dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 32
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #221

    Domyślnie

    u mnie czerpnia 200 -> termoflex 160 -> redukcja reku 125. Wyrzutnie mam również termoflex 160.. na razie wyrzut na strych,,
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja mam czerpnie 160 (plastikowa, okrągła w podbitce) izolowany termofflex 160 (dlugosc jakieś 8m), redukcja i reku.
    Jesli już, to woda skraplajaca się w przewodzie WYRZUTNI moglaby zalewać jednostkę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja mam czerpnie 160 (plastikowa, okrągła w podbitce) izolowany termofflex 160 (dlugosc jakieś 8m), redukcja i reku.
    Jesli już, to woda skraplajaca się w przewodzie WYRZUTNI moglaby zalewać jednostkę.
    jaką masz odległość reku od skrzynek rozdzielczych? pi razy oko...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    5-7m
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #225

    Domyślnie

    Ja mam czerpnię i wyrzutnię poprzez dachówki wentylacyjne (grzybki) fi90, ale w środku maja tylko 4 małe dziurki, zastanawiam się czy to zmieniać czy tak zostawić, bo jednak dławi to ruch powietrza w dwie strony.
    Więc od tej dachówki mam poprowadzone fi150 termoflexem, redukcja na fi125 do reku. Czerpnia 8m, wyrzutnia 5m.
    Mi woda zalewa reku, ale to z termoflexa cieknie spod wełny, wykrapla się po zewnętrznej stronie. Pocą się też klapki od filtra po stronie czerpni, z przodu i z tyłu rekuperatora. Przy plastikowych króccach także mokro.





    Ale to chyba normalne, powietrze nawiewane ma obecnie -2, a na korytarzu jest jakieś 21,5/22C.

    kaszpir007, wrzuć może jakieś zdjęcia gdzie Ci się leje.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ua+DDlUbSbOADklRHXFawA.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	406685  
    Ostatnio edytowane przez daamiann88 ; 06-02-2018 o 15:05

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    U mnie odległość obecna to ok 10m reku-skrzynka nawiewu, wywiewu ok 5m. Wyrzytnia ok 5m na strych i czerpnia ok 10m fi160, czerpnia 160, reszta kanałów na fi125.

    Obecna temperatura na dworze -8,5, termometr w anemostacie pokazuje 17,9 temperatura w domu 22,5. Sprawność wychodzi ok 83% przy 50% wydajności. Reku w kotłowni,

    Temperatury z czujników umieszczonych w króćcach reku
    Nawiew 16,6, wywiew 18, czerpnia -5, wyrzutnia 8. sprawność przy 50% -93,9%.
    Te 50% to jakieś 10minut pracy, w ciągu dnia 25% wydajność ustawiona i temperatura na nawiewie jaką zapamiętałem ok -3st.

    Reku na obudowie koło klapki filtra od nawiewu miała parę kropelek małych wody. A tak to sucho. Praca normalna bez trybu ochrony przed zamrożeniem. Wymiennik nie oszroniony jak to było przy lekkim mrozku jak raku wisiał na strychu. Woda leci momentami ciurkiem z odpływu.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 06-02-2018 o 19:23
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Hej, mam ten sam.problem co ty . Reku działa , nie leci z wnętrza woda , leci mi z połączenia z przewodem wywiewu( muszę znaleźć coś lepszego niż opaska zaciskowa bo przepuszcza) ALE w domu mam 22 stopnie a rekuperator daje nawiew 12.5stopni , na dworze -4stopnie. Oczywiście po przedmuchaniu na 100% temperatura wzrasta o około 2 stopnie ,z czasem znów wraca do 12.9. Też kupowałem w DomWent , jak załatwiłeś sprawę by przyjechał serwis ? Muszę też ich kopnąć z tym sprzętem niech naprawiają . Bo nawet jakbym nie miał.ocieplonych skrzynek i kanałów na poddaszu ocieplonym nieogrzewanym to temperatura nie powinna spaść tak drastycznie... Z domu wg menu ściąga 19/20 stopni a oddaje 12.9...SKANDAL!

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    leci mi z połączenia z przewodem wywiewu( muszę znaleźć coś lepszego niż opaska zaciskowa bo przepuszcza) ALE w domu mam 22 stopnie a rekuperator daje nawiew 12.5stopni
    A jak masz zaizolowane rury wywiewu? Wygląda, jakby w nich mocno się wychładzało powietrze i wykraplała się woda. Jaką masz temperaturę na przyłączu wywiewu w rekuperatorze?

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post

    kaszpir007, wrzuć może jakieś zdjęcia gdzie Ci się leje.
    U mnie teraz jest -12 stopni na zewnątrz ...

    Gdzie się leje ?

    Mokra klapka od strony nawiewu powietrza z zewnąrz , z tylu obudowy też skrapla się woda ...
    Tylnia klapka też cała mokra ...

    Myślałem że może coś tutaj winny jest bypass , ale działa ok (tak mi sie zdaje).

    Obecnie zmniejszyłem nawiew i lekko zwiększyłem wywiew aby była jakaś wentylacja i aby nie leciało zbyt lodowate powietrze.
    Dziś jak wróciłem z pracy to miałem nawiew do pomieszczeń +9 stopni ..

    teraz mam około +14 stopni ...

    Wygląda że jak zmniejszam nawiew to temperatura się podnosi ...

    Zastanawiam się czy po prostu jak mam czerpnię fi200 i od razu redukcję na fi125 to nie tworzy się jakieś większe ciśnienie i powietrze szybciej jest "transportowane" niż w przypadku gdyby na końcu była też czerpnia ale tej samej średnicy co króciec w rekuperaotrze. Ale to takie gdybanie i chyba zły trop ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak masz zaizolowane rury wywiewu? Wygląda, jakby w nich mocno się wychładzało powietrze i wykraplała się woda. Jaką masz temperaturę na przyłączu wywiewu w rekuperatorze?
    Więc temperatury nie mierzyłem jeszcze przy reku, ale teraz odkręciłem w kotłowni rurę wyrzutu poza dom i rekuperator pluje dosłownie woda z krocca , temperatura 5stopni gdzie na dworze jest 1. Czy to normalne ?

  11. #231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ok wiem że tak, skrapla się woda na wylocie i zlatuje do odpływu kondensatu. Na czerpni sprawdziłem i oprócz tego że skrapla się woda na zewnętrznej stronie rury to w środku sucho ( muszę zaizolować ten odcinek między kotłownia a strychem to pewnie przestanie) Nie zmienia to faktu że reku pobiera wg ustawień około 19 stopni a oddaje tylko 12. Dzisiaj jak wrócę z pracy pomierzę temperatury na rekuperatorze . Może trafił mi się zrypany wymiennik . Ocieplenie mam na strychu jak inni temroflex do wyrzutni i czerpni, rury flex izolowane 3cm wełna w alu lub 5cm wełny zwykłej ( zabrakło mi alu na kilka przewodów) Zastanawiam się czy czasem błędem nie było podpięcie wyrzutni pod szachy kominowy wentylacyjny... Ale to też sprawdzę ... Walczymy dalej

  12. #232

    Domyślnie

    Ja na razie jestem załamany. Nie mam pojęcia co się dzieje. Sprawdzę dziś jeszcze temperatury jakie idą do pomieszczeń / z pomieszczeń aby mieć pewność że na ogrzewanym poddaszu coś złego się nie dzieje , ale z drugiej strony wszystko jest pod grubą warstwą ocieplenia więc wątpie ..

    Ja poczekam do końca tygodnia i dzwonię w poniedziałek do serwisu.

    Mam już dość tego rekuperatora ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja na razie jestem załamany. Nie mam pojęcia co się dzieje. Sprawdzę dziś jeszcze temperatury jakie idą do pomieszczeń / z pomieszczeń aby mieć pewność że na ogrzewanym poddaszu coś złego się nie dzieje , ale z drugiej strony wszystko jest pod grubą warstwą ocieplenia więc wątpie ..

    Ja poczekam do końca tygodnia i dzwonię w poniedziałek do serwisu.

    Mam już dość tego rekuperatora ...
    Może to nie wina rekuperatora, a jakiś błąd o którym nie masz pojęcia.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  14. #234

    Domyślnie

    kaszpir007, pocenie się reku w tych miejscach które opisałeś jest normalne, klapki są słabo odizolowane i taki jest efekt. Jak Cię to denerwuje spróbuj pod nie wepchać trochę wełny, może pomoże.

    Natomiast co do temperatury nawiewanego powietrza to faktycznie słabo to wygląda. Może gdzieś na poddaszu przy skrzynkach rozprężnych lub rozdzielczych jest nieszczelność i ciągnie lewe chłodniejsze powietrze przez co spada sprawność?

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Z tego wszystkiego dzisiaj docieplilem kanały wyrzutu z domu , teraz mają 10cm ocieplenia. I tak pomierzone :

    Temperatura na :
    -zewnątrz 3stopnie
    - w domu 21 stopni
    - wyciągu z domu mierzone na króćcu reku przy 50% nawiewu 18.3 stopnie
    - Nawiewu na króćcu przy 50% nawiewu 13 stopni
    - nawiewu na anemostacie 12.6 stopni.

    Chciałem jutro docieplać kanały nawiewu ale widzę że bez sensu, to wymiennik pieprzy cała instalacje.

    Sprawdzałem też wywiew z domu i mimo tego że mam podłączone w komin wentylacyjny to po odłaczeniu kanału, wkładając rękę czuc lekki pęd powietrza z komina ale nie uwierze że to przez to tak mi spada temperatura na nawiew.

    Jutro zgłaszam reklamacje z rekojmi do DomWentu wychodzi na to że trafiłem uszkodzona sztukę.

  16. #236

    Domyślnie

    Zrobiłem dziś "pomiary" temperatury.

    Dodatkowo zmieniłem nawiew z wywiewem , czyli nawiew (czerpnia) był około 3-4m a wywiew (wyrzutnia) około 1m. Żadnej różnicy.

    Temperatura Wywiewu z pomieszczeń - 21,8 stopnia (na rekuperatorze)
    Temperatura Wywiewu z pomieszczenia - 22,8 stopnia (w najzimniejszym pomieszczeniu - wiatrołap)

    Temperatura Nawiewu do pomieszczeń - 11,8 stopnia (na rekuperatorze)
    Temperatura Nawiewu do pomieszczenia 1 - 15,5 stopnia (najdalszy anemostat)
    Temperatura Nawiewu do pomieszczenia 2 - 14,7 stopnia (najbliższy anemostat)

    Wiec chyba nie najgorzej ...

    Niestety nawiew do kitu.

    Pomiary robiłem jak było tak -4 stopnie . Później temp. nawiewu do pomieszczeń spadła do 8 stopni ...
    Teraz na zewnątrz jest - 11 stopni ...

    PS. Dziś rano u mnie -12 stopnie, nawiew spadł do 5 stopni.

    Tragedia.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 08-02-2018 o 06:09
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #237

    Domyślnie

    a może wspólnym mianownikiem problematycznych Kineticow jest sposób podłączenia, lewy bądź prawy?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    - wyciągu z domu mierzone na króćcu reku przy 50% nawiewu 18.3 stopnie
    - Nawiewu na króćcu przy 50% nawiewu 13 stopni
    Wygląda na to że masz niską sprawność.
    Sprawdź czy masz zrównoważony przepływ, czy nawiew równa się wywiewowi?
    Rura czerpni i wyrzutni musi być ocieplona na całej długości aż do warstwy zewnętrznego ocieplenia budynku.
    Proponowane przez wielu prowadzenie wyrzutni kominem wentylacyjnym bez ocieplenia jest błędem z powodu wychładzania i ryzyka skroplin.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Pomiary robiłem jak było tak -4 stopnie . Później temp. nawiewu do pomieszczeń spadła do 8 stopni ...
    Teraz na zewnątrz jest - 11 stopni ...

    PS. Dziś rano u mnie -12 stopnie, nawiew spadł do 5 stopni.

    Tragedia.
    a co z trybem antyzamarzeniowym , wygląda na to jakby u Ciebie nie działał. U mnie uruchamia się przy temperaturze poniżej minus 6 i nigdy nie zanotowałem temperatury na anonsemacie mniejszej jak 16 stopni.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Wygląda na to że masz niską sprawność.
    Sprawdź czy masz zrównoważony przepływ, czy nawiew równa się wywiewowi?
    Rura czerpni i wyrzutni musi być ocieplona na całej długości aż do warstwy zewnętrznego ocieplenia budynku.
    Proponowane przez wielu prowadzenie wyrzutni kominem wentylacyjnym bez ocieplenia jest błędem z powodu wychładzania i ryzyka skroplin.
    Wszystko ocieplone. Dzisiaj odłącze wyrzut z komina i zostawię na strychu ale logika podpowiada że jeśli na wywiewie z domu jest prawie 19 stopni a na nawiewie 13 to wymiennik jest skopany. Moc przepływów z reku ta sama czy to 30%/30% czy 50%/50 .

    Wg mojej logiki skoro wciąga 18.5 stopnia to na króćcu powinien oddać ponad 17 a oddaje 12.5.

    Ja nie zmieniałem strony reku zamontowałem tak jak przyszedł w kartonie

Strona 12 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony