dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 19
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 367
  1. #61

    Domyślnie

    Mazidło polecam:
    Grunt: http://www.adw.com.pl/izoplast-r-w-p5.html
    i na to dwie warstwy: http://www.adw.com.pl/izoplast-b-w-p38.html


    Sketchup'a ogarniałeś wcześniej?
    Bo robią wrażenie wizualizacje...
    Ja od dwóch dni się bawię i tak sobie to idzie...
    Ostatnio edytowane przez Kamil_ ; 04-01-2018 o 07:49

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dzięki za komplement, choć bez przesady. Zacząłem w nim rysować dom chyba w wakacje. Początki miałem słabe i już miałem się zrażać... ale potem kilka tutoriali na YT i było lepiej. Dla mnie odkryciem ułatwiającym było po pierwsze ustawienie skrótów a po drugie robienie komponentów i ze wszystkiego...

    Dzięki za link do mazidła. Właśnie te brałem pod uwagę.

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Czego używacie do wyznaczenia głębokości wykopu w stosunku do poziomu 0? Nie obejdzie się bez niwelatora czy może są jakiś prostsze domowe sposoby?

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ławy drutowe (na palikach z wyznaczonym poziomem zero przez geodetę - ewentualnie przeniesione szlaufwagą) i miarka

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A czym renderujesz w SketchUpie? Jakiego plugina używasz, bo nie sądzę, że masz wersję PRO ja niby mam sketchupa oblatanego, ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby renderowania, bardziej używałem do wymiarowania projektów DIY (komputery, akwarystyka, stolarka).

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    A czym renderujesz w SketchUpie? Jakiego plugina używasz, bo nie sądzę, że masz wersję PRO ja niby mam sketchupa oblatanego, ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby renderowania, bardziej używałem do wymiarowania projektów DIY (komputery, akwarystyka, stolarka).
    sketchup darmowy i vray (ten juz nie darmowy ale jak komus zalezy to sobie poradzi w internecie, sa tez inne rendery darmowy ale nie uzywalem wiec nic nie polece)

    .... własnie sie glowie jak ustawic lazienke na dole zeby wiedziec gdzie maja byc odplywy...;/ im dluzej nad tym siedze tym mniej wiem...



    ps rendery robie troche z nudow bo nie mam jeszcze pozwolenia i pogoda tez pod psem, a po drugie jeszcze troche instalacje mam nie przemyslane... i co by nie mowic jednak taki redner daje lepsze wyobrazenie moim zdaniem niz suchy screen ze sketchupa
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 12-01-2018 o 23:10

  7. #67

    Domyślnie

    Aby wyznaczyć poziom wykopu ław maiłem rozciągnięty sznurek miedzy deskami z naniesionym zerem. Na łopacie zaznaczony wymiar.

    po lewej widać sznurki.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Aby wyznaczyć poziom wykopu ław maiłem rozciągnięty sznurek miedzy deskami z naniesionym zerem. Na łopacie zaznaczony wymiar.

    po lewej widać sznurki.
    faktycznie, genialne w swojej prostocie nie pomyślałem o tym dzięki...

  9. #69

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Ławy drutowe (na palikach z wyznaczonym poziomem zero przez geodetę - ewentualnie przeniesione szlaufwagą) i miarka
    no wiem ze pisałeś o tym już wcześniej ale jakoś dopiero jak Kacper wrzucił foto to dotarło do mnie jakie to oczywiste...

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    I ja również zaznaczam swoja obecność w Twoim dzienniku. Jesteśmy na podobnym etapie.
    Masz faktycznie trochę tych ścian fundamentowych do murowania.
    Policz sobie z ciekawości ile wyszła by Cie płyta. Może się okazać że nie wiele więcej, a pracy na pewno mniej.

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Witam oficjalnie Laczak. Ta płyta fundamentowa faktycznie gdzieś tam zostanie mi z tyłu głowy... ale ostatecznie jednak nie zamierzam zmieniać i postawie fundamenty... tzn mam zamiar a czy się uda to czas pokaże.
    Tymczasem, wczoraj otrzymałem telefon od sąsiada i dowiedziałem się, że skrzynka prądu postawiona... wiec szybko pojechałem się przekonać na własne oczy OTO jest. Przypomnę tylko, że wniosek złożyłem 17 marca 2017 więc czekałem niespełna rok... ale i tak mi się nie spieszy więc luz.


  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Robimy przyłącza i stawiamy takie skrzynki - jakby pracownicy zostawili tak upapraną błotem to byłby dym

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Robimy przyłącza i stawiamy takie skrzynki - jakby pracownicy zostawili tak upapraną błotem to byłby dym
    żona jak zobaczyła myślała że jakąś starą dali bo tak z daleka wyglądała... cóż pewnie dlatego sami nie zadzwonili... na szczęście deszcz przyjdzie o obmyje...

  15. #75

    Domyślnie

    Kilka razy otworzysz i brud odpadnie razem z farbą

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tam nie ma farby materiał na włóknie szklanym pociągnięty lakierem UV. Po paru latach tak czy tak będzie obleśna

  17. #77

    Domyślnie

    To może jest lepsza od mojej postawionej przez PGE. Z "wajchy" do otwierania wszystko już odpadło

  18. #78
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie



    Witajcie, wrócił do mnie wniosek o PnB z kilkoma szczegółami do poprawy w tym jeden punkt z którym mam problem. Właściwie nie ja tylko architekt ma problem z gościem u którego załatwiał OZC bo facet w odpowiedzi na w/w pismo powiedział. "Panie, nigdy czegoś takiego nie wymagali i ja tego nigdy nie pisałem i nie wiem jak to zrobić..." a teraz załuję bo już miałem zamawiać OZC u Asolta ale archi powiedział ze będzie kogoś miał i żebym się już nie kłopotał...
    pytanie brzmi KTOŚ, COŚ? jest jakiś schemat oświadczenia które trzeba napisać czy to jest faktycznie jakieś dodatkowe liczenie itd ?
    Ostatnio edytowane przez micbarpia ; 09-02-2018 o 08:48

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    jak będę w domu to zajrzę do swojego projektu wydaje mi się że mam takie porównanie.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    jak będę w domu to zajrzę do swojego projektu wydaje mi się że mam takie porównanie.
    byłbym bardzo wdzieczny, czekam na jakies info

Strona 4 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony