dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Geodeta nikogo nie naciąga, geodeta mierzy z natury.
    Inwestor uważa że zakończył budowę, zleca dokumentację do odbioru. Jak wykonano, tak jest zmierzone i naniesione na mapę zasadniczą, której odbitka na wybranym fragmencie otrzymuje nagłówek np. "Inwentaryzacja powykonawcza budynku na działce XYZ" oraz kilka stempli. Plus jeśli PINB tego zażąda, to "Informacja uprawnionego geodety po zakończeniu budowy , art. 57. ust.1. pkt.5" , zgodnie/niezgodnie plus mapa odstępstw, faktura. Obmiar geodezyjny i protokół to inna praca i osobna faktura.
    O tym co jest zmianą istotną lub nie, decyduje KB.
    To nie jest nasza broszka.

    Dobrze, z instalacjami to skrót myślowy. Wynika z tego, że jeśli po zakończeni budowy i ujawnieniu budynku w EGiB ma być wykonany podział (zdarza częściej niż można sadzić), to wszelkie instalacje dla budynku muszą pozostać na działce z budynkiem np. szambo, zbiornik LPG, studnia. Bez infrastruktury można podważyć decyzję podziałową.
    Przeczytaj to co zacytowałeś i to co napisałeś, jak raz nie wystarczy, to czytaj do skutku, aż zrozumiesz


  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    O tym co jest zmianą istotną lub nie, decyduje KB.
    Kierbud nie ma takich uprawnień. To broszka projektanta.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    jak dla mnie, to geodeta Cie naciąga. Albo nie rozumiecie się.
    Kolejna sprawa, jeśli masz większa powierzchnię utwardzoną (to ta powierzchnia wyłączona z produkcji rolniczej) niż ta z pozwolenia na budowę, to nie wiem czy czasami nie musisz wystąpić do starostwa z projektem zamiennym zagospodarowania działki.
    i następna sprawa, geodeta takich rzeczy za Ciebie nie może zrobić, bo to jest istotne odstępstwo od pozwolenia na budowę, on może i ma zrobić obmiar geodezyjny powykonawczy i dać Ci z tego protokół. Tam powinno byc napisane ile wynosi powierzchnia zabudowy(dom, tarasy, podjazd, ścieżki itp.) to co jest pod ziemią nie jest powierzchnia zabudowy.
    Hmmmm, ciekawe, może i coś tu nie gra, bo właśnie dzwonił, że złożył w moim imieniu IN-1. Uffff

  4. #84

    Domyślnie

    IN-1 to nie jest wyłączenie z produkcji rolniczej. najwyraźniej mylisz pojecia i nie rozumiesz tego co mówi geodeta. Tak, IN-1 geodeta może złożyć za ciebie i to nic nie kosztuje. jedynie co, to będziesz płacił troszkę większe podatki od gruntu rocznie. Zamiast 20-30zł to 200-300zł(mniej więcej, nie znam stawek w Twojej gminie ani jaka powierzchnię działki posiadasz)

    u mnie np. podatek rolny wynosi 216zł/ha mając 1000m2 zapłacę 21,60zł /rok podatku, ale jak zmieni mi sie na "B" to zapłacę 0,32zł/m2 czyli 320zł/rok
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 25-06-2019 o 18:20


  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    No to drążę dalej.
    Kiedy było wytyczone i przez kogo? Geodeta uprawniony? Czy po 2014r.?
    Geodeta oczywiście uprawniony - ten sam, który przygotowywał mi mapę do celów projektowych. Tyczenie w czerwcu 2018 z wpisem w dzienniku budowy. Potem ponowne tyczenie w tym roku, bo budowlańcy naruszyli paliki podczas wykopów i nie byli pewni.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Przeczytaj to co zacytowałeś i to co napisałeś, jak raz nie wystarczy, to czytaj do skutku, aż zrozumiesz

    Wielu inwestorów wyobraża sobie, że geodeta wyznaczy działkę, chałupę, ściany murarzom na każdym stropie, zmierzy wszystko na i po budowie, napisze informację dla PINB, ustawi meble w kuchni, sprawdzi spadki w łazience, na koniec rozpali grilla i dowiezie 10 zgrzewek zimnego Ż. To wszystko za złotych pińcet, najlepiej płatne w ratach. Na szczęście na zachód od Wrocławia takie obyczaje nie są znane.
    Jeśli nie rozróżniasz poszczególnych usług które wymieniłem w poprzednim tekście to trudno. No cóż, jakoś trzeba z tym żyć.

    Kaizen słusznie mnie poprawił, nie KB lecz projektant.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Geodeta oczywiście uprawniony - ten sam, który przygotowywał mi mapę do celów projektowych. Tyczenie w czerwcu 2018 z wpisem w dzienniku budowy. Potem ponowne tyczenie w tym roku, bo budowlańcy naruszyli paliki podczas wykopów i nie byli pewni.
    Ciesz się postępowaniem twojej gminy, komentarz sobie daruję aby nie podważać zaufania do samorządu. Samorząd jest zawsze najważniejszy.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wielu inwestorów wyobraża sobie, że geodeta wyznaczy działkę, chałupę, ściany murarzom na każdym stropie, zmierzy wszystko na i po budowie, napisze informację dla PINB, ustawi meble w kuchni, sprawdzi spadki w łazience, na koniec rozpali grilla i dowiezie 10 zgrzewek zimnego Ż. To wszystko za złotych pińcet, najlepiej płatne w ratach. Na szczęście na zachód od Wrocławia takie obyczaje nie są znane.
    Jeśli nie rozróżniasz poszczególnych usług które wymieniłem w poprzednim tekście to trudno. No cóż, jakoś trzeba z tym żyć.

    Kaizen słusznie mnie poprawił, nie KB lecz projektant.
    A Ty dalej nie rozumiesz to co napisałem a Ty zacytowales

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post

    Ad1 i Ad2 to są dwie zupełnie inne rzeczy całkowicie ze sobą niezwiązane.

    tu nie ma żadnej drogi, zmiana klasyfikacyjna gruntu dotyczy całej działki i jak wiesz B oznacza działkę zabudowaną(nie budowlaną) lub teren zabudowany

    prawem takim, ze mylisz pojęcia. Tylko Ty możesz wyłączyć z produkcji rolniczej i tylko na Twój wniosek i robisz to zanim otrzymasz pozwolenie na budowę. To co robi gmina, to zmiana klasyfikacyjna gruntu dla działki i za to się nie płaci. Pomijam roczne podatki
    Czy w ostatnim czasie nastąpiły jakieś zmiany w tym temacie? Starostwo twierdzi, że od 2021r. obowiązkowo cała działka zmieniana jest z R na B, oraz że mam obowiązek złożyć wniosek o wyłączenie całej działki z produkcji rolnej, w przeciwnym razie otrzymam karę.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony