dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 366
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie Indywidualny MiM.

    Witam wszystkich!
    update 28 marca 2018:
    tak wygląda projekt:
    https://youtu.be/N_Lqfu8oG9w

    Myślę, że nadszedł już ten czas...


    Działka już jest, projekt na ukończeniu. Pojawia się coraz więcej pytań i stresu związanego z odpowiedzią na to najważniejsze... Czy podołam?!

    Już dawno chciałem rozpocząć pisanie tego dziennika ale ilość tekstu który należałoby tu zamieścić ciągle mnie do tego zniechęcała.
    Ten pierwszy wpis nie będzie długi bo postanowiłem dawkować swoje zapytania i dzielenie się postępami w miarę możliwości czasowych.
    Dlatego dziś nadszedł ten dzień kiedy zaczynam i mam nadzieje będę regularnie "dorzucał do pieca"...

    Teraz tylko muszę się zorientować jak dodawać obrazki do postów i za kilka chwil zadawać kolejne pytania...
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 28-03-2018 o 23:05

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Witaj w gronie samorobów i nic się nie bój, jeżeli masz odpowiednią ilość czasu (zależną od tego jak bardzo Ci się spieszy do wprowadzenia) to powinieneś dać rade. Czeka Cię dużo myślenia i jeszcze więcej czytania ale to daję dużą satysfakcję gdy sam stworzysz swój dom. Trzymam kciuki i na pewno będę zaglądał.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Miło mi powitać pierwszego gościa w moim temacie dzięki za wsparcie

    OK. Tak wygląda rzut parteru i piętra na chwile obecną. Projekt na ukończeniu, bardzo proszę o uwagi.
    To mój pierwszy obrazek wstawiony na tym forum, nie znam standardów więc jeśli coś nieczytelne to będę się
    starał poprawić. Ja to znam już na pamięć wiec nie umiem obiektywnie ocenić.

    Bardzo doceniam każdą sugestie, uwagę... nawet te najbardziej krytyczne...


    PÓŁNOC OD STRONY WEJŚCIA, GARAŻU:

    PARTER:



    PIĘTRO:



    Trochę o założeniach:

    *dom do 150m2,
    *piętrowy bez skosów,
    *gabinet na parterze w strefie blisko wejścia (wejście do gabinetu nie udostępnia reszty domu),
    *dach kopertowy,
    *przynajmniej 3 sypialnie
    *spory garaż, 2stanowiskowy
    *pomieszczenie nad garażem do zagospodarowania w przyszłości pod domowe studio muz,
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 14-11-2017 o 22:00

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A okna mi brakuje w salonie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja też się przywitam i będę zaglądał.

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A okna mi brakuje w salonie.
    mi też, a najlepiej to przydało by się okno od ściany do ściany. Brakuje też info o położeniu domu względem stron świata.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ja też się przywitam i będę zaglądał.



    mi też, a najlepiej to przydało by się okno od ściany do ściany. Brakuje też info o położeniu domu względem stron świata.
    słusznie już uzupełniam info o stronach świata... co o okna... tak macie racje też ciągle chodzi mi to po głowie a z drugiej strony już tyle tych okien.... Dom ma być w stylu klasycznym i to dodatkowo trochę koliduje z takim wielkim oknem moim zdaniem. Kolejnym powodem tego, że dom jest bardziej "otwarty na zachód niż na południe to fakt, że działka ma szerokość 40m a głębokość już tylko 27m więc za domem nie będzie dużo miejsca ani pięknych widoków. Ogród właśnie od zachodu... no i ostatni argument (choć mniej ważny), telewizor czy tam rzutnik chciałbym na ścianie południowej żeby uniknąć problemów z odbiciami... ale nadal nie jestem przekonany na 100%.

    tak mi przeszło przez myśl.... prościej zamurować niż wykuć ? gdybym zmienił zdanie
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 14-11-2017 o 22:30

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem z wizytą w INSPEKTORACIE MELIORACJI I URZĄDZEŃ WODNYCH.

    W ciągu 2 tygodni okaże się czy na polu na którym się będziemy budować znajdują się jakieś urządzenia (sączki itd). Nie wiem czy bardzo to może pokomplikować moje plany złożenia wniosku o PNB jeszcze w tym roku... Czekamy...

    W międzyczasie dorzucę kilka fotek z działką i ogrodzeniem wykonanym samodzielnie wiosną 2017 roku:

    MARZEC:

    Działka jak wspomniałem, szczere pole:


    Pierwszy zakup:


    oczywiscie bez zawartosci:



    Działeczka soczyście przywitała się z moimi nowymi butami:

    które już nie wyglądały jakby miały tydzień, choć przyznaje głupim pomysłem było je zakładać ale jakoś tak na szybko wyszło, kierowca zadzwonił, że już blisko więc szybko złapałem co pod ręką i pojechałem oby tylko takie straty w przyszłości...

    po godzinie od przyjazdu hds na miejsce:
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 16-11-2017 o 01:23

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.260

    Domyślnie

    Spółki wodne (czy jak je tam zwał w historii) wiedzą co nieco o rowach, o sączkach równo wiedzą, map na to nie ma, chyba że jakiś mocno siwy coś pamięta. Przy PnB nikogo sączki nie obchodzą bo na mapie ich nie ma. Niby jakim cudem mają tam się pokazać? Wykop pod fundament pokaże ci prawdę. Będą sączki to łączysz je osobną rurą i podłączasz to dyskretnie do najbliższego rowu lub drenażu domu poniżej najniżej położonej studzienki. Jeśli działka jest na terenie płaskim jak stół, to mogę tylko współczuć. Wtedy piwnice masz z głowy a chatę podnieś troszkę wyżej, aby nie być bohaterem reportażu "Kolejni zalani z powodu niedrożnych rur/rowów (nieporzebne skreślić).

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Hej, jak na samoroba to spory masz domek i dość trudny konstrukcyjnie. Jak bardzo się znasz na budowaniu i ilu będziesz miał pomocników? jaki szacujesz budżet i jak długo planujesz budować? Jak masz to zapodaj jakieś wizualizacje domku. Opowiedz szczegółowo jak technologicznie chcesz zbudować domek, typu z czego, ile izolacji itp bo na razie nic nie wiadomo. Z grubsza po rzutach widać że mur 25cm plus 20cm izolacji.
    Dobrze widzę że na piętrze aby dostać sie do sypialni to trzeba przejść przez pokój 2/5? Przeoczenie czy tak chcieliście?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Spółki wodne (czy jak je tam zwał w historii) wiedzą co nieco o rowach, o sączkach równo wiedzą, map na to nie ma, chyba że jakiś mocno siwy coś pamięta. Przy PnB nikogo sączki nie obchodzą bo na mapie ich nie ma. Niby jakim cudem mają tam się pokazać? Wykop pod fundament pokaże ci prawdę. Będą sączki to łączysz je osobną rurą i podłączasz to dyskretnie do najbliższego rowu lub drenażu domu poniżej najniżej położonej studzienki. Jeśli działka jest na terenie płaskim jak stół, to mogę tylko współczuć. Wtedy piwnice masz z głowy a chatę podnieś troszkę wyżej, aby nie być bohaterem reportażu "Kolejni zalani z powodu niedrożnych rur/rowów (nieporzebne skreślić).
    Piwnicy nie przewiduje, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Działka raczej płaska ale zobaczymy jak oni to rozwiążą. Mam nadzieję, że nie będzie tragedii. Geotechnik przy badaniu ostatnio stwierdził, że warunki są bardzo korzystne, choć nie idealne.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Hej, jak na samoroba to spory masz domek i dość trudny konstrukcyjnie. Jak bardzo się znasz na budowaniu i ilu będziesz miał pomocników? jaki szacujesz budżet i jak długo planujesz budować? Jak masz to zapodaj jakieś wizualizacje domku. Opowiedz szczegółowo jak technologicznie chcesz zbudować domek, typu z czego, ile izolacji itp bo na razie nic nie wiadomo. Z grubsza po rzutach widać że mur 25cm plus 20cm izolacji.
    Dobrze widzę że na piętrze aby dostać sie do sypialni to trzeba przejść przez pokój 2/5? Przeoczenie czy tak chcieliście?
    Wszystko o czym piszesz postaram się uzupełnić w niedługim czasie. Tyle się działo przez ostatni rok na działce a jeszcze więcej w głowie, że nie jestem tego w stanie od razu namalować. Jeśli chodzi o sypialnie to pomieszczenie 2/5 i sypialnia w zamyśle nazywa się sypialnią tylko architekt to jakoś tak opisał.
    Fakt projekt jest spory... Boję się tego, ale póki mam zapał i zdrowie będę próbował. Pomocników póki co nie mam ale fakt, że przydałby się choć jeden na stałe. Zobaczymy jak wyjdzie. Najważniejsze, że kompletnie nie goni mnie czas. Mogę to budować i budować oczywiście w granicach rozsądku... w temacie budowlanki... jestem kompletnie zielony. Nic nie budowałem. Robiłem sobie jakieś tam prace wykończeniowe, remont łazienki i jakieś tam inne pierdoły o których nie warto wspominać. W podpisie u kogoś widziałem motto które mnie motywuje: " Zrobię to co umiem, a czego nie umiem to się nauczę i też zrobię" czy jakoś tak...
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 16-11-2017 o 00:30

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    KWIECIEŃ MAJ CZERWIEC 2017:

    Pierwsze graty na ogrodzenie, miało być tymczasowe ale siatka leśna jakoś do mnie nie przemawiała więc:


    Narożniki z pomocą kolegi... samemu trochę się obawiałem... potem już szło szybko...







    pod koniec kwietnia wreszcie umowa na wodę i pierwszy grill:





    w połowie maja wszystkie słupki pomalowane:

    pod koniec czerwca działka zamknięta:


    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 16-11-2017 o 01:23

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Nie chce Ci odbierać nadziei ale masz naprawdę trudny dom jak na samoroba tym bardziej że faktycznie sam planujesz budować bez pomocników, a tylko ich rozważasz. Sebastian którego przywołałeś budował prosty domek parterowy na rzucie prostokąta i praktycznie wymurował ściany ale dachu nie robił tylko zamówił wiązary wiec to odpadło. Tez robił płytę fund a ona jest chyba najłatwiejsza dla samoroba a zarazem najlżejsza bo nie trzeba dźwigać setki ciężkich bloczków betonowych, a jeden waży ponad 20kg. U Ciebie ze względu na to, że nad garażem będzie jakieś pomieszczenie to konstrukcyjnie najlepiej połączyć ściany garażu z ścianami domku, wiec murować z BK i fundament zrobić pod całością tradycyjny, aby równo siadało. Będzie sporo bloczków do przenoszenia, a to się równa bóle w plecach po takiej zabawie i dużo możliwych kontuzji. Praktycznie bez jednego czy dwóch pomocników nie ma co nawet podchodzić do tematu, bo urobisz się jak świnia a końca nie będzie widać. Jeszcze murowanie do pewnej wysokości jakość pójdzie, ale jak już będzie trzeba użyć rusztowania to wszystko bardzo spowolni gdy samemu je będziesz musiał przestawiać. Najlepiej sobie to dobrze przemyśleć bo raczej domek sie teraz przyda, a nie za 10lat jak już dzieciaki będą dorastać i za chwilę wyfruną z gniazdka. Też sobie trzeba ułożyć plan działania co będziesz i jak mniej więcej robił po kolei by potem na to nie tracić czasu.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    A ja Ci powiem że mam podobny dom do Twojego i się da. Co prawda ja miałem olbrzymie wsparcie w rodzinie i znajomych. Prawie zawsze ktoś na budowie był ze mną. Co do tego bólu pleców to szczerze mówiąc bardziej mnie bolały jak miałem dłuższa przerwę w budowie od siedzenie przy biurku niż od "dźwigania" bloczków. Murarka chyba działał jak swoista gimnastyka. Jeśli będziesz sam zejdzie Ci się trochę dłużej.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Da się nawet bez żadnego wsparcia. Ja buduję dom piętrowy około 200m2 pow. użytkowej całkiem sam (no, z psem ). Murowanie na kleju lub piance idzie dosyć szybko. Dla mnie największym wyzwaniem był strop monolityczny. Trwało to baaardzo długo. Teraz robię drugi strop.
    Ważne żeby to lubić. Jeśli przyjście na budowę ma być udręką, to lepiej dać sobie spokój. Ja już jestem uzależniony od budowy.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Da się nawet bez żadnego wsparcia. Ja buduję dom piętrowy około 200m2
    No miło usłyszeć takie słowa... bardzo w to wierze bo u mnie tez około 200 wyjdzie. Dzięki B_i_U dzięki ukbufkruf ale też dzięki Kamilowi bo potrzebne jest też usłyszeć, że nie będzie podczas budowy samych kolorów tęczy...

    Powiem tak, może to naiwne podejście ale myślenie mam takie: budowa będzie moją siłownią... Do tej pory zdarzało mi się płacić 2k za karnet rocznie i byłem tam kilka razy... w tym przypadku jeszcze zamierzam zarobić(nie wydając). Jak już wcześniej pisałem, nie mam presji czasu, a póki co odliczam dni do wbicia szpadla. Zdaję sobie sprawę, że będą i trudne momenty ale nastawienie pozytywne jest... To jest moje marzenie i chce je jako kolejne spełnić... Byle było zdrowie

    kilka informacji o projekcie:
    *fundamenty tradycyjne (na99%) nie mam potwierdzenia od konstruktora ale wszystko na to wskazuje,
    *ściany poro25+20styro (grafit) działowe też poro25(zależy mi na dobrej akustyce)
    *dach wiązary gotowe z fabryki, pełne deskowanie + papa,
    *dachówka ceramiczna
    *stropy monolityczne (tzn strop nad parterem i nad garażem)

    pewnie o czymś jeszcze nie wspomniałem to uzupełnię...

    Co do pomocników to w pewnym momencie nie da się obejść bez pomocy drugiej osoby ale mając na myśli pomocnika na stałe do całej budowy to u mnie nie ma takiej możliwości.

    Ktoś wczoraj pytał o wizualizacje... Mam takie pseudo które robiłem sobie w Sketchupie ale trochę się wstydzę bo wygląda to mega średnio ale może jeszcze dopracuje i uzupełnię fotki.
    póki co wstawiam tylko zdjęcia budynków na których z grubsza jeśli chodzi o elewacje bryłę stolarke się wzorowałem:



    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 16-11-2017 o 19:38

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o akustykę ścian to jeszcze lepszym wyborem będą silikaty.

    Podoba mi się stwierdzenie: "To jest moje marzenie i chce je jako kolejne spełnić... Byle było zdrowie".

    Powodzenia życzę
    Bartek

    P.S. Dom w podobnym stylu buduje forumowicz Mikolaj5 w dziennikach dzień po dniu.
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 16-11-2017 o 20:33
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    no właśnie o silikatach też myślałem ale za mało póki co wiem, ktoś mądry podeśle jakieś ciekawe porównanie? albo gdzie tego szukać poza wujkiem google?
    ps dzięki za cynk poszukam Mikołaja.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Silikaty - najcięższy; najlepiej tłumiący dźwięki, najzimniejszy, idealny na ściany działowe; wytrzymałość 15MPa.
    Beton komórkowy - bardzo nasiąkliwy, bardzo mała wytrzymałość (ale wystarczająca) 2-3MPa; najcieplejszy (porównywalny z drewnem) materiał ścienny; łatwy w obróbce; słabo tłumi dżwięki.
    Ceramika poryzowana (Porotherm itp.) - to właściwie materiał o cechach uśrednionych biorąc pod uwagę powyższe; wytrzymałość porównywalna do silikatów; dużo większa promieniotwórczość; dobra przyczepność tynku.

    To tak w skrócie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    To i ja się przywitam

    Hmm ja jak sam zauważyłeś buduję taki podobny domek może ciut mniejszy i rada jedna ... rób płytę - nie dlatego że ma te wszystkie super właściwości itp chociaż jak poczytasz to też przejrzysz na oczy ale wg. mnie czeka cię dużo murowania zapewne znakomity czas samemu. Mi na parter poszło 25 palet solbetu uwierz mi masakra. To pomyśl czy czasem po dzwiganiu 20 kg bloczków nie powiesz sobie dość i nie potrzebnie się zniechęcisz. Jeszcze się na marujesz.

    Co do skomplikowanego domu.. nie wiele widzę tu utrudnię... są domy gdzie masz zaokrąglenia na ścianach itp, różne dziwaczne wykusze, balkony itp.

    Stropy dużo roboty ale monolit to monolit, drugi strop pójdzie z górki.

    Zyczę powodzenia nie zrażaj się bo bedzie tak że ci się nie bedzie chciało ale jak sobie powiesz że dasz radę to dasz radę i ból pleców bedziesz dopiero czuł jak nic nie będziesz robił

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Miło powitać kolejną osobę której nick już kojarzy się po ponad 2 latach przeglądania forum...
    Odnośnie projektu starałem się uprościć go maksymalnie. Bez balkonów wykuszy i innych bajerów a dla porównania powiem tylko ze podstawę stanowił projekt http://www.projektyzwizja.pl/projekt...em-2-lustrzany. Już go miałem kupować ale a to tu czegoś brak a to tu czegoś za dużo i tak wyszło to moje dziwaczne coś. Wiadomo kostka to kostka. Garaż trochę utrudnia ale jakoś to przeboleje bo wiem że musi tak być...Odnośnie bólu fizycznego przy budowie... pojawia się w prawie każdym poście więc coś musi być na rzeczy...

    Tymczasem mam do was prośbę: Kilka osób zwróciło mi uwagę, że salon mało doświetlony tylko jednymi drzwiami 180/235. I zacząłem się zastanawiać czy faktycznie te drzwi plus cała zachodnia część okien wystarczy? Tam jest kuchnia i jadalnia ale są praktycznie otwarte na salon a jednak mam wątpliwości. Dlatego zastanawiam się czy tego jednak nie przerobić?

    To jest ściana południowa oddalona 8 metrów od granicy czyli po odliczeniu zieleni jakieś 7m.Chodzi mi głównie i naświetlenie salonu ale też żeby nie przesadzić ze światłem gdyż salon jak to salon służy też do oglądania tv.
    Które rozwiązanie najlepsze?


    Przy słonecznym dniu 16 listopada 2017 godzina 13.30 realne światło wg Sketchup wygląda tak:

    opcja 1 zostawiamy jak było:




    opcja 2 :





    opcja 3:



    ps. Salon to oczywiście dolny poziom i prawa połowa budynku.
    (proszę o wyrozumiałość ponieważ Sketchupa i vraya używam od niedawna)
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 17-11-2017 o 00:49

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony