dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Przeglądam właśnie oferty firm o oczyszczalniach ścieków i znalazłam informację, że można zmniejszyć powierzchnię drenażu rozsączającego instalując tzw. pakiety drenażowe (septodyfuzory)i wówczas wystarczy 7,5m drenażu zamiast 45m. Czy ktoś wie o co tu chodzi? Osobiście wolę mieć jak najmnieszą powierzchnię zajętą na oczyszczalnię, ale warunki gruntowe (piach) i cena skłaniają mnie do naprostszej wersji (zwykły drenaż rozsączający). Czy te "panele" to inna wersja drenażu? I ile to kosztuje? Bardzo proszę o wszelkie komentarze.
    Pozdrowienia,
    Gaga2

  2. #2

    Domyślnie

    tez jestem tym zainteresowany.Pozdrawiam. Rich

  3. #3

    Domyślnie

    Interesujące! Wpisałem słowo "septodyfuzory" w wyszukiwarkę i pojawiły się 2 firmy, które to sprzedają (cennik też był). To musi być po prostu pojemnik z materiałem o większej powierzchni niż żwir, czy piasek, po to by mniejsza zapewnić taką sama wydajność oczyszczania tlenowego niż normalnie.
    Ale jak to się sprawdza? Może któś wie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Niestety, rzeczywistość skrzeczy.
    Po dokładnym sprawdzeniu ofert okazało się, że jedna firma już tego nie ma w sprzedaży (nieaktualna strona www), a w drugiej mi to odradzali, z bliżej nie wyjaśnionych przyczyn (podobno cena jest niekorzystna). Różnica w cenie wynosi ok. 2000 zł na niekorzyść paneli w porównaniu do zwyklego drenażu. A co z wykopami, przecież zamiast 70m.kw. wykopu mam teoretycznie 10m.kw. ?
    Chyba jednak dam sobie spokój.
    Pozdrawiam zaintersowanych.
    gaga2

  5. #5

    Domyślnie

    Po 8 latach odświeżam wątek.
    Teraz ja się zastanawiam nad taka oczyszczalnią z pakietem rozsączającym.
    Gaga2 (może jakimś cudem tu zajrzysz) czy zdecydowałaś się na taką, jeżeli tak to czy jesteś zadowolona?
    Czy ma ktoś taką oczyszczalnię???

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek___

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Oczyszczalnie na pakietach spisują się dobrze na gruntach o dobrej przepuszczalności. Są świetną alternatywą dla szamb w przypadku małych działek bądź inwestorów planujących poświęcić nieco mniej miejsca na oczyszczalnię. Cenowo przy założeniu dla 5-cio osobowej rodziny urządzenia kosztują (w przypadku naszego produktu) o 1550 zł więcej niż oczyszczalnia na rurach drenażowych ale należy pamiętać, iż montaż trwa o wiele krócej i używamy znacznie mniej żwiru niż w przypadku standardowego rozwiązania co wiąże się z oszczędnościami, więc w końcowym rozliczeniu różnica cenowa jest nieznaczna. pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Najpierw idź do urzędu i się dowiedz czy Ci pozwolą taka oczyszczalnie wybudować, bo mi nie pozwolili na drenażówkę.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek___

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli można wiedzieć, jaki przedstawili powód takiej decyzji? Natura 2000?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony