dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 367
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    czy plastyfikator czasem nie przyspiesza wiazania?
    Też, dlatego beton z wytwórni tak szybko wiąże i pali w gole stopy
    Ale ważniejsze jest że nie trzeba lać tak dużo wody zarobowej i beton jest mocniejszy

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    No wlasnie, gdyby moja zaprawa wiazala jeszcze szybciej to bym nie wyrobil... ps nie wiem czy u was to samo ale u mnie 22stopnie o 6.30nie wrozy dlugiej pracy dzis...

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    No tak pod tym względem nie myślałem. Ja mam małą betoniarkę gdzie na raz wychodzi akurat taczka zaprawy czyli jakieś 1,5 -2h murowania.

  4. #204
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    miało być pięknie a wyszło...
    Dzien z przygodami... na szczescie i nieszczescie poza budowlanymi... Miałem nadzieje ze posiedze na działce od 8 do 18 i zrobie wiecej niz zwyklea o 12 musiałem sie zwijac... calej historii nie bede przytaczal choc jest iscie filmowa ale podziele sie z wami jedna ciekawostką...

    Zgubiony telefon, wiec dzwonie ze swojego do BOK T mobile zeby poinformowaco sytuacji i zalozyc blokade... oczwysice najpierw automat pyta o wszystkie piny kody srody itd co w sytuacji nerwowej (jaka jest zgubienie telefonu) troche potrafi jeszcze podgrzac atmosfere... nastepnie DOKLADNIE O TO SAMO PROSI mnie pani PI...NDA w sluchawce... wiec mysle sobie PO CO BYLO TO PIERWSZE PYTANIE ale okej... zglaszamy podajemy dane itd itd po czym telefon mi sie rozlacza... mysle sobie troche hamowka ale okej... patrze nie mam sieci wiec resetuje telefon a tam tylko polaczenie alarmowe i karta sim wylaczona... NO JA PIER******* TEPA DZIDA zamiast zablokowac numer ukradziony/zgubiony pozbawila mnie mojego numeru....

    to tylko fragment, wszystkeigo nie chce mi sie pisac bo caly dzien mozna by obsadzic w niezlej trylogii filmowej ... takze tego....

    dzis 27 bloczkow
    w sumie 759

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dzis 43
    w sumie 802

  6. #206

    Domyślnie

    Bez zdjęć się nie liczy

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    czy plastyfikator czasem nie przyspiesza wiazania?
    Plastyfikatory często nieco opóźniają wiązanie, choć nie jest to ich zasadnicza funkcja. Ich główną funkcją (jak zresztą było napisane) jest ograniczenie wody zarobowej, która osłabia beton. Przez to uzyskujemy mocniejszy beton, bardziej płynną konsystencję lub zmniejszenie ilości cementu w mieszance betonowej. Działa to jak smar, który zmniejsza tarcie pomiędzy cząsteczkami mieszanki, dzięki temu jest bardziej płynna.

    Plastyfikatory do zapraw to w zasadzie napowietrzacze, które osłabiają zaprawę ale poprawiają jej urabialność. Przeciwmrozowe "plastyfikatory" obniżają temperaturę zamarzania wody zarobowej.

    W betonie lub zaprawie działanie żrące ma głównie cement a nie plastyfikatory. Ma on odczyn alkaliczny (ph 9) co też hamuje korozję stali.

    Na forum krąży też obiegowo mit, że plastyfikatory powodują uelastycznienie stwardniałego betonu np. w posadzkach. To absolutna bzdura spowodowana chyba nazwą.

    Gratuluję postępów i życzę mocnych pleców.
    Bartek

    P.S. A na Twoją "chorobę" proponuję jakieś piwko. Wtedy milimetry zamieniają się w centymetry . Znałem też glazurnika, który jak miał krzywe płytki to lekko gasił światło żeby nie widzieć niedoskonałości i jechać dalej z robotą .
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 07-07-2018 o 20:30 Powód: P.S.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #208
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Oo to dobre moze faktycznie po nocach bede robil co do plastifikatora to kierbud a wlasciwie to dwoch ( jeden z rodziny) powiedzial zeby nie dodawac zadnego syfu tylko piach I cement to tak robilem. Nie znam sie na tym kompletnie. Przyznam ze tu zaufalem im w ciemno zdjecia beda jutro albo w pn. Przy malych postepach nie chce was zanudzic

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    dzis ledwo 26 ale znowu moglem porobic tylko chwile i cos, i cos i znowu cos...
    dzis 26
    w sumie 828



    garaz prawie skonczony wiec bede mogl spokojnie brac sie za sciany wewnetrzne...



    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 09-07-2018 o 12:47

  10. #210

    Domyślnie

    Systematycznie ale do przodu....
    Upał daje popalić...

    Zawsze to 26 szt mniej

  11. #211
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Pytanie odnosnie rur kanalizacyjnych... jakis konkretny producent albo sklad z ktorego brac? Czy ceny I jakosc w marketach typu casto, obi I leroy sa podobne? Jakie macie doswiadczenia?

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Pytanie odnosnie rur kanalizacyjnych... jakis konkretny producent albo sklad z ktorego brac? Czy ceny I jakosc w marketach typu casto, obi I leroy sa podobne? Jakie macie doswiadczenia?
    Ja brałam z WiPlastu przez neta - ceny moim zdaniem bardzo konkurencyjne, jeszcze dali rabat 3%.
    Nam długo dostawa trwała ale rozbili nam zamówienie chyba na 10 paczek, fakt, że sporo tego mieliśmy.
    W marketach przebitka nawet 2-3 krotna, więc moim zdaniem nie warto.

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Ja brałem w miejscowej hurtowni i mówiąc szczerze nie opłacało się zamawiać z neta (koszt przesyłki niwelował różnice). Tak jak pisze chilli banana ceny marketowe to jakiś kosmos. Przejedz się po dwóch, trzech lokalnych hurtowniach hydraulicznych na pewno będzie taniej, a jak powiesz że to na całą budowę i będą większe ilości to tez spory rabat powinieneś dostać.

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    U mnie najtaniej było w sklepie z typowo takimi artykułami. Najlepiej dogadaj się, że weźmiesz więcej towaru, a co nie wykorzystasz oddasz za kilka dni. Ciężko jest kupić wszystko żeby idealnie pasowało. Nie wiem czy producent ważny, ale ja brałem rury SN8 z litym rdzeniem, choć pewnie każda pomarańczowa będzie ok.

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laczak Zobacz post
    U mnie najtaniej było w sklepie z typowo takimi artykułami. Najlepiej dogadaj się, że weźmiesz więcej towaru, a co nie wykorzystasz oddasz za kilka dni. Ciężko jest kupić wszystko żeby idealnie pasowało. Nie wiem czy producent ważny, ale ja brałem rury SN8 z litym rdzeniem, choć pewnie każda pomarańczowa będzie ok.
    pomarańczowe nie są na zewnątrz?
    wewnętrzne są szare (jakby nie patrzeć tańsze)

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Rury zakopane w ziemi pod chudziakiem powinny być pomarańczowe. Szare są do rozprowadzenia instalacji już po domu. Ja dla świętego spokoju radziłbym dać pomarańczowe.

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laczak Zobacz post
    Rury zakopane w ziemi pod chudziakiem powinny być pomarańczowe. Szare są do rozprowadzenia instalacji już po domu. Ja dla świętego spokoju radziłbym dać pomarańczowe.
    Nie zrozumieliśmy się - myślałam, że cała kanalize polecasz pomarańczową.

  18. #218
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Szczerze mowiac ja wlasnie wszystkie na parterze chce dac pomaranczowe tak jak laczak pisze o pionach I pietrze jeszcze nie myslalem...

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    A ok, ja tam ci nie bronie przecież
    Wazne, że się rozumiemy

  20. #220

    Domyślnie

    Ja też brałem z lokalnego sklepu. Nieraz połowę taniej od marketów no i mogłem brąz na WZ i oddać co zostało.

    Robienie na pomarańczowych poza miejscami obciążonymi uważam za marnowanie kasy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony