dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Schody dębowe - czy stolarz powinien zrobić wszystko?

    Ku naszemu zdumieniu stolarz położył schody dębowe na betonowych schodach bez wykończenia tynkarska-malarskiego i chce kasę. W umowie było wykonanie schodów, czyli wg nas komplet, a on sądzi, że to nie jego zakres. Jak to jest, mam teraz sam się tym bawić ew. płacić kolejnemu fachowcowi?
    Przecież wykończenie jest czasochłonne i dopiero wtedy jest efekt... -foto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SchodyWykonczenie2.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	401280  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Nie wiem jak się umówiłaś, ale ojciec wykonując schody również wykonuje obróbkę, ale z listew,listewek drewnianych. Zawsze wcześniej są konkretne ustalenia co ma robić, a jeśli nie ma być listew to nie robi obróbek gładziami i nie maluje. To nie jest jego działka.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    A co niby stolarz ma do obróbki tynkarsko malarskiej itp?? Jesli sie dogadaliscie wczesniej to za dodatkowa opłatą moze zrobic ale bez dogadania takie wykończenia nie leza po stronie stolarza i nigdy nie leżały .W twoim przypadku stolarz ma 100% racji a ty nie .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4

    Domyślnie

    to nie należy do pracy stolarza ( chyba że wcześniej było ustalone inaczej) ale jest możliwe obrobienie tego drewnem co na pewno będzie lepiej wyglądać .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    W umowie było wykonanie schodów więc zrobił swoją robotę i należy mu się wynagrodzenie.
    Jak nie chcesz komuś płacić to możesz sobie sam wykończyć.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Przecież wykończenie jest czasochłonne i dopiero wtedy jest efekt... -foto.
    To stolarz powinien zasłonić listwami, dziwne że tego nie zaproponował w ofercie ? Przecież te szpary potrafią być całkiem sporej szerokości.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #7

    Domyślnie

    Takie rzeczy wedle obecnej mody obrabia sie tynkiem, listewkami to robili moi rodzice 20 lat temu.
    Co do pytania autora wątku - to oczywiście nie jest działka stolarza. Sam musisz to wykończyć. Czy jak wstawiali ci okna to kazałeś im tez obrobić tynkiem szpalety?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Ku naszemu zdumieniu stolarz położył schody dębowe na betonowych schodach bez wykończenia tynkarska-malarskiego i chce kasę. W umowie było wykonanie schodów, czyli wg nas komplet, a on sądzi, że to nie jego zakres. Jak to jest, mam teraz sam się tym bawić ew. płacić kolejnemu fachowcowi?
    Przecież wykończenie jest czasochłonne i dopiero wtedy jest efekt... -foto.
    O dziwo u mnie wszystko zrobił stolarz, chociaż nawet o tym nie wspominałem. Powiedział, że jak skończy to nie będę miał nic więcej do roboty. I tak było.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Takie rzeczy wedle obecnej mody obrabia sie tynkiem, listewkami to robili moi rodzice 20 lat temu.
    Dokładnie
    Dziękuję Bogu,że moi klienci (ani jeden) nie czepiali się o to,
    a nawet chyba nie przychodziło im to do głowy,bo są ludźmi rozumnymi
    i wiedzą że takie roboty nie należą do stolarza,
    chociaż jak chce i umie,to niech to obrabia
    Swoją drogą,to ja zawsze informuję inwestora przed podpisaniem umowy,
    że taka obróbka jest w jego zakresie
    i każdy z nich akceptuje to bez wahania

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Popatrzcie popatrzcie - listwy policzkowe już wyszły z mody... jakiegoś starego stolarza widać miałem, nie wiedział modach i jeszcze wykonał mi te listwy...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi! Myślałam, że stolarz wszystko zrobi na połysk i cacy i dopiero wtedy zażąda zapłaty. Chodzi o to, że wygląda to niechlujnie i tynk poobijany, ale OK, zrobimy to we własnym zakresie.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Popatrzcie popatrzcie - listwy policzkowe już wyszły z mody... jakiegoś starego stolarza widać miałem, nie wiedział modach i jeszcze wykonał mi te listwy...
    No to poprosimy o foto tej obróbki u Ciebie
    Zobaczymy jak to się ma do dzisiejszych trendów
    Ja jestem za tym,aby schody miały jak najmniej wszelkiego rodzaju listew,listeweczek
    Wygląda to schludniej i estetyczniej
    Z pewnością inwestor ma z tym więcej kłopotu,bo jeśli nie umie tego zrobić sam,to musi ściągać fachowca aby mu to obrobił,ale coś za coś
    Albo ładny wygląd,albo tandetne listewki
    Ostatnio edytowane przez LasekD ; 21-11-2017 o 18:46

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170106_17_35_05_Pro.jpg
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	401546

    Ot takie sobie schody.
    Listewka po stronie ściany spełnia istotną rolę zabezpieczającą ścienę przed zamoczeniem podczas przecierania schodów wilgotną szmatką. Natomiast listewka od strony policzkowej dopełnia wizualnie konstrukcje. Faktycznie jakby nie było listewki przy ścianie, to i ta policzkowa nie pasuje. Nie wiedziałem, że teraz nie daje się listewek. No cóż, mam schody nie będące ostatnim trendem mody...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14

    Domyślnie

    Najważniejsze że tobie się podobają. Dziś takie listewki to mały procent wykonań, po prostu wyszły z mody. Te boczne najczęsciej ludzie robią,własnie ze względów praktycznych - mycie itp, choć jak podstopnice sa białe to nie wygląda to też super.

  15. #15

    Domyślnie

    Panowie, pomóżcie. Okazuje się, że spocznik schodów wyszedł stolarzowi ok. pół cm wyżej niż parkiet w pokoju nad garażem (półpiętro) i szczelina ok. 1.5cm. Stąd pytańka:
    1. jak proponujecie optymalnie podrównać poziomy?
    2. czy danie korka ok. 1.5cm będzie OK? Bo słyszeliśmy, że tylko do 8mm...
    Z góry dzięki za pomoc

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Stolarz robiąc pomiary powinien był zapytać się o docelową grubość okładziny podłogowej.
    Powodem takiej sytuacji może także być złe wylanie samych stopni schodów.
    Na tym etapie powinna już być uwzględniona poprawka dotycząca grubości trepów i okładziny podłogowej
    Moim zdaniem jeśli była taka możliwość stolarz powinien podkuć te 1,5 cm i zrównać powierzchnię stopnia spoczynkowego z parkietem.

    1,5 cm twarda okładzina zawsze będzie powodowała wystąpienie uskoku. Może zamiast korka mały dywanik który skompensuje 1 cm a pozostałe 0,5 nie będzie aż tak drażniło oka. Poza tym czy na każdym z trepów nie będzie typowych chodniczków.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki, ale parkiet już był! Spocznik dębowy est 0.5 cm wyżej i 1.5 cm dylatacja do parkietu
    Ostatnio edytowane przez Ivonex ; 29-11-2017 o 10:32

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    0,5 cm to nie problem a tą dylatację załatwić silikonem i metalową listwą progową
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony