dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 32
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Rozebrałem wszystko w cholerę.

    I tak kinetic ma na wyrzucie poza dom (między wymiennikiem a styro) klapki którą steruje sterownik silnikiem ( zamyka/otwiera) za pomocą menu serwisowego włączyłem SBS Test i w pewnym reku zamknął te klapki wtedy na anemostacie temperatura nawiewu to 15,3 stopni, jednak w pewnym momencie otwiera te klapki i temperatura spada do 12 stopni.

    Mierzyłem na wyciągu z mieszkania (króciec reku)i mam 18 stopni minimum.
    Na nawiewie do mieszkania przy rekuperatorze 12,9 stopnia.

    Nie widzę tutaj odzysku. Ewidentnie coś jest w wymienniku. Jutro wzywam WENT-DOM do naprawy z tytułu rekojmi. Niech dają reku zastępczy a ten odsyłają na testy.

    A niech spróbują mi wcisnąć kit że kanały źle ocieplone. Aktualnie mam na wyrzutni/czerpni kanał sonoduct w ociepleniu, kanały nawiewu i wyciągu do domu ocieplone 10cm wełną w strech, skrzynki również ocieplone wełną z 15 cm.

    Jestem ciekaw jak się sprawy potoczą, ale jak widać nie jest tu błędęm instalacja za rekuperatorem, a ewidentnie coś " w nim" skoro ciągnie około 18 stopni, a oddaje 13...

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zrobiłem dziś "pomiary" temperatury.

    Dodatkowo zmieniłem nawiew z wywiewem , czyli nawiew (czerpnia) był około 3-4m a wywiew (wyrzutnia) około 1m. Żadnej różnicy.

    Temperatura Wywiewu z pomieszczeń - 21,8 stopnia (na rekuperatorze)
    Temperatura Wywiewu z pomieszczenia - 22,8 stopnia (w najzimniejszym pomieszczeniu - wiatrołap)

    Temperatura Nawiewu do pomieszczeń - 11,8 stopnia (na rekuperatorze)
    Temperatura Nawiewu do pomieszczenia 1 - 15,5 stopnia (najdalszy anemostat)
    Temperatura Nawiewu do pomieszczenia 2 - 14,7 stopnia (najbliższy anemostat)

    Wiec chyba nie najgorzej ...

    Niestety nawiew do kitu.

    Pomiary robiłem jak było tak -4 stopnie . Później temp. nawiewu do pomieszczeń spadła do 8 stopni ...
    Teraz na zewnątrz jest - 11 stopni ...

    PS. Dziś rano u mnie -12 stopnie, nawiew spadł do 5 stopni.

    Tragedia.
    Jak to możliwe że na reku masz wyjście nawiewu 11,8 stopnia, a na anemostacie 15,5 ?

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dodatkowo zmieniłem nawiew z wywiewem , czyli nawiew (czerpnia) był około 3-4m a wywiew (wyrzutnia) około 1m. Żadnej różnicy.
    Ktoś już chyba Ci zwracał uwagę, że trudno zrozumieć, co masz na myśli.

    nawiew - to powietrze nawiewane do pomieszczeń.
    czerpnia - powietrze pobierane z zewnątrz
    wywiew - powietrze wyciągane z pomieszczeń
    wyrzutnia - powietrze wyrzucane na zewnątrz budynku.

    Więc co masz na myśli pisząc "nawiew (czerpnia)" czy "wywiew (wyrzutnia)"?

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Jak to możliwe że na reku masz wyjście nawiewu 11,8 stopnia, a na anemostacie 15,5 ?
    Zazwyczaj rury nawiewu idą w przestrzeni ogrzewanej izolowanej tylko od warunków zewnętrznych. Więc jak idzie tam zimne powietrze, to po drodze ogrzewa się.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Jak to możliwe że na reku masz wyjście nawiewu 11,8 stopnia, a na anemostacie 15,5 ?
    Rury idą w ociepleniu. w stropie. Są zasypane około 40cm celuozą. Zimne powietrze po prostu po drodze się dodatkowo dogrzewa.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ktoś już chyba Ci zwracał uwagę, że trudno zrozumieć, co masz na myśli.

    Więc co masz na myśli pisząc "nawiew (czerpnia)" czy "wywiew (wyrzutnia)"?

    Zazwyczaj rury nawiewu idą w przestrzeni ogrzewanej izolowanej tylko od warunków zewnętrznych. Więc jak idzie tam zimne powietrze, to po drodze ogrzewa się.
    Czasami stosuje skróty myślowe

    nawiew-czerpnia to po prostu czerpnia , czyli nawiew z zewnatrz domu
    nawiew-wyrzutnia czyli po prostu wyrzutnia , czyli wywiew na zewnatrz domu.

    Ten co dostałem zastepczy (mam nadzieję) rekuperator jest jeszcze gorszy od poprzedniego.
    Ten na "wymianę" nie jest nowy (ma przebieg ponad 14 tys godzin) i ma skopaną elektronike a raczej są całkowicie źle skalibrowane czujniki temp. Temperatura z czerpni różni się od rzeczywistej o 12 stopni. Wczoraj miałem -14 stopni a rekueprator pokazywał -2 stopnia i nie działał system antymrożeniowy.

    Efekt ? nawiew 5 stopni !

    Na razie zdjąłem przód obudowy i rekuperator działa bez przedniej obudowy. Efekt taki że zamiast nawiewu +5 stopni mam nawiew +15 stopni ...

    Musiałem coś zrobić , bo naprawdę malo przyjemne jest jak w sypialni gdze jest ponad 22 stopni wieje powietrze +5 stopni
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Rozebrałem wszystko w cholerę.

    I tak kinetic ma na wyrzucie poza dom (między wymiennikiem a styro) klapki którą steruje sterownik silnikiem ( zamyka/otwiera) za pomocą menu serwisowego włączyłem SBS Test i w pewnym reku zamknął te klapki wtedy na anemostacie temperatura nawiewu to 15,3 stopni, jednak w pewnym momencie otwiera te klapki i temperatura spada do 12 stopni.
    Ba masz ustawiony sobie tryb antyzamrozeniowy przez obejscie letnie.
    Zmien to, a żadnych klapek (bypassu) nie bedzie ci otwierał
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-02-2018 o 07:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    a co z trybem antyzamarzeniowym , wygląda na to jakby u Ciebie nie działał. U mnie uruchamia się przy temperaturze poniżej minus 6 i nigdy nie zanotowałem temperatury na anonsemacie mniejszej jak 16 stopni.
    Od 0 do -5° woda u Ciebie nie zamarza?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Wszystko ocieplone. Dzisiaj odłącze wyrzut z komina i zostawię na strychu ale logika podpowiada że jeśli na wywiewie z domu jest prawie 19 stopni a na nawiewie 13 to wymiennik jest skopany. Moc przepływów z reku ta sama czy to 30%/30% czy 50%/50 .

    Wg mojej logiki skoro wciąga 18.5 stopnia to na króćcu powinien oddać ponad 17 a oddaje 12.5.

    Ja nie zmieniałem strony reku zamontowałem tak jak przyszedł w kartonie
    Mi z tych temperatur 19 i 13 w żadnym stopniu nie wynika że coś jest nie tak z wymiennikiem. Takie temperatury bez problemu osiągnę u siebie manipulując napięciem sterującym wentylatorów lub różnicując opory instalacji nawiewnej i wywiewnej. Wystarczy założyć czerpnię z dużymi oporami i gotowe, używać brudnego filtra, źle uszczelnić wymiennik w rekuperatorze itp.
    Nawet jeśli wszystko jest OK, to do osiągnięcia ww sprawności wystarczy wymusić bardzo duży przepływ.

    Piszesz że masz przy 50% 13° nawiew i 18,3° wywiew przy 3 na zewnątrz. Czyli na oko sprawność wynosi 65%. Thesla przy 50% nawiewu ma 88%. Różnica u Ciebie to ok 20%. Nie wiem jaki masz wymiennik, ale ZTCW Kinetic mają krzyżowy. Jeśli rzeczywiście masz krzyżowy, to sprawność jest zbyt wysoka aby była prawdziwa i prawdopodobnie podkręcona nadmiarem wywiewu nad nawiewem. Jeśli przeciwprądowy, to zmniejszona nadmiarem nawiewu nad wywiewem i przyczynami jak wyżej.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    I tak kinetic ma na wyrzucie poza dom (między wymiennikiem a styro) klapki którą steruje sterownik silnikiem ( zamyka/otwiera) za pomocą menu serwisowego włączyłem SBS Test i w pewnym reku zamknął te klapki wtedy na anemostacie temperatura nawiewu to 15,3 stopni, jednak w pewnym momencie otwiera te klapki i temperatura spada do 12 stopni.
    Zaraz...
    Otwierasz bypass i dziwisz się że leci chłodne powietrze?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post

    Piszesz że masz przy 50% 13° nawiew i 18,3° wywiew przy 3 na zewnątrz. Czyli na oko sprawność wynosi 65%. Thesla przy 50% nawiewu ma 88%. Różnica u Ciebie to ok 20%. Nie wiem jaki masz wymiennik, ale ZTCW Kinetic mają krzyżowy. Jeśli rzeczywiście masz krzyżowy, to sprawność jest zbyt wysoka aby była prawdziwa i prawdopodobnie podkręcona nadmiarem wywiewu nad nawiewem. Jeśli przeciwprądowy, to zmniejszona nadmiarem nawiewu nad wywiewem i przyczynami jak wyżej.
    Kinetic ma wymiennik krzyzowy przeciwpradowy recAir RS160 z odzyskiem do 92%. Znany bardzo wydajny wymiennik stosowany także rpzez inne firmy
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Mi z tych temperatur 19 i 13 w żadnym stopniu nie wynika że coś jest nie tak z wymiennikiem. Takie temperatury bez problemu osiągnę u siebie manipulując napięciem sterującym wentylatorów lub różnicując opory instalacji nawiewnej i wywiewnej. Wystarczy założyć czerpnię z dużymi oporami i gotowe, używać brudnego filtra, źle uszczelnić wymiennik w rekuperatorze itp.
    Nawet jeśli wszystko jest OK, to do osiągnięcia ww sprawności wystarczy wymusić bardzo duży przepływ.

    Piszesz że masz przy 50% 13° nawiew i 18,3° wywiew przy 3 na zewnątrz. Czyli na oko sprawność wynosi 65%. Thesla przy 50% nawiewu ma 88%. Różnica u Ciebie to ok 20%. Nie wiem jaki masz wymiennik, ale ZTCW Kinetic mają krzyżowy. Jeśli rzeczywiście masz krzyżowy, to sprawność jest zbyt wysoka aby była prawdziwa i prawdopodobnie podkręcona nadmiarem wywiewu nad nawiewem. Jeśli przeciwprądowy, to zmniejszona nadmiarem nawiewu nad wywiewem i przyczynami jak wyżej.
    Czyli gdzie jest pies pogrzebany wg. Ciebie.

    Dlaczego inni mają na anemostatach 17-18 stopni przy wyciąganych 20,5 stopniach, a u mnie piź... 12,5 stopnia ?

    Pozdrawiam

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ba masz ustawiony sobie tryb antyzamrozeniowy przez obejscie letnie.
    Zmien to, a żadnych klapek (bypassu) nie bedzie ci otwierał
    Nie mogę znaleźć tych opcji w reku, wskażesz gdzie zmienię te ustawienie. Sprawdzę i potestuję dalej.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Nie mogę znaleźć tych opcji w reku, wskażesz gdzie zmienię te ustawienie. Sprawdzę i potestuję dalej.
    W menu serwisowym masz do wyboru dwa sposoby "systemu antyzamrożeniowgo" - nawiew i bypass. Domyślnie jest nawiew ...
    Więc jak nie zmieniałeś , to na 100% masz na nawiew i bypass nie bierze udziału w systemie antyzamrożeniowym a jedynie jest reguowana siła nawiewu z czerpni przez elektronikę ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    U mnie odległość obecna to ok 10m reku-skrzynka nawiewu, wywiewu ok 5m. Wyrzytnia ok 5m na strych i czerpnia ok 10m fi160, czerpnia 160, reszta kanałów na fi125.

    Obecna temperatura na dworze -8,5, termometr w anemostacie pokazuje 17,9 temperatura w domu 22,5. Sprawność wychodzi ok 83% przy 50% wydajności. Reku w kotłowni,

    Temperatury z czujników umieszczonych w króćcach reku
    Nawiew 16,6, wywiew 18, czerpnia -5, wyrzutnia 8. sprawność przy 50% -93,9%.
    Te 50% to jakieś 10minut pracy, w ciągu dnia 25% wydajność ustawiona i temperatura na nawiewie jaką zapamiętałem ok -3st.

    Reku na obudowie koło klapki filtra od nawiewu miała parę kropelek małych wody. A tak to sucho. Praca normalna bez trybu ochrony przed zamrożeniem. Wymiennik nie oszroniony jak to było przy lekkim mrozku jak raku wisiał na strychu. Woda leci momentami ciurkiem z odpływu.
    Teraz ja u siebie czegoś nie kumam. Na zewnątrze -4, w domu ok 22,7. na najdalszym anemostacie nawiewnym ok 17,5-17,9st. Na króćcach wychodzących z centrali mam już inne temperatury niż wtedy co pisałem.
    Czerpnia -2, wywiew z domu 18,5, nawiew 13,4, wyrzutnia 7.

    Reku podaje temperaturę 4st i 18st.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Nie mogę znaleźć tych opcji w reku, wskażesz gdzie zmienię te ustawienie. Sprawdzę i potestuję dalej.
    A instrukcji nie dostaleś ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Czyli gdzie jest pies pogrzebany wg. Ciebie.
    Dlaczego inni mają na anemostatach 17-18 stopni przy wyciąganych 20,5 stopniach, a u mnie piź... 12,5 stopnia ?
    Pozdrawiam
    Prawdopodobnie dlatego że masz otwarty lub niedomknięty bypass.
    Jest on niedomknięty dlatego, że prawdopodobnie nie masz grzałki na czerpni i w ten sposób centrala zapobiega zamarzaniu wymiennika. Zmierz sprawność, kiedy na zewnątrz będzie >+2° i upewnij się że bypass jest zamknięty.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    T
    Czerpnia -2, wywiew z domu 18,5, nawiew 13,4, wyrzutnia 7.

    Reku podaje temperaturę 4st i 18st.
    Czyli odczyt z czujnika czerpni w rekuperatorze jest do kitu ...

    Masz realną temp z czerpni -2 stopnie a rekuperator myśli że jest +4 stopnie ...

    Jak temepratura jeśli dalej spadnie na zewnątrz to elektronika tego nie będzie wiedział i bez sensu zacznie się zamrazać wymiennik ..

    U mnie wczoraj miałem -14 na zewnątrz domu a rekuperator podawał -2 stopni ..
    I dopiero wtedy lekko rekuperator zaczynał 'chronić" wymiennik a wewnatrz już dawno zamrożony był ...

    Widzę że czujniki są całkowiice nie kalibrowane i chyba tylko od szczęścia zależy kto trafi na czujnik z mniejszym błędem pomiaru albo mieszka gdzies gdzie temperatura na zewnątrz zbyt mocno nie schodzi
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Prawdopodobnie dlatego że masz otwarty lub niedomknięty bypass.
    Jest on niedomknięty dlatego, że prawdopodobnie nie masz grzałki na czerpni i w ten sposób centrala zapobiega zamarzaniu wymiennika. Zmierz sprawność, kiedy na zewnątrz będzie >+2° i upewnij się że bypass jest zamknięty.
    A jak wygląda zamknięty a jak otwarty bypas ?

    To jest taka kasetka z łopatkami , większość łopatek jest skierowanym na wymmenik ale ta kasetka jest trochę dłuższa niż sam wymmienik i dodatkowo "wystają" poza wymiennik 2 dodatkowe łopatki.
    U mnie w obu rekuperatorach te łopatki skierowane na wymiennik i wenrylator są całkowicie otwarte i wentylotor dmuchawa bezpośrednio w wymienik a jedynie te łopatki "poza" wymmienikiem są zamknięte.

    I teraz nie wiem , czy oba rekuperatory mają źle działający bypass ????

    W menu bypass letni mam wyłączony , w menu serwisowym odmrażenia jest poprzez nawiew ustawione a nie bypass ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    @kaszpir007 o tym właśnie pisałem. U mnie jak wyciągnąłem wymiennik to okazało się że łopatki są otwarte ( wszystkie ) Następnie wszedłem w menu serwisowe i wykonałem stb? Test po kilkunastu sekundach zamknął łopatki ale tylko te srodkowe- skrajne 2 miałem nadal otwarte. Automatycznie reku na anemostacie zamiast 12.8 stopnia miał już 15.2 na 50% nawiewu . Po 2 h spadło do 12.2 , wyciągam wymiennik a łopatki (baypass) znów otwarte. Dzisiaj sprawdzę czy czasem nie zmieniłem tego systemu antymrozeniowego jak pisał fotohobby bo mozliwe że tak i rekuperator jak temperatura spadła otworzył znów baypass... Przydałby się ktoś kto ma sprawnie działający reku by wyciągnął wymiennik i dał znać w jakim położeniu ma np dzisiaj w nocy łopatki.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    @kaszpir007 o tym właśnie pisałem. U mnie jak wyciągnąłem wymiennik to okazało się że łopatki są otwarte ( wszystkie ) Następnie wszedłem w menu serwisowe i wykonałem stb? Test po kilkunastu sekundach zamknął łopatki ale tylko te srodkowe- skrajne 2 miałem nadal otwarte. Automatycznie reku na anemostacie zamiast 12.8 stopnia miał już 15.2 na 50% nawiewu . Po 2 h spadło do 12.2 , wyciągam wymiennik a łopatki (baypass) znów otwarte. Dzisiaj sprawdzę czy czasem nie zmieniłem tego systemu antymrozeniowego jak pisał fotohobby bo mozliwe że tak i rekuperator jak temperatura spadła otworzył znów baypass... Przydałby się ktoś kto ma sprawnie działający reku by wyciągnął wymiennik i dał znać w jakim położeniu ma np dzisiaj w nocy łopatki.
    Ale co tu wyciagac. Te przed wymiennikiem powinny byc otwarte, a te poza nim zamkniete.
    Latem, kiedy chcemy chlodzic dom nocnym powietrzem bypass sie otwiera, czyli klapki przed wymiennikiem sie ZAMYKAJA, a te poza nim sie OTWIERAJA.
    To jest właśnie otwarty bypass, powietrze nawiewane nie jest wówczas ogrzewane przez wymienik.
    Wszystkie NIE MOGĄ byc otwarte, bo wówczas czesc powietrza przeplywa przez bypass


    Tyle, ze bypass nie powinien sie otwierac ,kiedy temperatura spada ponizej 12C chyba. Jest to "zabazpieczenie przed wychładzaniem" opisane w instrukcji.
    Dla pewnosci mozesz wyłaczyc obejscie letnie.
    Przy czym hint: w mojej wersji softu jest spieprzone tlumaczenie i w polskiej wersji jezykowej tryb "obejscie letnie WŁĄCZONE" wylącza bypass
    W wersji językowej angielskiej On i Off działają, jak powinny.
    Nie wiem, czy w późniejszych wersjach to poprawili.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-02-2018 o 17:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 13 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony