dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zakup nowego domu - jakie ogrzewanie

    Witam forumowiczów,

    jesteśmy z narzeczoną na etapie zakupu nowego domu od dewelopera.

    Aktualnie musimy wybrać jaki rodzaj ogrzewania domu nam odpowiada.

    Standardowo w cenie zakupu domu, otrzymujemy ogrzewanie mieszane:

    Parter:
    salon - podłogowe
    kuchnia - podłogowe
    łazienka - podłogowe
    wiatrołap - podłogowe

    Piętro:
    łazienka - podłogowe
    trzy pokoje - grzejniki

    Istnieje możliwość dopłaty do ogrzewania podłogowego dla całego domu. ( 5500zł )
    Powierzchnia domu: 100m2, dom piętrowy/bliźniak.
    Materiał: Porotherm 25 + 20cm styropian, dach płaski 35cm styropian, podłoga 10cm styropian
    Okna na profilu Schüco + pakiet trzyszybowy.
    Wentylacja grawitacyjna.
    Kocioł: Viessmann Vitodens 111 W.

    Czy warto dopłacać do podłogówki w całym domu ?
    Po przeczytaniu ogromnej ilości tematów na forum oraz porad znajomych skłaniam się ku podłogówce na całej powierzchni.
    Ostatecznie brakuje mi chyba tylko utwierdzenia się w decyzji, że warto.

    Proszę o wasze opinie co zrobilibyście na moim miejscu.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Rób 100% podłogówki, ale cenę negocjuj - co wchodzi w zakres robót za te 5500pln?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    za 3 pokoje 5500 wydaje się bardzo dużo. Jednak faktycznie 100% podłogówki to najlepsze wyjście. Szkoda że bez wentylacji mechanicznej
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Nie prowadziłem jeszcze rozmów z deweloperem dotyczących instalacji grzewczej.
    Otrzymaliśmy cennik opcji dodatkowych dotyczących ogrzewania, w celu zapoznania się z nim.
    Biorą pod uwagę aktualny etap budowy, na początku przyszłego roku będziemy umówieni na spotkanie z firmą odpowiedzialną za montaż ogrzewania.
    Do tego czasu chciałbym wiedzieć, jakie ogrzewanie ma więcej zalet.
    Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie dokumenty, które otrzymaliśmy:

    - Standard (bez dopłaty)
    Parter: ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni
    Piętro: ogrzewanie grzejnikowe pomieszczeń (z wyłączeniem łazienki)
    Dodatkowo: wykonanie ogrzewania podłogowego w łazience (bez dopłaty)

    - Opcja ( 5500 zł)
    Parter: ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni
    Piętro: ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni
    Dodatkowo: Wykonanie sterowania temperatury pomieszczeń z użyciem sterowników przewodowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie łączy się podłogówki i grzejników z uwagi na różne temperatury.
    Ja bym wolał ogrzewanie pompą powietrze powietrze oraz elektryczne podłogowe i rekuperacja.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Warto dopłacić 5k. Ogrzewanie mieszane w nowo budowanych domach jest przeżytkiem. Spora rzesza inwestorów narzeka na takie właśnie ogrzewanie.
    Złe zaprojektowane ogrzewanie mieszane może okazać się zbyt problematyczne w użytkowaniu. Osobiście zrezygnowałem ze sterowników w pokojach, pare groszy udało sie zaoszczędzić. Mam jeden czujnik temperatury podłączony do pompy ciepła. W zupełności wystarcza. Jeśli nie jesteś do końca pewny do takiego rozwiązania to poproś o doprowadzenie kabli do pokoi. Jak zmienisz zdanie to pozostanie Ci tylko podłączyć sterowanie....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-11-2017 o 15:34
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. W takim razie decydujemy się na podłogówkę w całym domu.
    Spróbuję jeszcze nieco wynegocjować cenę.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja rok temu miałem podobny dylemat (do 3 sypialni miałem montować kaloryfery, bo 'podłogówka w sypialni to najgorsza z możliwych rzeczy' - mówili panowie, którzy w sypialni podłogówki nie mają). Na szczęście w ostatniej chwili dołożyłem pętle podłogówki do 3 sypialni (zasilanie kaloryferów chowałem pod tynkiem ).
    150m2 (w tym 25m2 garaż + kotłownia). Podłoga 10, ściany 20, strop 20, wszędzie styropian. Rekuperator brink. okna 3 szyby + rolety zewnętrzne.
    Tylko podłogówka, bez kominka. Pętle podłogówki z rozdzielacza wpięte bezpośrednio w kocioł Buderus gb192 25kW ze sterownikiem rc300.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Zastosowanie w całym budynku ogrzewania podłogowego pozwoli na pracę urządzenia grzewczego na niższych parametrach temperaturowych. W połączeniu z gazowym kotłem kondensacyjnym pozwoli to na uzyskanie wyższej sprawności wytwarzania energii cieplnej. Obniżenie parametrów pracy pozwoli na obniżenie temperatury spalin, które ulegną całkowitemu wkropleniu. Energia cieplna ze skroplin zostanie ponownie wykorzystana, co znacząco zwiększy sprawność urządzenia.
    Przy okazji polecam zapoznać się z ofertą gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny
    Moderowano.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-12-2017 o 17:41 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Zastosowanie w całym budynku ogrzewania podłogowego pozwoli na pracę urządzenia grzewczego na niższych parametrach temperaturowych. W połączeniu z gazowym kotłem kondensacyjnym pozwoli to na uzyskanie wyższej sprawności wytwarzania energii cieplnej. Obniżenie parametrów pracy pozwoli na obniżenie temperatury spalin, które ulegną całkowitemu wkropleniu. Energia cieplna ze skroplin zostanie ponownie wykorzystana, co znacząco zwiększy sprawność urządzenia.
    Przy okazji polecam zapoznać się z ofertą gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny
    Moderowano.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Panie konsultancie zdaje się, że wygasła Wasza prenumerata PP.
    W związku z tym prosimy o wykupienie jej na kolejny rok.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-12-2017 o 18:00 Powód: Literówka.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ecik3009 Zobacz post
    Po przeczytaniu ogromnej ilości tematów na forum oraz porad znajomych skłaniam się ku podłogówce na całej powierzchni.
    Ostatecznie brakuje mi chyba tylko utwierdzenia się w decyzji, że warto.

    Proszę o wasze opinie co zrobilibyście na moim miejscu.
    Jeśli już się upierasz na CO wodne, to zdecydowanie podłogówka w całym domu z uwagi na możliwość obniżenia temperatury wody i większą sprawność kotła.
    Ja bym jednak zrobił oprócz rur/kabli w podłodze ogrzewanie/chłodzenie powietrzne klimatyzacją kanałową. Na etapie budowy jest to bardzo proste i tanie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony