teraz ceny zaczynają się od 5 tyś a często dużo wiecej.
    Elewacje goście robili po 30-35zl a teraz to po znajomości 40 bo normalnie 45 zl.I tak ze wszystkim....na pocieszenie stwierdzę że nie tylko oni lepiej zarabiają....moja pensja też wzrosła....

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    A może takie coś https://z500.pl/projekt/69/Z71,latwy...-dzialke.html? Mały domek, na parterze jest pokój więc można sobie zrobić spokojnie dół, a potem z czasem wykańczać poddasze. Tylko dół zrobić na prostokąt bez tego udziwnienia na taras. Nic prostszego się chyba nie znajdzie. Robiąc dół w prosty sposób do zamieszkania i wszystko samemu może sie zmieści w planowanym budżecie.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Strasznie optymistycznie to liczysz, ja dom 107-m2 za fundament zaplacilem 22 tys- uwierz bardzo tanio.
    Okna i drzwi za 12 tys-to chyba pcv biale z najtanszej firmy, przyzwoite drzwi metalowe to 2000 zl, srednie drewniane to 4000-zl.
    Elektryka...same materialy to dobre 3 tys, robota tanio drugie 3 tyś.
    Kotlownia z podlogowką czy nawet kaloryferami to blizej 20 tys a nawet wiecej.
    Tynki powiedzmy 600 m2 x25 zl to 15 tyś
    Poddasze jesli widać krokwie to sam materiał ok 10 tyś.
    Wylewka sam styropian plus beton to 60 zł za m2 co daje blizej 6 tyś,
    Budujac samemu mozna oszczędzić 30 tyś ale jakoś trzeba pracować i umieć samemu budować.
    Sam.jestem zwolennikiem faktu że za 200 da się dom wybudować ake jest bardzo ciężko ....skurw...sko ciężko....dużo we mnie goryczy bo w tym tygodniu wydałem 25 tyś.
    140 tys to z robocizną stan surowy z przyzwoitych materiałów.
    Do.tego glupie wlaczniki, gniazdka 2 tyś, podlogi 6-8 tys, drzwi wew. tanie 5 tyś, lazienka oszczędzając 10 tyś, tania kuchnia 15 tyś.
    Co by nie robił to idzie kasa jak woda.
    Nie liczę tylko tabelka mi liczy. Poza tym podałem tylko ceny materiałów jak ktoś chce ekipami to taki dom 100m to minimum 280 tyś.
    Za samą robociznę fundamentów policzyłbym dodatkowo 4000zł. No okien nie mam białych tylko jednostronny dąb bagienny. Tynki w 100m2 domu to bliżej 400m2. Wylewka chłopaki biorą 10zł , styropian układasz sam i izolację(4 dni roboty).
    Tu masz jeszcze elektrykęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	inst el.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	400936
    30 tyś to chyba więcej krzyczą za postawienie SSO, a gdzie wykończenie???
    Kto Ci broni położyć w ciągu tygodnia płytki w łazience i zarobić 3 tyś(nie płacąc obcej osobie) chyba że się na tym nie znasz to lepiej zlecić to :fachowcowi".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	400935

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    3lata temu fliziarz za małą prostą łazienkę brał 2,5-3 tyś(2tygodnie pracy 1osoby) teraz ceny zaczynają się od 5 tyś a często dużo wiecej.
    Elewacje goście robili po 30-35zl a teraz to po znajomości 40 bo normalnie 45 zl.I tak ze wszystkim....na pocieszenie stwierdzę że nie tylko oni lepiej zarabiają....moja pensja też wzrosła....
    Już chcesz oddać 5 tyś za wykonanie łazienki komuś obcemu a jakbyś ją sam wykonał za tą kwotę mógłbyś kupić lepszy sprzęt do łazienki albo na materiał na inny etap. Elewację też chcesz zlecić firmie? takim sposobem nie uda się Tobie wybudować tanio i zmieścić się w budżecie.
    6200 na dół łazienkę wydałem na materiał kleiłem na sopro no1 70zł za worek 25kg .

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozumiem iż sam wybudujesz dom do SSO, sam zrobisz gydraulike, sam elektrykę, i sam kladziesz plytki, w dodatku pewnie jeszcze sam docinasz plyty na meble kuchenne.
    Ja rozumiem budować oszczędnie ale niewielki % budujących robi wszystko samemu bo poprostu nie umie.
    A co z pracą w czasie budowy, pracując sam budowa domu trwa wieczność.
    Mam kolegę ktory zlecił budowę domu do SSZ, a teraz tynki, zabudowy i elewacje robi sam ale już rok siedzi w domu i do zimy nie skończy.Przeliczył że za rok zarobilby 50 tyś to za ten rok wiecej na budowie zrobi nie płacąc innym.Ale wtedy robocizna nie jest za darmo tylko.te 50 tyś trzeba wziąść z kupki.
    Ps wylewki to te 10 zl to koszt robocizny po znajomosci, sam materiał to nastepne 15 zł bez rozkladania styropianu.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Budując dom za 200tys to kuchnie możesz sobie kupić w biedronkce za 600zł albo w Leroyu za 1tyś. Kafle na wyprzedażach po 25zł max, panele po 20. Ale i tak niewiele to da to budowa zaskoczy was przynajmniej kilka razy po kilka tys nieplanowane. Nie masz 300tyś nie mysl o domu, taka moja rada.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony