dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Jeden z moich ulubionych wykładowców mówił, że w dobrej grupie potrzebny jest też idiota, który zapyta: po co. A więc ja pytam - po co? Wiem że dla "zmniejszenia" mostka, ale widma się nie boję ale liczby do mnie przemawiają... był sens tego zabiegu?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nikt nie liczył zysków energetycznych dla zastosowanych poszerzeń względem nadproży betonowych, a tym samym, kiedy oszczędności na ogrzewaniu zamortyzują koszt dodatkowego plastiku na oknach. Ale pomijając korzyści (cieplne), nie musiałem robić nadproży nad oknami. Tu zastosowany jest tylko wieniec na ścianach.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nikt nie liczył zysków energetycznych dla zastosowanych poszerzeń względem nadproży betonowych, a tym samym, kiedy oszczędności na ogrzewaniu zamortyzują koszt dodatkowego plastiku na oknach. Ale pomijając korzyści (cieplne), nie musiałem robić nadproży nad oknami. Tu zastosowany jest tylko wieniec na ścianach.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Jestem w trakcie pierwszej swojej budowy prowadzonej metodą gospodarczą i miałem parę takich pomysłów "na logikę" - część z nich była strzałem w dziesiątkę, a część helikopterem wlatującym do morza i lądującym na dnie .

    Chcesz powiedzieć, że wieniec na ścianach w miejscu nad oknami jest przerwany (i poszerzenie wychodzą do wysokości wieńca) czy był zaszalowany i zrobiony jako ciągły?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Warto zastanowić się, czy ocieplenie, tynk i parapety likwidują nieszczelności, czy tylko je maskują. [/b]
    A może zamiast maskują to ją niwelują i to wystarcza? Chętnie obejrzę film z nagrania testu szczelności po wykończeniu, czyli w realnych warunkach, w których mieszkamy, bo na etapie budowy to jedynie może służyć poprawieniu błędów, a nie stwierdzeniu że ten typ montażu jest zły, skoro to nie jest efekt docelowy. Jeśli takich badań nie robiliście to mogę zaprosić do mnie na budowę do eksperymentu typu "test szczelności przed wykończeniem" i "po".
    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    "połączenia okien z ościeżami należy projektować i wykonywać pod kątem osiągnięcia ich całkowitej szczelności na przenikanie powietrza."[/b]
    Przepisy w tym kraju to ostatnia rzecz, na którą bym się powoływał. Cała masa błędów, absurdów i niedopowiedzeń, chyba nie muszę podawać przykładów. Zupełnie do mnie nie przemawia argument "zróbmy tak bo tak mówi przepis, nie do końca skonkretyzowany, ale przepis". Bo przecież montaż na taśmy też tego przepisu nie spełnia, bo nie daje CAŁKOWITEJ szczelności. Proponuję przepis zostawić tam gdzie jego miejsce i wymieniać się argumentami.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "calkowita szczelnosc" to taki Yeti - nikt nie widzial ale wie ze istnieje - bzdet kompletny w przepisach jak i milion innych. Nawt nasz zachodni sasiad doszedl do wniosku ze ta calkowita szczelnosc to bzdet nad bzdetami T12345T - sam wiesz doskonale ze to bzdet - przyznam racje ze powinno sie oceniac dopiero okno po calkowitym montazu - nikt nie mieszka w budynku gdzie sa okna tylko na pianke osadzone - glify doszczelniajaq tak samo jak tynki, parapety - dym czesto leci przez przylgi ale leci tak jakby lecial przez montaz. Przepisy budowlane wymyslaja urzednicy za biurkiem. Producenci potem zalamuja rece. Jest tych przykadow trylion

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    tynki i parapety zamykaja nieszczelnosci na przenikanie powietrza - mostki moga pozostawac - wystarczy fotografie termowizji dobrze wykonanej poprawnie sklasyfikowac

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał makofski Zobacz post
    Przepisy w tym kraju to ostatnia rzecz, na którą bym się powoływał.
    Tak to właśnie jest. Na etapie budowy nie powołuję się na przepisy. Po zakończeniu wręcz odwrotnie. Szczególnie na te o rękojmi i gwarancji. To forum pełne jest tych co przepisy mieli za nic. Do czasu.

    Cytat Napisał makofski Zobacz post
    Proponuję przepis zostawić tam gdzie jego miejsce i wymieniać się argumentami.
    To właśnie robimy. Szukamy argumentów, które mogą posłużyć do debaty i zmiany przepisów. A szukając odpowiedzi na pytania wyciągamy wnioski. Można się z nimi zgadzać lub nie. Byłoby jednak miło, aby niezgoda była podbudowana rzeczowymi argumentami, wynikami badań, a nie przypuszczeniami i pustosłowiem.
    PRO QUALITY

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ta calkowita szczelnosc to bzdet nad bzdetami T12345T - sam wiesz doskonale ze to bzdet
    Byliśmy pierwszymi, którzy podnieśli zarzuty i jesteśmy jedynymi, którzy cokolwiek robią, by niekorzystny zapis odwrócić. Myślę, że akurat od Ciebie powinniśmy otrzymać wsparcie zamiast nagany. Czasem mnie zaskakujesz.

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    przyznam racje ze powinno sie oceniac dopiero okno po calkowitym montazu
    To trzeba było zabiegać o to na etapie powstawania przepisów o rękojmi za wady.
    PRO QUALITY

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał makofski Zobacz post
    Jestem w trakcie pierwszej swojej budowy prowadzonej metodą gospodarczą i miałem parę takich pomysłów "na logikę" - część z nich była strzałem w dziesiątkę, a część helikopterem wlatującym do morza i lądującym na dnie .

    Chcesz powiedzieć, że wieniec na ścianach w miejscu nad oknami jest przerwany (i poszerzenie wychodzą do wysokości wieńca) czy był zaszalowany i zrobiony jako ciągły?
    Oczywiście wieniec był cały zaszalowany i wylany jednorazowo na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych nośnych.

    @finlandia, dziwisz się pomysłowi z poszerzeniem dla polepszenie termiki, a nie dziwisz się systemowi MOVO?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Oczywiście wieniec był cały zaszalowany i wylany jednorazowo na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych nośnych.

    @finlandia, dziwisz się pomysłowi z poszerzeniem dla polepszenie termiki, a nie dziwisz się systemowi MOVO?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Cezary,

    mozna do Ciebie pw napisac, chcialbym sie dowiedziec paru rzeczy nt. Twojego dachu?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony