dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 89
  1. #21

    Domyślnie

    taka budowa która będzie wymagała pozwolenia na budowę. Czyli projekt, wszelkie uzgodnienia, itp. Myślę, że raczej nie będziecie tego robić, bo to jest bardzo duża kasa .

    Nawieźcie kamienia, utwardźcie, wyrównajcie jeździjcie. proponuje wcześniej wyłódkować czyli zebrać humus i dopiero wtedy zasypać kamieniem. Będziecie mieli wtedy podwaliny do wykonania docelowej drogi, kiedyś, w jakiejś najbliższej pięćdziesięciolatce

    Nie ma żadnego zagrożenia. U mnie droga wewnętrzna prywatna w której mam udział ma grunt PsIII i nie zamierzam zajmować się jakimś wyłączaniem z produkcji rolniczej. ja z niej nie korzystam, ale sąsiad całą wysypał gruzem.


  2. #22

    Domyślnie

    Slawko123 wracam, gdyż kilka lat temu (jeszcze tam nas nie było) musiał być projekt włączenia tej "naszej drogi" do drogi asfaltowej powiatowej. Czy to, że zaprojektowano wjazd/zjazd ma coś do rzeczy co do kwalifikacji całej działki drogowej? Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    w/g mnie nie ma. Jak gmina/powiat/inny samorząd buduje drogi to zawsze projektuje wszystkie zjazdy/wjazdy na posesje/drogi z podkreśleniem drogi. Co innego jak w dokumentacji taka droga nie istnieje a rolnicy sami sobie takowa wytyczyli, ale te które istnieją w dokumentacji zawsze, nawet jak ta droga dzisiaj jest łąką/lasem czy innym nieużytkiem.


  4. #24

    Domyślnie

    Witam Slawko123.
    Mam pytanie. Czy Gdy wykonam ponownie inwentaryzacje geodezyjna ( juz kiedys byla robiona) i powierzchnia uzytku B przekroczy 500m2 bede ponosic oplaty: jednorazowa i ta przez 10 lat? Przed rozpoczeciem budowy mialem wylaczone z produkcji rolnej 350 m2. Klasa gruntu IIIa.
    Prosze o info.
    Pozdrawiam.

  5. #25

    Domyślnie

    Patrz na jeden z moich postów powyżej. Masz nawet obliczoną stawkę. Ja miałem pierwotnie wyłączone 4,98 ara, ale uznałem, że muszę się bardziej odsunąć od drogi i teraz będę miał wyłączone ponad 6 arów, więc zapłacę za 1 ar z hakiem. Opłaty jednorazowej nie poniosę, bo wartość gruntu ją przewyższa. W Twoim przypadku może być podobnie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kewlys120 Zobacz post
    Witam Slawko123.
    Mam pytanie. Czy Gdy wykonam ponownie inwentaryzacje geodezyjna ( juz kiedys byla robiona) i powierzchnia uzytku B przekroczy 500m2 bede ponosic oplaty: jednorazowa i ta przez 10 lat? Przed rozpoczeciem budowy mialem wylaczone z produkcji rolnej 350 m2. Klasa gruntu IIIa.
    Prosze o info.
    Pozdrawiam.
    grunt klasy "B" nie ma nic wspólnego z wyłączaniem z produkcji rolniczej. To są dwie niezależne sprawy z czego ta pierwsza niezależna od Ciebie a druga już tak. Ryzyko jest inne. wyłączyłeś 350m2 i podczas inwentaryzacji geodezyjnej musisz w tej powierzchni zmieścić się w z posadowieniem domu, podjazdami, ścieżkami itp. ogólnie z całą powierzchnią utwardzoną.


  7. #27

    Domyślnie

    Slawko123 -jeszcze mam 2 sprawy dot. odrolnienia i odbioru geodezyjnego:
    1. Płyty ażurowe z otworami, z których wyrasta trawa -chcemy tym rozszerzyć parking przed domem -byłoby to używane tylko sporadycznie - jak to potrakyuje geodeta? Wyłączy z prod. rolnej czy nie? I generalnie co o tym sądzicie? Czy to się nie będzie zapadać pod samochodem osobowym, bo chyba bez podkładu/kruszywa?
    2. Blaszak ogrodowy ok. 20m2 postawiliśmy za zgodą sąsiadów w rogu działki ok. 0.5 m od ogrodzenia - czy to jest dopuszczalne i przejdzie przy odbiorze?

  8. #28

    Domyślnie

    Z tych dwóch pytań odpowiem tylko na jedną część: Geodeta nigdy nic nie wyłącza z produkcji rolniczej. On tylko stwierdza stan faktyczny i nanosi w dokumentacji geodezyjnej.
    N resztę nie znam odpowiedzi.


  9. #29

    Domyślnie

    Ivonex, czy masz już plan zagospodarowania działki i pozwolenie na budowę na gruntach ornych? To znaczy, że chyba masz już wyznaczone pole pod wyłączenie z produkcji rolnej? Jeśli tak, to do czasu odbioru budynku zastosuj się do tego ograniczenia (w momencie rozpoczęcia robót musisz to zgłosić w urzędzie i od wtedy liczy się faktyczne wyłączenie), a co sobie tam zrobisz po odbiorze, to raczej nikt Cię nie będzie ścigał o kilka metrów.

  10. #30

    Domyślnie

    Sławko123, czyli mam rozumieć, że jeśli po inwentaryzacji okaże się , że mam poza obszarem wyłączonym postawioną drewutnię, położoną kostkę to Starostwo z urzędu naliczy ww opłaty?
    Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    nie ma czegoś takiego jak "poza obszarem" .
    Masz wyłączone 350m2 z całej działki. Nie ma określenia gdzie dokładnie. Masz się zmieścić w tej powierzchni.
    Natomiast jeśli powierzchnia utwardzona po inwentaryzacji ukaże się większa, to nie wiem. Zawsze każdy inwestor dąży do tego aby tak się nie stało. Do inwentaryzacji buduje się tylko to co konieczne, tak aby nie przekroczyć tej powierzchni i stara się aby w zagospodarowaniu działki wyłączyć powierzchnie z nadmiarem niż to co potrzeba.


  12. #32

    Domyślnie

    Wracam, bo sprawdziliśmy i geodeta wydzielił nam z produkcji już na starcie 5arów (chyba na wszelki wypadek) -regularny prostokąt -i zgłosił do urzędu. Zrobił to już na starcie budowy domu, gdy robił wytyczenie fundamentów. Co teraz? Czy to musi być 1 prostokąt czy może kilka prostokątów? Bo mamy nieregularne obrysy tarasu, kostki, domu...
    I czy na koniec przy odbieorze można to uściślić i zmniejszyć np na 4ary?

  13. #33

    Domyślnie

    Ciekawe w jaki sposób geodeta wyłączył z produkcji rolniczej? Ani nie jest właścicielem, ani nie dysponuje nieruchomością. W jaki sposób uzyskaliscie PnB skoro wyłączenie z produkcji rolniczej robi się przed złożeniem dokumentów w starostwie?

  14. #34

    Domyślnie

    Slawko123 -mam przed sobą decyzję "Orzekam zezwolić wnioskodawcy na trwałe wyłączenie...." Nie znaliśmy się a on zapytał czy zrobić to w naszym imieniu -przytaknęliśmy. Możliwe, że było pełnomocnictwo.

    Prawdopodobnie nie używam własciwych sformułowań.. Pozwolenie było bo działka była budowlana -zrobiono nas w bambuko?

  15. #35

    Domyślnie

    Ale jaki masz problem z tym wydzieleniem? Po co zmniejszać na 4 ary? To nie ma sensu. Przecież i tak Cię to nic nie kosztuje.
    Nikt Ci nie każe robić kostki pod całym wydzielonym obszarem.
    Czy kształt domu wykracza poza obrys obszaru wyłączenia z produkcji rolnej?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ale jaki masz problem z tym wydzieleniem? Po co zmniejszać na 4 ary? To nie ma sensu. Przecież i tak Cię to nic nie kosztuje.
    To sprawdź stawki podatku rolnego i od zabudowanej. Chyba masz dziwną definicję "nic".

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Slawko123 -mam przed sobą decyzję "Orzekam zezwolić wnioskodawcy na trwałe wyłączenie...." Nie znaliśmy się a on zapytał czy zrobić to w naszym imieniu -przytaknęliśmy. Możliwe, że było pełnomocnictwo.

    Prawdopodobnie nie używam własciwych sformułowań.. Pozwolenie było bo działka była budowlana -zrobiono nas w bambuko?
    poddaje sie, zapewne gadamy o zupełnie innej rzeczy. Nie dostaniesz pozwolenia na budowę wcześniej nie wyłączając z produkcji rolniczej(klasa gruntu I, II, III) i nie ma tu znaczenia czy działka budowlana czy nie, znaczy musi byc o przeznaczeniu pod budownictwo(tzw budowlana), Taką o przeznaczeniu pod role musisz najpierw zmienic przeznaczenie zwane potocznie "odrolnić".

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To sprawdź stawki podatku rolnego i od zabudowanej. Chyba masz dziwną definicję "nic".
    Jesli działka jest pod zabudowę i ma ok 1000-1500m2 to nikt nie będzie się pytał, tylko po inwentaryzacji geodezyjnej zostanie cała przekształcona w klasę "B"czyli zabudowaną. To nic nie kosztuje, robi sie to z urzędu, ale podatek będzie większy.


  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ...ale podatek będzie większy.
    no właśnie PODATEK! Płacimy 10x więcej za 5ar a tak naprawdę mamy 3-4 ary pod domem i kostką, ale inna sprawa czy to powinien być 1 prostokąt? Bo przy nieregularnościach to taki prostokąt b. zawyża...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To sprawdź stawki podatku rolnego i od zabudowanej. Chyba masz dziwną definicję "nic".
    Odnosiłem się tylko do kosztów samego wyłączenia z produkcji rolnej. Nie wiem jakie są różnice w późniejszych podatkach.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    no właśnie PODATEK! Płacimy 10x więcej za 5ar a tak naprawdę mamy 3-4 ary pod domem i kostką, ale inna sprawa czy to powinien być 1 prostokąt? Bo przy nieregularnościach to taki prostokąt b. zawyża...
    czyli nie piszesz o wyłączeniu z produkcji rolniczej, tylko o zmianie klasyfikacji gruntu. Musi być regularny prostokąt, konkretnie określony na mapie.

    O ile wyłączenie z produkcji rolniczej dotyczy jakiejś powierzchni, nie określonej umiejscowieniem, dotyczące danej działki, to zmiana klasyfikacji gruntu musi być konkretnie określona zarówno powierzchniowo, kształtem(koniecznie regularny, chyba, ze granica działki jest pokręcona) oraz umiejscowieniem.


Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony