dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 32
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trudno piankę o grubisci 1mm traktowac, jako izolacje, skoro w pozystałych czesciach ibudowy jest 20mm ...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To przeciez mest normalne - to jest miejsce, w ktorym zimne powietrze wpada przed wymiennik, a jedyną nieizolowaną czescia obudowy jest w tym miejscu klapka .
    Podklej ją sobie kawalkiem pianki, gabki, to zjawisko zniknie. Pytanie tylko - w czym to przeszkadza ?
    Czy u Ciebie się też skrapla? Jeżeli nie to dlaczego u mnie się skrapla.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Dziś przeniosłem swojego Kinetica do kotłowni, w niej mam ok 20st. Zobaczymy co z tego wyniknie, pozostaje mi jeszcze ocieplenie kanałów na strychu nie ogrzewanym. Rozbierając wyłapałem, że wełna izolacyjna w tych naszych kanałach elastycznych co biegną po strychu są konkretni mokre. Nawiew suchym wywiew i wyrzutnia można wyzymać.

    12h bez wentylacji, czuć różnicę. Od 3h przewietrzanie i całkiem inny dom.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Czy u Ciebie się też skrapla? Jeżeli nie to dlaczego u mnie się skrapla.
    Jak żona powiesi pranie, a na zewnątrz jest ujemna temperatrura, to się skrapla.
    No i co...?
    Fizyka....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Dziś przeniosłem swojego Kinetica do kotłowni, w niej mam ok 20st. Zobaczymy co z tego wyniknie, pozostaje mi jeszcze ocieplenie kanałów na strychu nie ogrzewanym. Rozbierając wyłapałem, że wełna izolacyjna w tych naszych kanałach elastycznych co biegną po strychu są konkretni mokre. Nawiew suchym wywiew i wyrzutnia można wyzymać.

    12h bez wentylacji, czuć różnicę. Od 3h przewietrzanie i całkiem inny dom.
    Hmm..a jak grubą izolację masz na kanałach w nieogrzewanym pomieszczeniu? Być może jest zbyt mała i woda się odkłada.
    Wyczytane :
    Pomieszczenia od +20 do + 15stC - przewody wywiewne i nawiewne 20mm, czerpni 50mm , wyrzutni 20-30mm
    Pomieszczenia od +14 do 1stC - odpowiednio : 50mm , 50mm, 20mm
    Pomieszczenia od 0 do - 20stC - odpowiednio : 20+200mm* , 20mm , 20+200mm*
    * - minimum 200mm wełny mineralnej, jako obłożenie lub obudowanie przewodów układanych na poddaszu nieizolowanym termicznie.
    Żródło : SPW - W/I.2011
    Plus to - zaleca się lokalizację central w pomieszczeniu ogrzewanym lub dobrze zaizolowanym, w którym jest dodatnia temp. w ciągu całego roku. Ma to ZNACZĄCY wpływ na efektywność oraz uniknięcie nadmiernego wychłodzenia zimą jak i przegrzania latem.

    I tak na chłopski rozum..trzymana w nieogrzewanym pomieszczeniu centralka i minusowa temperatura, może poskutkować zamarznięciem wody w rurce odpływu skroplin i sobie wymiennik pływa.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 20-01-2018 o 13:46

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Izolacja typowa to ok 20mm, więc to jest napewno mało, dziś będę robił porządki po kuciu położę kanały na stropie i tymczasowo wykorzystam rolkę wełny i przykryję, muszę zamówić rolkę wełny z folią srebrną i kanały owinę jak powinno być.

    Z tą zamarzniętą wodą w odpływie miałem, i to był dzień gdzie wziąłem się za przeniesienie reku.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    3 dzień po przeniesieniu reku. Jest przepaść jeśli chodzi o pracę, na zew -5 w nocy, chodzi bez tryby zamrozeniowego. Na tą chwilę totalnie nic się nie wykrapla, nie ma pary na obudowie ale woda odpływem leje się. Przez 24h nakapało ok 3l wody.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    3 dzień po przeniesieniu reku. Jest przepaść jeśli chodzi o pracę, na zew -5 w nocy, chodzi bez tryby zamrozeniowego. Na tą chwilę totalnie nic się nie wykrapla, nie ma pary na obudowie ale woda odpływem leje się. Przez 24h nakapało ok 3l wody.
    Jaką masz teraz odległość od reku do skrzynek??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Wywiew ok 3m, nawiew ok 6m.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    3 dzień po przeniesieniu reku. Jest przepaść jeśli chodzi o pracę, na zew -5 w nocy, chodzi bez tryby zamrozeniowego. Na tą chwilę totalnie nic się nie wykrapla, nie ma pary na obudowie ale woda odpływem leje się. Przez 24h nakapało ok 3l wody.
    Mówilem, że nieogrzewane pomieszczenie to dla reku bez nagrzewnicy nieorozumienie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #211

    Domyślnie

    Wczoraj zamontowany Kinetic 250

    Nastawy:
    Nawiew 25%, wywiew 35%

    Odczyt temperatur:
    Zewnętrzna - 0C
    Nawiew (czujka w skrzynce rozprężnej, w najdalszym punkcie) - 18C
    Temperatura w domu - 21,5C

    Wilgotność przed uruchomieniem rekuperatora 70/75%, po 24h spadło do 63%, nawiewa 43% (czujka w skrzynce).... wilgotność w domu stanęła w miejscu... czekać? poprawić coś w ustawieniach? powinna szybciej spadać?


    Nie słychać/czuć żadnych nieszczelności na obudowie, przy tej temperaturze (0C) nie rosi żadna klapka czy zaślepka...

    Jedynie co denerwuje, to delikatnie słyszalny szum powietrza w anemostacie w nocy, nawet przy tam małym nawiewie. Jednak nie jestem w stanie zidentyfikować co szumi... skrzynka rozprężna, kanały (green flex), za blisko rekuperator i niesie przez kanały (do sypialni raptem 4m w lini prostej)?
    Rekuperator podłączony do skrzynek rozdzielczych na stropie poprzez ocieplony spiroflex (odcinek 1-1,5m, nie wiem dokładnie) od nich grenn flex 75 do anemostatów. Może na drodze do skrzynek rozprężnych dodać tłumik? Jakaś podpowiedź?
    Przy tak małym nawiewie, na każdym z anemostatów nawiewnych czuć dość silny nawiew...
    Ostatnio edytowane przez daamiann88 ; 23-01-2018 o 20:53

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post

    Jedynie co denerwuje, to delikatnie słyszalny szum powietrza w anemostacie w nocy, nawet przy tam małym nawiewie. Jednak nie jestem w stanie zidentyfikować co szumi..)
    W pierwszą noc też na delikatny szum zwóciłem uwagę. Jutro już nie bedzei Ci przeszkadzał.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Wczoraj zamontowany Kinetic 250

    Nastawy:
    Nawiew 25%, wywiew 35%

    Odczyt temperatur:
    Zewnętrzna - 0C
    Nawiew (czujka w skrzynce rozprężnej, w najdalszym punkcie) - 18C
    Temperatura w domu - 21,5C

    Wilgotność przed uruchomieniem rekuperatora 70/75%, po 24h spadło do 63%, nawiewa 43% (czujka w skrzynce).... wilgotność w domu stanęła w miejscu... czekać? poprawić coś w ustawieniach? powinna szybciej spadać?


    Nie słychać/czuć żadnych nieszczelności na obudowie, przy tej temperaturze (0C) nie rosi żadna klapka czy zaślepka...

    Jedynie co denerwuje, to delikatnie słyszalny szum powietrza w anemostacie w nocy, nawet przy tam małym nawiewie. Jednak nie jestem w stanie zidentyfikować co szumi... skrzynka rozprężna, kanały (green flex), za blisko rekuperator i niesie przez kanały (do sypialni raptem 4m w lini prostej)?
    Rekuperator podłączony do skrzynek rozdzielczych na stropie poprzez ocieplony spiroflex (odcinek 1-1,5m, nie wiem dokładnie) od nich grenn flex 75 do anemostatów. Może na drodze do skrzynek rozprężnych dodać tłumik? Jakaś podpowiedź?
    Przy tak małym nawiewie, na każdym z anemostatów nawiewnych czuć dość silny nawiew...
    Dlaczego różne ustawienia nawiewanego i wywiewanego powietrza? Nie powinno być po równo? Nie jest tak, że skoro większa moc na wywiewie, to ciągnie powietrze do domu przez różne szpary itp?

  14. #214

    Domyślnie

    Kanały rozprowadzałem sam... profesjonalnego projektu nie miałem. Układałem sam po przestudiowaniu forum. Przy takich ustawieniach uzyskałem najlepsze wyniki. Przy ustawieniu 30/30 bardzo słabo działały anemostaty wywiewne, a nawiewne według mnie za mocno dmuchały....
    Przy takim ustawieniu jest optymalnie. Ale nie mam tego jak zmierzyć i cały czas czytam jak to wszystko ustawić.... Metoda prób i błędów. Dodam, że metrażowo kanałów nawiewnych wyszło wiecej jak wyciągowych, ale inaczej tego u mnie nie dało się za bardzo zmienić.
    Ostatnio edytowane przez daamiann88 ; 24-01-2018 o 05:53

  15. #215

    Domyślnie

    Ufff ...

    Tak jak pisałem już wcześniej napisałem reklamację do sprzedawcy a ten wysłał moją reklamację do dystrybutora (Lindab).
    Powody opisywałem (nieszczelność (słychać jakieś świsty) , skraplająca się woda na obudowie (od tyłu i z przodu obudowy . od dołu , niski odzysk (40-70%).
    Ratuję się tym że co kilka dni wyjmuję wymiennik i wylewam ręcznie z niego wodę (myślę że z 1 litr wody + robię co kilka godzin "przedmuchy - 100% moc) , to usuwa sporo wody i na jakiś czas polepsza sprawność (nawet do 80%) ale co z tego jak po kilkunastu minutach sprawnośc znów spada.
    Wczoraj temp na zewnątrz -7 stopni , nawiew + 13 stopni .. W domu ponad 22 stopnie ..

    Dodatkowo przedwczoraj podłączyłem inaczej dopływ świeżego powietrza (teraz jest z 1m przewód izolowany , podłączenie poziomie) tak aby przewód od czerpni nie 'stykał' się z przewodem od wyrzutni , ale zbytnio to nic nie pomogło.

    Nie ukrywam że obecny rekuperator kosztował mnie sporo nerwów i pracy , bo już wielokrotnie szukałem "przyczyny" problemu , kilka razy składałem , dociskałem i miałem nadzieję że problem ustąpi ., ale niestety nic nie dało a żadnych przeróbek nie chciałem robić bo to jednak nowe urządzenie ...
    Mam pewne podejrzenia gdzie mogą być nieszczelności ale nie będę "poprawiał" fabryki , tym bardziej że nie wiem czy na pewno tam jest problem ...
    Sądzę że zapewne przez jakąś małą nieszczelność jest ten problem ...

    Najpierw zasugerowano że muszą sprawdzić w fabryce mój rekuperator , ale przecież nie zostawię domu w którym mieszka kilka osób bez żadnej wentylacji , bo dom poza wentylacją mechaniczną nie ma żadnej innej wentylacji ..

    Dziś miałem telefon z Lindab że we wtorek pojawi się serwisant z nowym rekuperatorem a ten mój pójdzie na serwis.
    Nie ukrywam że bardzo się ciesze , bo mam nadzieję że we wtorek wszystkie problemy już znikną i wreszcie będę mógł się cieszyć działającym poprawnie rekuperatorem.

    Mam nadzieję że we wtorek też dołączę (ponownie) do zadowolonym klientów rekuperatora Kinetic.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Wczoraj zamontowany Kinetic 250

    Nastawy:
    Nawiew 25%, wywiew 35%

    Odczyt temperatur:
    Zewnętrzna - 0C
    Nawiew (czujka w skrzynce rozprężnej, w najdalszym punkcie) - 18C
    Temperatura w domu - 21,5C

    Wilgotność przed uruchomieniem rekuperatora 70/75%, po 24h spadło do 63%, nawiewa 43% (czujka w skrzynce).... wilgotność w domu stanęła w miejscu... czekać? poprawić coś w ustawieniach? powinna szybciej spadać?


    Nie słychać/czuć żadnych nieszczelności na obudowie, przy tej temperaturze (0C) nie rosi żadna klapka czy zaślepka...

    Jedynie co denerwuje, to delikatnie słyszalny szum powietrza w anemostacie w nocy, nawet przy tam małym nawiewie. Jednak nie jestem w stanie zidentyfikować co szumi... skrzynka rozprężna, kanały (green flex), za blisko rekuperator i niesie przez kanały (do sypialni raptem 4m w lini prostej)?
    Rekuperator podłączony do skrzynek rozdzielczych na stropie poprzez ocieplony spiroflex (odcinek 1-1,5m, nie wiem dokładnie) od nich grenn flex 75 do anemostatów. Może na drodze do skrzynek rozprężnych dodać tłumik? Jakaś podpowiedź?
    Przy tak małym nawiewie, na każdym z anemostatów nawiewnych czuć dość silny nawiew...
    Hej,

    Mógłbyś podać gdzie i za ile teraz kupowałeś Kinetic`a, kanały skrzynki rozprężne itp. Może być na PW.

  17. #217

    Domyślnie

    Tsport, odezwij się do oszczednyGrześ w sprawie rekuperatora, na pewno zaproponuje coś ciekawego.

    Kanały (greenflex), skrzynki, anemostaty, kupowałem na wentylacja24. Tam mi wyszło najtaniej....
    Ale wszystkie skrzynki będę chyba dodatkowo uszczelniał, bo zgrzane są tylko na nity i ich szczelność pozostawia dużo do życzenia.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dziś miałem telefon z Lindab że we wtorek pojawi się serwisant z nowym rekuperatorem a ten mój pójdzie na serwis.
    Nie ukrywam że bardzo się ciesze , bo mam nadzieję że we wtorek wszystkie problemy już znikną i wreszcie będę mógł się cieszyć działającym poprawnie rekuperatorem.

    Mam nadzieję że we wtorek też dołączę (ponownie) do zadowolonym klientów rekuperatora Kinetic.
    Oby wszystko zakonczylo siè pomyślnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #219

    Domyślnie

    Ehhh ...

    Dziś przyjechał serwisant z nowym rekuperatorem. Niby sprawdzili go w fabryce , przestawili dla mnie do wersji lewej.

    Serwisant wszystko sprawdził i nie miał zastrzeżeń, no może poza jednym ..

    Chodziło o nawiew powietrza z wrzutni. Nie wiadomo skąd zbiera się tam aż tyle wody. Rura izolowana , wrzutnia izolowana , rura krótka (1m) , dodatkowo otwór w ścianie dodatkowo zaizolowany wełną. Pomieszczenie ogrzewane (21 stopni).

    Po wymianie rekuperatora dodatkowo jeszcze zostało zwiększone ocieplenie rury nawiewnej (sądzę że ma teraz z 10cm wełny).

    Po uruchomieniu nawiew do pomieszczeń był 19 stopni ale niestety widzę że że kilku godzinach temepratura nawiewu już spadła o kilka stopni i zaczyna znów wykraplać się woda przy obudowie rekuperatora
    Nie mam pojęcia gdzie jest problem

    Wrzutnia i wyrzutnia jest metalowa UVLA200 (fi200). Później od razu założona jest redukcja z fi200 na fi125 i później rurę izolowaną (Termoflex) idzie do rekuperaotora.
    Rura ma długośc 1m. Cała wyrzutnia z redukcją jest w styropianie (ocieplenie) , dodatkowo dziura w ścianie jest obłożona dodatkowa wełną.
    Serwisant dołożył jeszcze wełny na wlocie powietrza do rekuepraotra (na rurze) i teraz jest z 10cm ocieplenia ale nic nie pomogło.


    Serwisant sugerował że jak bedzie dalej ciekło to aby dać dłuższą rurę i ją porządnie zaizolować , tyle że już wcześniej była długa rura i nic to nie zmienilo a przecież rekuperaotr jest w pomieszczeniu ogrzewanym , więc po co jakieś super ocieplenie ???

    Sam nie wiem co sie dzieje . W starym domu rekuperator był w pomieszczeniu ogrzewanym (kotłownia) , nawiew z zewnątrz był na słabo izolowanej rurze i zero wody ...
    A tutaj kicha

    Muszę napisać do dystrybutora , może oni mają jakiś pomysł

    Czyżby rekuperator był w pomieszczeniu za ciepłym ? Króćce są ze zwykło plastiku , nie izolowane i sądzę że tam wykrapla się woda , bo idzie rurą powiedzmy temepratura powietrza -10 stopni , w pomieszczeniu mamy +20 ...

    Ale przecież ta woda powinna trafić do "tacki" ociekowej i do kanalizacji ...

    Czy ktoś spotkał się z takim problemem ???

    PS. Dziś rano na zewnątrz -12 , nawiew +12
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 06-02-2018 o 06:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #220

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanko do posiadaczy Kinetica ...

    Jak macie wykonany połączenie od czerpni . wyrzutni do samej centrali ?

    Czy macie połączone rurą fi125 izolowaną typu Termoflex ? Na końcu do razu macie czerpnię/wyrzutnię też na fi125 czy moze jakąś redukcję i czerpnię o dużo większym przekroju ?

    Pytam , bo u mnie mam czerpnie / wyrzutnię fi200 UVLA , za nią od razu redukcja z fi200 na fi125 i na to rura termoflex i takie rury idą do rekuperatora ..

    Szukam przyczyny i pomyślałem że może to te redukcje i dużo większej średnicy czerpnia/wyrzutnia jest problemem ?

    Może ze zbyt duża prekością idzie powietrze z nawiewu ?
    Ale to takie gdybanie i szukanie powodu DLACZEGO ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 11 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony