dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 32
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    To fakt teraz boom budowlany i wszystko drożeje. Najważniejsze że działa.
    Ktoś może dokładał do instalacji nagrzewnice elektryczną, cały czas się zastanawiam czy to ma sens.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Diagnotyka 00 to wentylator z drworu - obroty
    Diagnostyka 01 wentylator z domu - obroty

    U mnie diagnostyka pokazuje 8 stopni, gdzie na dworze jest 4. Tak sie zastanawiam co jest przyczyną zawyżenia, ponieważ kanał z dworu idzie przez nieocieplony strych a sam kanł jest ocieplony15 cm wełny więc wątpie, żeby mogło się nagrzać nie jest to złe, jeżeli pokazuje czujnik prawidłową temperaturę.
    To chyba wina czujnika, u mnie też zawyża, czujnik zamontowany na króćcu pokazuje 1C a diagnostyka 5C.

    Jakie macie u siebie obroty wentylatorów?

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelowy Zobacz post
    To fakt teraz boom budowlany i wszystko drożeje. Najważniejsze że działa.
    Ktoś może dokładał do instalacji nagrzewnice elektryczną, cały czas się zastanawiam czy to ma sens.
    Również o tym myślę. Napisałem do producenta czy możliwe jest sterowanie nagrzewnicą w tym modelu (w instrukcji jest taka opcja). Wydaje mi się że samodzielna nagrzewnica będzie działała mało inteligentnie. Mówią że Airpacki bardzo oszczędnie i efektywnie sterują nagrzewnicą....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał khaos Zobacz post
    To chyba wina czujnika, u mnie też zawyża, czujnik pzamontowany na króćcu pokazuje 1C a diagnostyka 5C.

    Jakie macie u siebie obroty wentylatorów?
    jeśli czujnik zawyża to może być problem z zamarzaniem reku. Zobaczymy zimą

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Tak jest opcja w trybie ustawień ale do tego potrzebny jest chyba jeszcze dodatkowy moduł o którym już ktoś kiedyś pisał: Pre-heater Controller 407198
    http://www.aeroventil.hu/pages/aerov...-lap-angol.pdf
    Jak napisałem do centrumklima/Lindab odnośnie tego modułu to wymijająco zaproponowali mi jakąś nagrzewnice za kosmiczne pieniądze. Więc pewnie tego nie mają. Przypuszczam że lepsze było by sterowanie tą nagrzewnicą z poziomu rekuperatora ponieważ nagrzewnica załączała by się tylko w trybie przeciwzamrożeniowym. Ale niewiadomo czy ten algorytm jest dobrze dopracowany. W instrukcji tego modułu są to wyboru 4 opcje przeciwzamrożeniowe i opcja 3 byłą by najlepsza czyli zmniejszenie nawiewu + nagrzewnica.
    Pytanie tylko ile kosztuje ten moduł. Bo może się okazać ze taniej wyjdzie zrobić samemu jakąś automatykę.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelowy Zobacz post
    Tak jest opcja w trybie ustawień ale do tego potrzebny jest chyba jeszcze dodatkowy moduł o którym już ktoś kiedyś pisał: Pre-heater Controller 407198
    http://www.aeroventil.hu/pages/aerov...-lap-angol.pdf
    Jak napisałem do centrumklima/Lindab odnośnie tego modułu to wymijająco zaproponowali mi jakąś nagrzewnice za kosmiczne pieniądze. Więc pewnie tego nie mają. Przypuszczam że lepsze było by sterowanie tą nagrzewnicą z poziomu rekuperatora ponieważ nagrzewnica załączała by się tylko w trybie przeciwzamrożeniowym. Ale niewiadomo czy ten algorytm jest dobrze dopracowany. W instrukcji tego modułu są to wyboru 4 opcje przeciwzamrożeniowe i opcja 3 byłą by najlepsza czyli zmniejszenie nawiewu + nagrzewnica.
    Pytanie tylko ile kosztuje ten moduł. Bo może się okazać ze taniej wyjdzie zrobić samemu jakąś automatykę.
    Mam odpowiedź producenta. Niestety do naszego Kinetica nie da się podłączyć nagrzewnicy. Opcja w menu jest zaszłością która nie została rozwinięta...

    Thank you for your email. We do not have an option to offer for a pre heater unfortunately. It may be something you can source from a third party and mount inline within the duct work but this is not something we have available.


    kolejna odpowiedz na pytanie odnośnie opcji w menu..

    This was something our Technical Design department was looking into releasing a number of years ago which never progressed into actually releasing the product and the idea was terminated.

    zatem zostaje tylko opcja zakupu osobnego urządzenia. Cytat kolegi _John z innego wątku:

    Za niecały 1000 PLN w Termex kupić można nagrzewnice kanałową z gotowym wbudowanym sterowaniem.
    Z płynną regulacją, tak samo jak ma to rozwiązane Airpack.
    Ostatnio edytowane przez hektor80 ; 08-12-2017 o 12:03
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #87

    Domyślnie

    Zamontowałem dzisiaj 4 czujniki temperatury w kanałach przy samym rekuperatorze i wyniki są następujące

    Temperaura na dworze 2,6 (diagnostyka pokazuje 5 a temperatura realna to 2) czyli już wiadomo, że czujnik w rekuperatorze zawyża temperaturę o kilka stopni.
    Temperatura powietrza z domu 21,2 (diagnostyka pokazuje 20 stopni) a realna w domu jest ponad 22 sopnie
    Temperatura do domu 20,9
    Temperatura na wyrzutni 12,4

    Jak wrzuciłem powyższe dane do kalulatora to wyszła mi sprawność 98,4% a przecież ten wymiennik takiej sprawności nawet nie ma.
    Czujniki pokazywały różnicę między sobą 0,1 stopnia i pokazywały taką samą temperaturę jak czujnik od sterownika pieca więc są dobre.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Panowie,
    ile macie ocieplenia na kanale do wyrzutni?
    U mnie z obudowy leje się woda i podejrzewam, że na wyrzutni skrapla się woda i grawitacyjnie wraca do reku. Obecnie kanał ocieplony 5cm wełny, tej z folią aluminiową, kanał prowadzony przez nieużytkowe, nieogrzewane poddasze podpięty do takiego kominka https://folnet.pl/towar/kominek-alum...ClgoQAvD_BwE#1

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Panowie,
    ile macie ocieplenia na kanale do wyrzutni?
    U mnie z obudowy leje się woda i podejrzewam, że na wyrzutni skrapla się woda i grawitacyjnie wraca do reku. Obecnie kanał ocieplony 5cm wełny, tej z folią aluminiową, kanał prowadzony przez nieużytkowe, nieogrzewane poddasze podpięty do takiego kominka https://folnet.pl/towar/kominek-alum...ClgoQAvD_BwE#1
    hmm, u mnie reku jest na nieocieplonym poddaszu, wyrzut na razie jest na strych i nie nie zauważyłem żeby się lało. standardowo 2.5cm
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    hmm, u mnie reku jest na nieocieplonym poddaszu, wyrzut na razie jest na strych i nie nie zauważyłem żeby się lało. standardowo 2.5cm
    no to muszę tam zajrzeć i zbadać gdzie się przelewa

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Temperaura na dworze 2,6 (diagnostyka pokazuje 5 a temperatura realna to 2) czyli już wiadomo, że czujnik w rekuperatorze zawyża temperaturę o kilka stopni.
    Temperatura powietrza z domu 21,2 (diagnostyka pokazuje 20 stopni) a realna w domu jest ponad 22 sopnie
    Temperatura do domu 20,9
    Temperatura na wyrzutni 12,4
    To by oznaczało, że powietrze wywiewane ochładzając się o 10 stopni ogrzewa nawiewane o 19 stopni. Realne?
    Jakiś wpływ ma wilgotność, ale na pewno nie aż taki.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    To by oznaczało, że powietrze wywiewane ochładzając się o 10 stopni ogrzewa nawiewane o 19 stopni. Realne?
    Jakiś wpływ ma wilgotność, ale na pewno nie aż taki.
    Chyba do tego służy rekuperator Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25383159_1459433267485125_1854862732_o.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	403082
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    spróbuj tu http://instalszop.pl/do/item/Kinetic...Axia-Kinetic-B, tylko nie patrz na cenę i zadzwoń, spytaj o rabat, promocję, specjalną ofertę dla Ciebie Zresztą z takim pytaniem warto zadzwonić do kilku sklepów - często cena na stronie nie jest ceną transakcyjną
    Ja pół roku temu kupiłem za 3500zł
    Gdzie kupiłeś za 3500?

  14. #94

    Domyślnie

    Panowie, proszę Was o podpowiedz, wczoraj pisałem z kolegą fotohobby i rozmawiałem z jednym ze sklepów. Byłem przekonany do Kinetic'a 250 ale po rozmowie ze sklepem proponują mi min. reku 350 = czyli Kinetic PLUS. 4 -ro osobowa rodzina, mam dom 140 mkw, ale wyłączam z tego kotłownię i garaż (nie będzie reku), robi się 117mkw, dodatkowo skosy na poddaszu użytkowym i netto wychodzi mi ok 105mkw. Widzę w Waszych opisach, że macie domy ponad 100 a mimo to stosujecie Kinetic 250. Jak podeszliście do sprawy wydajności? Proszę doradźcie coś.
    Pozdrawiam

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro_dr Zobacz post
    Panowie, proszę Was o podpowiedz, wczoraj pisałem z kolegą fotohobby i rozmawiałem z jednym ze sklepów. Byłem przekonany do Kinetic'a 250 ale po rozmowie ze sklepem proponują mi min. reku 350 = czyli Kinetic PLUS. 4 -ro osobowa rodzina, mam dom 140 mkw, ale wyłączam z tego kotłownię i garaż (nie będzie reku), robi się 117mkw, dodatkowo skosy na poddaszu użytkowym i netto wychodzi mi ok 105mkw. Widzę w Waszych opisach, że macie domy ponad 100 a mimo to stosujecie Kinetic 250. Jak podeszliście do sprawy wydajności? Proszę doradźcie coś.
    Pozdrawiam
    Przyjmuje się 20-30m3/osobę. Centrala większość czasu będzie u ciebie pracowała z wydajnością 100-120m3. Jak będziesz wentylował mocniej to będzie zbyt sucho. Ważniejszy jest dobry spręż jak górny zakres wydajności centrali. Górne biegi przydają się do przewietrzania ale przy tym Kineticu i tak masz zapas.
    Pozdr.
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro_dr Zobacz post
    Gdzie kupiłeś za 3500?
    no tu gdzie pisałem
    http://instalszop.pl/do/item/Kinetic...Axia-Kinetic-B
    Tylko zadzwoń, warto rozmawiać

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Przyjmuje się 20-30m3/osobę. Centrala większość czasu będzie u ciebie pracowała z wydajnością 100-120m3. Jak będziesz wentylował mocniej to będzie zbyt sucho. Ważniejszy jest dobry spręż jak górny zakres wydajności centrali. Górne biegi przydają się do przewietrzania ale przy tym Kineticu i tak masz zapas.
    Pozdr.
    Tulisko
    No takiej informacji mi brakowało, większość bazuje na kubaturze (oczywiście nie jest Ona bez znaczenia) i budynku a nie na ilości osób przebywających.
    Dzięki za informację
    Pozdr

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    no tu gdzie pisałem
    http://instalszop.pl/do/item/Kinetic...Axia-Kinetic-B
    Tylko zadzwoń, warto rozmawiać
    Już im dzisiaj tak łatwo nie odpuszczę Dziękuję za informację

    Pozdr

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xbinek

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-117
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro_dr Zobacz post
    Już im dzisiaj tak łatwo nie odpuszczę Dziękuję za informację

    Pozdr
    Daj znac jaka cene udalo Ci sie ugrac

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar morelowy
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Panowie,
    ile macie ocieplenia na kanale do wyrzutni?
    U mnie z obudowy leje się woda i podejrzewam, że na wyrzutni skrapla się woda i grawitacyjnie wraca do reku. Obecnie kanał ocieplony 5cm wełny, tej z folią aluminiową,
    U mnie też trochę leciało po obudowie bo na wyrzutni mam założony kanał went. elastyczny ocieplony wełną. I pomimo że dałem dwie opaski zaciskowe to jednak gdzieś tam się wkropliło i leciało po obudowie. Muszę to jakoś poprawić. A jeśli ta para wodna się skrapla i spływa tym kanałem wyrzutnią to powinna wylecieć do odpływu, co?

    A teraz wracając jeszcze do tematu nagrzewnicy. Nagrzewnica za prawie 1000zł to dla mnie jakoś przesadnie drogo. Zastanawiałem się nad prostszym rozwiązaniem. Trochę szukałem i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie tu regulatora mocy grzałki starowanego grupwo, czyli taki rodzaj PWM ale działającego tak że załącza grzałkę na 1sek. a wyłącza na 9 sek. Oczywiście czas wyłączenia i załączenia dopierany jest w zależności od temp. zadanej. Taki rodzaj sterowania jest najbardziej ekonomiczny i nie wprowadza zakłóceń do sieci.
    Najtaniej pewnie było by to zrobić na jakimś mikrokontrolerze czy arduino + przekaźnik SSR, ale nie mam teraz na to czasu. Poszukałem gotowca i znalazłem taki sterownik REGULATOR MOCY I TEMPERATURY PRD2U+. Można pod niego podłączyć 2 sondy. "Można płynnie regulować moc dostarczaną do grzałek, przez co można regulować również temperaturę. Posiada bardzo dużą rozdzielczość regulacji mocy wynoszącą 0,25%" Koszt to 194zł brutto z jedna sondą.
    Nagrzewnica kanałowa na znanym portalu aukcyjnym 2,0kW fi 160 to koszt 269 zł wiec całość zamknęła by się w kwocie mniejszej niż 500zł. Co wy na to?

Strona 5 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony